Şimdi Ara

Tr'de Solotop&Ad Carry araniyor. 20+yas ve 1700+ elo (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Dr.Feelgood
    Dediklerin kendi içinde tutarlı şeyler ve mantıksız değil tabii ki.

Gel gelelim yaş sınırı koymamın sebebi maalesef buradaki insanların olgunluk konusunda biraz sıkıntı olması. Madem Wickd örneğini verdin ben de Reginald üzerinden gideyim. Reginald 20 yaşında ve oynadıkları Azubu Frost maçında Azubu'nun bence bariz bir şekilde hile yapmaları sonrası yaptığı açıklamayı izlemeni tavsiye ederim. Burada çoğu 30-35 yaş insanın bile konuşamayacağı olgunlukta konuşuyor. Aynı şey buradaki bir turnuvada olsa çemkirmekten başka birşey duymazdık. Elmalar ve armutları karşılaştırıyoruz yani. Yaş sınırını yazmadan da bir iki kişiyi denedik tabii ki, ama arkadaşlara düşünmediğimizi söylediğimizde acındırma, küfür gibi çeşitli takdir etmediğimiz yöntemlere başvurduklarını gördük. Aynı şekilde elo sınırını da normalde yazmazdım söylediğinde çok haklısın, gayet 1300 elo'da hatta 1000 elo'da bile 1800-2000 seviyesinde kendini geliştirmiş oyuncular mevcut. Hiç bir oyuncu tek başına oyunu taşıyamayacağından burada sıkışmış kalmış oluyorlar. Yine benzer şekilde eğer ben oraya elo sınırı koymazsam az önce söylediğim tarzda şeyler yaşıyoruz. En azından çok da absürd olmayan bir sınır koyarak katılmak isteyen arkadaşın en azından belli bir seviyede olduğundan emin olmuş oluyoruz. Daha düşük elo'ya sahip olup da hakikaten iyi olan oyunculardan özür diliyorum.

Yani senin söylediklerin olması gereken şeyler, kabul ama maalesef olamayan şeyler.

Sabah kalkma konusunu da cümlenin gelişinden öyle yazmışım herhalde. Gece geç yatabildiği sürece sorun yok.

Dürüst olmak gerekirse ben biraz hayalperest ya da pozitif yaklaşmaya çalışıyorum. Yani, eminim ki olgun davranan arkadaşlar olacaktır.
    ELO konusunda benim bahsettiğim şey şuydu, bir çok Türk oyuncu sadece normal giriyor ranked oyunlar sinirini bozmaktan öteye gitmiyor diye düşünüldüğü için. 2000 hak eden bir adamın, en az 1500-1600 de sıkışacağını düşünsem bile, ranked oynamak moralini bozduğu için normal oynayan bir çok insan tanıyorum. Bunlar da genelde olgun kişiler, ne benim sinirim bozulsun, ne de başkasının diyerek oynuyorlar.

Benim fikrimce adam arıyorsanız şöyle bir şart koşun, sizinle deneme yapabilmek için belirli ve göstermelik bir sınır olsun. Ondan sonra kişileri biraz eleyin. En basit örnek olarak, kullandığı rune pageler, masteryler, maç sonu CS'leri, kaç maç ile kaç elo da olduğu falan gibi şeyler kişi sayısını baya bir azaltacaktır. Bundan sonra da kişileri dener, takımınıza uyuyorsa alırsınız. Hem, sizin takım oyununuza uyabilme ihtimali daha fazla olan birini bulur hem de daha detaylı bir araştırma sonucu seçmiş olursunuz.

Not: Türkiye sunucusu için, geceleri yeterince takım oluyor mu ki? -Ayrıca, bence pek West geçmeyi düşünmeyin. Kore takımları da kendi sunucusunda oynuyor, çin takımları da. Her ülkenin ve her takımın kendi stratejisi, oyun düzeni var. Bunlar beraber oynadıkça düzelen, gelişen şeyler. Dolayısı ile pro takım olmak için Türk serverında kalmak en mantıklısı bana göre. West de kalınca gelip de M5 ile scrim atmıyorsunuz sonuçta.-

• Dediğin gibi maç yapma sıkıntısı var burada. Yeteri kadar ranked team'i geçtim, solo q'ya bile giremiyoruz bir saatten sonra. Ben de isterdim kendi ülkemin sunucusunda doğru düzgün oynamayı ama daha bir kaç ay burası düzelmeyecek gibi. Ben de söylediğin gibi normal takılıyorum tr server'ında hatta.

