Şimdi Ara

Toyota 4D4 yakıt durumu... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
16.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arabanın rodaj suresince aksamların birbirine alışması tuketimi biraz dusuruyor, ama asıl onemli olan benim gibi ilk defa dizel kullananlar da rodaj suresince dizel arabaya alısıyor ve kullanım tarzı degişiyor.

Benzinlide devirli kullanmaya alışanlar rodaj bitince anca uygun devirde kullanmaya alısıyor genelde. Bu yüzden rodaj sonunda tuketim baya düşüyor

Yani arabanın rodajı oldugu gibi sürücününde rodajı var galiba

• quote:

Orjinalden alıntı: lokosit

quote:

Orjinalden alıntı: myro

Arkadaşlar;

1080 km lik uzun yoldan döndüm. Yakıt sarfiyatı 135.000/km oldu. Yaklaşık 6lt/100 km gibi birşey...
    Sürat 130-180 arası değişken ... Daha çok 130 civarı. Ortalama süratim 125 civarı çıktı yol bilgisayarında...

Şu kanıya vardım. Eğer 110-120 civarı kullanırsam bu araç 100km de 5lt civarı yakacak. Eğer kurdeşen olmyaı göze alıp 90 civarı kullanırsma bu araç 4 lt civarı yakacak. Ama ne şehir içinde ne de şehir dışında kendimi kasmadan kullandığım sürece fabrika verilerinin yanına bile yaklaşmak mümkün olmayacak.

Bu arada nasıl oluyorda Megane bir depo ile 1000km yi aşıyor. Deponun dibini mi buluyorlar. Benim depo 55 lt. Işık yanar yanmaz alıyorum ve en fazla 40 lt alıyor. Benzinli meganoım varkende hiçbir zaman 50 lt den fazla benzin alamadım. Işık yanar yanmaz alıyordum.

yaf helal olsun valla bu kadar süratli seyrediyorsun
    yolda kaçtane radara yakalandın

Lokosit;

Yolun büyük kısmı otoban. Yoksa normal yolda bu süratler yapılır mı?

• bir daha söyleyeyim. tüketim tl/km değil litre/100km olarak ölçülür.
  • quote:

Orjinalden alıntı: @ng@r@lı

Arabanın rodaj suresince aksamların birbirine alışması tuketimi biraz dusuruyor, ama asıl onemli olan benim gibi ilk defa dizel kullananlar da rodaj suresince dizel arabaya alısıyor ve kullanım tarzı degişiyor.

Benzinlide devirli kullanmaya alışanlar rodaj bitince anca uygun devirde kullanmaya alısıyor genelde. Bu yüzden rodaj sonunda tuketim baya düşüyor

Yani arabanın rodajı oldugu gibi sürücününde rodajı var galiba

+1

• çok iyi valla. Ben de 1,3 corsa vardı 100tl alıyodum 650km falangidiyodu, Arkadaşım
  • [Deleted by Admins]
  • D4D
  • 4-5 yıl sonra konu hortlamış.
  • Bende 90'a nereye elıyon full depo diyecektim...
  • 4 sene önce 90 liraya dolan arabanın deposu şimdi nerden baksan 55*2.99=165 liraya doluyor.

4 senede neredeyse 2 katına çıkmış.

böyle zamlara
  • quote:

Orijinalden alıntı: acu___men

D4D

• quote:

Orijinalden alıntı: teaman1977

4-5 yıl sonra konu hortlamış.

bende diyorum 16 kuruş nasıl yakıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: kritios

quote:

Orijinalden alıntı: teaman1977

4-5 yıl sonra konu hortlamış.

bende diyorum 16 kuruş nasıl yakıyor

Hocam geçen hafta İzmir'de 1 tane Grande Punto 1.3 Multijet kiraladık.2 günde %80 şehir içi olmak üzere 200 km yaptık.Depo dolu alınıp dolu verildiğinden teslim etmeden önce doldurduk.Sonuç 30 TL

Tam 200 km yaptığımızı da varsayarsak 15 kuruş oluyor sanırım.O anda arabayı alıp İzmir'den o arabayla dönmek geldi içimden

• Benim Corolla D4d ile şehiriçi şu an kış lastikleri takılı ve devamlı klima açık km'de 19 kuruş yakıyorum.

Zaten yaz lastikleri takılı olunca bahar aylarında 16 kuruşa düşüyor bu değer.

Corolla D4D gerçekten çok az yakan bir araç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teaman1977 -- 10 Şubat 2010; 22:18:24 >
  • Allah akıl fikir versin. "Aha" dedim "Toyota benim bilmediğim bir motor çıkarmış"

4D-4

quote:

Orijinalden alıntı: acu___men

D4D

Teşekkürler uyarı için.

D4
    D4-D
  • nedir bu 5 sene önceki konulara mesaj yazma aşkı ya, sorun olur sorarsın da, 5 sene önce adam km de 4 kuruş yakmış, şimdi onu mu karşılaştırıyorsunuz bu dönemle. Bugün gördüğüm 3. konu ve hep yeni üyeler yapmış :S
  • yaw konu açarken bakmıyormu arkadaşlar hort da hort...
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.