Şimdi Ara

Toyota p0045 p0046 turbo arızası yardım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
3.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ÖlüyenYörüler

2. Resimdeki yağ çıkış bölümünden emin değilim. Ama yağ giriş olarak gösterdiğim yerin yakınlarında yağ çıkışı da olmalı. Çok detaylı inceleme şansım olmadı bir yanlışlık görüyorsanız düzeltmekten çekinmeyin

Toyota p0045 p0046 turbo arızası yardım

Toyota p0045 p0046 turbo arızası yardım

Hocam siyahla gösterdiğiniz yağ girişi tamamdır not ettim. Peki bu sarıyla çizdiğim delikler nedir ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ÖlüyenYörüler kullanıcısına yanıt
    hocam bu sorunu yaşayanlar bu parçayı nereden temin edebilir? sizi bulmuşken sorayım iyice veritabanı oluşsun 😅

parçayı bulduğumuz için çok üstüne düşmedim ama sıfırını internette aramayla bulamamıştım. Denso da toptancılarına yönlendirdi onlar da olumsuz dedi.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeGaDave06

Hocam siyahla gösterdiğiniz yağ girişi tamamdır not ettim. Peki bu sarıyla çizdiğim delikler nedir ?

Alıntıları Göster

Ona ben de anlam veremedim. Motora sabitlemek için olan yuvalar ya da ısı kalkanını takmak için bir yuva olabilir. Turbonun mil kısmında genelde yağ giriş ve çıkış harici bir bölüm bulunmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: arkhe662

hocam bu sorunu yaşayanlar bu parçayı nereden temin edebilir? sizi bulmuşken sorayım iyice veritabanı oluşsun 😅

parçayı bulduğumuz için çok üstüne düşmedim ama sıfırını internette aramayla bulamamıştım. Denso da toptancılarına yönlendirdi onlar da olumsuz dedi.

Bu parça kodunu sorgulayınca aliexpressten 60-70$ fiyatlar ile birkaç ürün bulunuyor. Aynı şekilde turbo revizyonu yapan dükkanlar da bu parçaları temin ederler. Yedek parçacılarda da sıfırı bulunur diye düşünüyorum. Ya da aynı motorlu başka araçlardan çıkma şekilde de bulunabilir. Ben de Fiat arabamda turbo sorunları yaşadım ancak her parçayı internetten rahatlıkla buldum. Toyota’da bulmak daha kolay olmalı diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖlüyenYörüler

Ona ben de anlam veremedim. Motora sabitlemek için olan yuvalar ya da ısı kalkanını takmak için bir yuva olabilir. Turbonun mil kısmında genelde yağ giriş ve çıkış harici bir bölüm bulunmaz.

Alıntıları Göster
    Isı kalkanı takılı zaten hocam. Egzoz milinin salyangoz kısmını saran gri renkli parça. Kenarları dalgalı olan parça

Bitek o sarılı olanlar ney araştırmak lazım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ÖlüyenYörüler kullanıcısına yanıt
    hocam aracıma takılan sıfır ürüne 2500 TL değer biçtiler.

1-2 çıkmacı gezdim 1200 TL 2. El için söylüyorlar ama km belli değil ve parça bozuk çıkarsa geri getir dışında garantisi yok. Bu parayı vereyim mi kararsız kaldım iptal edersem başka sıfır denk gelmeyebilir 😕🤦🏻‍♂️

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • arkhe662 A kullanıcısına yanıt

Arkadaşım bu başlık ve bilgiler için çok teşekkürler 2012 auris turbo sorununu sayende bulmuş oldum. Çoğu kişi tüm arabalarda turbo kanatçıklarının pnömatik sistemle kontrol edildiğini zannediyor, az daha yanlış bir valf alıp değiştirecektim. Bu modellerde turbo senin fotoğrafını koyduğun denso 89674-52010 aktüatörü ile kontrol ediliyor. İçinde sonsuz dişlili bir dc motor ve onun cevirdiği plastik bir dişli var. Arıza burada o plastik dişlinin erimesinden kaynaklanıyor, tam bir tasarım hatası. Ünite ayrı satılmıyor dişliyi bulmak imkansız. Rica etsem senin bulduğun servis bilgilerini bildirebilir misin? Ben geçici olarak motorun yuvasını sıkıştırarak dişliyi sürmesini sağladım ne kadar süre çalışır bilemiyorum.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.