Şimdi Ara

Tplink router hız ve ap erişim sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, yurt odamdaki kablolu 1gbps bağlantı için kullandığım tplink'in wa801nd routerı access-point olarak kurduğumda maximum 100/100 civarında hız alabiliyorum. Router sadece 2.4ghz destekli, ancak 2.4 ghz'de de özelliklerinde olduğu gibi 300mbps'ye kadar çıkmamasındaki sebep ne olabilir? Windows/mac/android 3 cihazda da değerler aynı oluyor. Cihazlar modemin 300mbps'yi desteklediği 11n modunda bağlı oluyor, kanal kirliliği de mevcut değil. Kablodan gelen internet hızında da sorun yok çünkü pc'ye direkt bağladığımda 1000/1000 hız testi alabiliyorum. Önceki dönemlerde xiamio ac1200 kullanırken 5ghzde tam hızda çalışıyordu.

Bir de, routera internet bağlantısını sağladıktan sonra asla erişim sağlayamıyorum. Normalde routerın gateway'i 192.168.0.254, bağlandıktan sonra

139.179.212.1 olarak değişiyor ama bu adresi de kullansam router arayüzüne giremiyorum. Tp'linkin tplinkwifi.net şeklinde bir adresi var, ancak o da çözüm olmuyor. Tplink tether app'de 801nd modelini desteklemiyor. Access point modunda arayüz erişimi için nasıl bir ayar yapmam gerekir?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.