Şimdi Ara

Tp-Link TL-WA5210G

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
2
Favori
4.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu cihazı internet paylaşımı için ayarlasam maximum 1 km uzaktan cep telefonu ya da dizüstü bilgisayar ile sinyal alabilir miyim? (Görüş kapalı değil düz yer ama direk te görmeyebilir)

DD-WRT yüklü routerdan ikinci bir sanal wireless oluşturup bunu TL-WA5210G ile dağıtabilir miyim? (router ile WA5210G arası bağlantı kablosuz olacak şekilde)
    Bundan amacım routerda 2 tane wireless oluşturup birini ev içinde özel kullanmak, diğerini routerdan bu cihaza bağlayıp uzak mesafeye dağıtmak.

-Ya da tam tersi dışarıdan TL-WA5210G ile aldığım bağlantıyı routera aktarıp istediğim gibi dağıtabilir miyim?
    Teşekkürler.

• 5210 ile 2 km mesafeden sahilden girdim
  • Selamlar. Bu cihazı aldım. İnterneti dağıtmak için kullanmayı düşünüyorum.
    Airties kablolu modem>> switch>>WA5210G şeklinde kullanıyorum. Operation Mode dan AP (en alttaki) seçince cihaza bağlanmama rağmen internete çıkamadım. Bende AP Router (2. seçenek) seçerek interneti dağıtmasını sağladım. Doğru mu yaptım acaba?

Bir de cihaz balkonda, masaüstü bilgisayarda hemen yanındaki oda da(pcnin arkasında adaptör air2410) ama ancak anten ayarlarından horizontal yapınca bağlantı kurabiliyorum. Vertical seçince 2 çubuk oluyor bir bağlanıyor bir bağlanmıyor.

Sizce yaptıklarım doğru mu?
    İkincisi bu tür bir bağlantı için Operation Mode seçimim doğru mu?
    Teşekkürler.
  • operation mode ap yap. Airties modem dhcp den ip vermiyordur ondan bağlantı kuramıyordur clientler. Dhcp 5210g den aç. Modeme 192.168.2.2-192.168.2.10 gibi bir ip aralığı gir. 5210 un dhcp aralığınıda 192.168.2.11-192.168.2.100 yap. Gateway ve dns bölümüne modemin ip adresinigir. Vertical sinyali daha ileriye fakat dar açı ile gönderir. Horzantal daha yakına ve geniş açı ile gönderir.
  • Utkan bey aynen söylediğiniz gibi modem dhcp ile ilgili ayarlardan kaynaklıymış sorun. Dediğiniz gibi yapınca düzeldi. Fakat modem değilde wr1043nd ye takınca AP olarak kullandığım zaman WA5210G de AP izolasyonu seçtiğimde 1043nd nin dağıttığı wirelessi kullanan kişi ile 5210g yi kullanan kişi arasında AP izolasyon etikili olmuyor. Sadece 5210G ile bağlananlar birbirini gömüyor. Bu yüzden pek işime gelmedi. Bende eskisi gibi switchten alıp 5210u AP Router modunda kullanıyorum. Bu şekilde kullanmanın performans olarak bir sıkıntısı olmaz herhalde.
    Bilgiler için teşekkürler.
  • Selamlar,
    3 adet WA5210G almış bulunmaktayım. Amacım ekli planda görüldüğü üzere (2) ve (3) nolu çalışma bölgelerime internet hizmetini ulaştırıp, mümkünse ip kameralarla (sayısı minimumda tutulacaktır) görüntü almaktır.
    Her iki bölgeye de elektrik kablosu ve TEDAŞ yatırımı yapmadan önce akü yardımıyla bir deneme yapmak istiyorum.
    Plandaki (1) nolu yer DSL modemimin bulunduğu ve WA5210G modelini AP olarak konumlandıracağım yerdir. (2) nolu yer ise (1) nolu yer ile göz temasının kesintisiz ve çok rahat sağlandığı kuş uçuşu 1300 m mesafedeki çalışma alanımdır. Bu noktaya da repeater modda (bu konuda emin olmadığımdan sizlere danışmak istiyorum) bir cihaz koyup aynı zamanda bu alandan da görüntü almak istiyorum. (3) nolu çalışma alanım ise (2) nolu alanımla kesintisiz göz temasının sağlandığı ve yaklaşık 2100 m mesafedeki bölgedir. (3) nolu bölgeye koyacağım cihazın repeater modda mı yoksa client modda mı koyacağımı bilemedim. (3) nolu bölge (1) nolu çıkış bölgeme 2400 m uzaklıkta olup arada çok yüksek bir tepe olduğundan dolayı hiç bir şekilde direk iletişim sağlayamayacağım.
    Bu duruma göre cihaz ayarlarımda bir hata bulunmakta mıdır? Gerekirse her cihaza ayrıca ANT2424B da bağlayabilirim. Bana her hangi bir öneride bulunabilir misiniz?
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Tp-Link TL-WA5210G

• quote:

Orijinalden alıntı: böke

Utkan bey aynen söylediğiniz gibi modem dhcp ile ilgili ayarlardan kaynaklıymış sorun. Dediğiniz gibi yapınca düzeldi. Fakat modem değilde wr1043nd ye takınca AP olarak kullandığım zaman WA5210G de AP izolasyonu seçtiğimde 1043nd nin dağıttığı wirelessi kullanan kişi ile 5210g yi kullanan kişi arasında AP izolasyon etikili olmuyor. Sadece 5210G ile bağlananlar birbirini gömüyor. Bu yüzden pek işime gelmedi. Bende eskisi gibi switchten alıp 5210u AP Router modunda kullanıyorum. Bu şekilde kullanmanın performans olarak bir sıkıntısı olmaz herhalde.
    Bilgiler için teşekkürler.

slm. Routing i 1043 ile yapacaksan 5210 u ap moduna alıp dhcp kapatabilirsin. 1043 gayet sorunsuz 5210 dan gelen clientlere ip verir. Bu ip vermeme sıkıntısı airties modemlerde yaşanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yboktay

Selamlar,
    3 adet WA5210G almış bulunmaktayım. Amacım ekli planda görüldüğü üzere (2) ve (3) nolu çalışma bölgelerime internet hizmetini ulaştırıp, mümkünse ip kameralarla (sayısı minimumda tutulacaktır) görüntü almaktır.
    Her iki bölgeye de elektrik kablosu ve TEDAŞ yatırımı yapmadan önce akü yardımıyla bir deneme yapmak istiyorum.
    Plandaki (1) nolu yer DSL modemimin bulunduğu ve WA5210G modelini AP olarak konumlandıracağım yerdir. (2) nolu yer ise (1) nolu yer ile göz temasının kesintisiz ve çok rahat sağlandığı kuş uçuşu 1300 m mesafedeki çalışma alanımdır. Bu noktaya da repeater modda (bu konuda emin olmadığımdan sizlere danışmak istiyorum) bir cihaz koyup aynı zamanda bu alandan da görüntü almak istiyorum. (3) nolu çalışma alanım ise (2) nolu alanımla kesintisiz göz temasının sağlandığı ve yaklaşık 2100 m mesafedeki bölgedir. (3) nolu bölgeye koyacağım cihazın repeater modda mı yoksa client modda mı koyacağımı bilemedim. (3) nolu bölge (1) nolu çıkış bölgeme 2400 m uzaklıkta olup arada çok yüksek bir tepe olduğundan dolayı hiç bir şekilde direk iletişim sağlayamayacağım.
    Bu duruma göre cihaz ayarlarımda bir hata bulunmakta mıdır? Gerekirse her cihaza ayrıca ANT2424B da bağlayabilirim. Bana her hangi bir öneride bulunabilir misiniz?
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Tp-Link TL-WA5210G

slm. Düşündüğün sistem çalışır yalnız bir sıkıntı var. Sana 1 adet daha 5210g ve 1 adet switch lazım. Sorun şu 1 nolu noltadan 2 nolu noktaya point to point link atıcaksın yalnız 2 nolu noktadaki cihaz 1 nolu noktadaki cihaza dönük olacağı sinyal 3 nolu noktadaki cihaza gitmeyecek. Bu yüzden 2 nolu noktada 2 tane cihaz kurup switch ile cihazları birbirine bağlayıp cihazın birisini 1 nolu noktaya diğerini 3 nolu noktaya çevireceksin. Mesafeler 5210g için gayet uygun ayrıca bir antene gerek yok. Bağlantıyı şöyle yap. 1 nolu noktadaki cihazdan 2 nolu noktadaki 1. cihaza point to point link at cihazın kablosunu switch gir yine 2 nolu noktadaki 2. Cihazdanda 3 nolu noktaya point to point link at ve cihazı switch e gir.
    Burda şuna dikkat et. İp kameraları wifi üzerinden cihazlara girersen çok sıkıntı yaşarsın görüntüler istediğin gibi akıcı olmaz. Ama cihazlara kablo üzerinden ethernetle girersen gayet akıcı ve stabil görüntüler alırsın. Ayrıca 1 den 2 ye attığın link 3. Kanalda olsun. 2 den 3 e attığın link 11. kanalda olsun.
    Akü ile cihazlar çalışır. Yalnız iyi hesap yap 5210g çıkış gücü seçimine göre yaklaşık saatte 400 ila 700 miliamper çekiyor.
    Birde son bir tavsiye ip kameralar yerine normal kameralar kullan ve dvr cihazı vasıtası ile görüntüleri ağa gir. Bu sayede kamera sayını yüksek tutabilirsin. Birde bütün 5210g leri point to point ten sonra ap modlarını kapatır ve dışarıdan gelen wifi client isteklerini almazsan cihazlar sadece link olarak çalışır ve gayet verimli olurlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkanizmit -- 26 Mart 2012; 12:24:07 >

• Mesajınız için teşekkür ederim. Hava koşulları nedeniyle deneyemedim. En kısa zamanda sistemi kurup deneyeceğim
  • Uzuuuun forum araştırmasından sonra :) Bende 5210g sipariş ettim. Bende biraz başınızı ağrıtacağım.

1) Bu alet ile bağlandığım interneti airties 205 ile kablosuz hale getirebilirmiyim?

2) Ofisten kalma bilgisayarlar arası kullandığım data kablosu vardı onu burada kullanabilrmiyim. (Yoksa yeniden uçlarını değiştirecekmiyim (isminide bilmiyorum crosmu olacak yada diğeri))
  • quote:

Orijinalden alıntı: yboktay

Mesajınız için teşekkür ederim. Hava koşulları nedeniyle deneyemedim. En kısa zamanda sistemi kurup deneyeceğim

rica ederim.
    sistemi kurunca tecrübelerini paylaşırsan herkez için iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: manet

Uzuuuun forum araştırmasından sonra :) Bende 5210g sipariş ettim. Bende biraz başınızı ağrıtacağım.

1) Bu alet ile bağlandığım interneti airties 205 ile kablosuz hale getirebilirmiyim?

2) Ofisten kalma bilgisayarlar arası kullandığım data kablosu vardı onu burada kullanabilrmiyim. (Yoksa yeniden uçlarını değiştirecekmiyim (isminide bilmiyorum crosmu olacak yada diğeri))

slm.
    5210g yi client modda kurarsın. istediğin ağa bağlanırsın.
    daha sonra rt-205'i ap moduna alırsın. yani kablosuz ayarlarını yapar
    dhcp kapatır hatta relay yapıp asıl modemin ip adresini girersin.
    cihazları kablo ile birbirine bağlar geçersin.
    kablo poe için çalışmaz ama normal bağlantı için denemen lazım.
  • Teşekkür ederim.
    rt-205 sürekli reset attığından (Galiba bozuk) kablosuz bağlantıyı yapamadım ancak kablolu olarak hız dışında sorun kalmadı.
  • quote:

Teşekkür ederim.
    rt-205 sürekli reset attığından (Galiba bozuk) kablosuz bağlantıyı yapamadım ancak kablolu olarak hız dışında sorun kalmadı.

kat metreden ne kadar hız alabiliyorsun acaba merak ettimde :=)
  • 175 metre ortalama 200 kb/sn . Yerinde 1000 kb/sn internet var.

Aşağıda harita vardı.

http://resim.donanimhaber.com/m_51479041/mpage_1/f_/key_//tm.htm#59329600

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manet -- 1 Nisan 2012; 14:23:50 >
  • quote:

175 metre ortalama 200 kb/sn . Yerinde 1000 kb/sn internet var.

Aşağıda harita vardı.

http://resim.donanimhaber.com/m_51479041/mpage_1/f_/key_//tm.htm#59329600

ilginç aslında netin hepsini alabilmen lazım benim şuan öyle..

16 megabıtın tamamını alabiliyorum 5210g ile..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pvp_headshot -- 1 Nisan 2012; 18:15:45 >
  • Bu üründe multi ssid varmı
  • malesef 5210g multi ssid desteklemez.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.