Ayrıca söylediklerine zaten bakıyoruz tabii ki. neyse bakalım, takıma uyan bir iki adam bulalım yeterli
  • Dr.FeelGood DellyMamy skype eklersen akşam görüşelim 2 arkadaşız normalde supp ad oynuyoruz beraberken ama solotop ad oynayabiliriz ekle akşam konuşalım yaşlarımız ikimiznde 23
  • Volkan adlı arkadaşım Türkiye Sunucusuna geçmiş ve benide bekliyor. Açıkcası şöyle söyleyeyim; Ben Mid ve Solotop oyuncusuyum. Daha çok mid oynamaya özen gösteriyorum. Arkadaşım ise AD Carry oynuyor genelde. Eğer Türkiye'ye gelirsem bende 2'miz denemek isteriz.

Volkan adlı arkadaşım için;
    Yaşı 28 Astsubay. AD Carry olarak oynuyor.
    Karakterleri: Graves - Varus - MF - Ashe - Sivir

Kendim için;
    Yaşım 21 Öğrenciyim. Mid ve Solotop oynuyorum.
    Mid: Ahri - Fizz - Le Blanc - Kennen - Malzahar - Swain - Vladimir - Kassadin - Ryze - Akali - Mordekaiser
    Solotop: Irelia - Yorick - Riven - Vladimir - Swain - Kennen - Garen - Malphite - Shen
  • Eski solotop oyuncumuz westten tr'ye gectigi icin su an sadece adc'lerle ilgileniyoruz. bilginize.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam Solo top için hâla ciddi, iyi bir oyuncu arıyorsan eğer nickim " CowardWarrior " eklersen detaylarını orada konuşuruz.
  • hocam 1 2 maç katılmak isterim size. adc olarak iyiyimdir. mf oynarım ezrael oynarım. sadece biraz tecrübeye ihtiyacım var. zaten takıma katılıp turnuvalarda koşturma amacından çok yeni taktikler ve tecrübeler kazanmak istiyorum. eğer düşünürsen bana pm atarsın
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: LOL OBA

Geri dönüş açıldığı an derken ?

Su an euw'ye gecis kapali bildigin gibi ama surekli oyle kalmayacak diye okumustum. zaten oyle bir haklari oldugunu sanmiyorum.

Bizde sizin gibi düşünmüştük tr serverinda olmayanlar turnuvaya katılamayacak tarzı bi açıklama yapılmıştı. Ancak şu an supportta geçişlerin açılmayacağı yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PhTx3

quote:

Dediklerin kendi içinde tutarlı şeyler ve mantıksız değil tabii ki.

Gel gelelim yaş sınırı koymamın sebebi maalesef buradaki insanların olgunluk konusunda biraz sıkıntı olması. Madem Wickd örneğini verdin ben de Reginald üzerinden gideyim. Reginald 20 yaşında ve oynadıkları Azubu Frost maçında Azubu'nun bence bariz bir şekilde hile yapmaları sonrası yaptığı açıklamayı izlemeni tavsiye ederim. Burada çoğu 30-35 yaş insanın bile konuşamayacağı olgunlukta konuşuyor. Aynı şey buradaki bir turnuvada olsa çemkirmekten başka birşey duymazdık. Elmalar ve armutları karşılaştırıyoruz yani. Yaş sınırını yazmadan da bir iki kişiyi denedik tabii ki, ama arkadaşlara düşünmediğimizi söylediğimizde acındırma, küfür gibi çeşitli takdir etmediğimiz yöntemlere başvurduklarını gördük. Aynı şekilde elo sınırını da normalde yazmazdım söylediğinde çok haklısın, gayet 1300 elo'da hatta 1000 elo'da bile 1800-2000 seviyesinde kendini geliştirmiş oyuncular mevcut. Hiç bir oyuncu tek başına oyunu taşıyamayacağından burada sıkışmış kalmış oluyorlar. Yine benzer şekilde eğer ben oraya elo sınırı koymazsam az önce söylediğim tarzda şeyler yaşıyoruz. En azından çok da absürd olmayan bir sınır koyarak katılmak isteyen arkadaşın en azından belli bir seviyede olduğundan emin olmuş oluyoruz. Daha düşük elo'ya sahip olup da hakikaten iyi olan oyunculardan özür diliyorum.

Yani senin söylediklerin olması gereken şeyler, kabul ama maalesef olamayan şeyler.

Sabah kalkma konusunu da cümlenin gelişinden öyle yazmışım herhalde. Gece geç yatabildiği sürece sorun yok.

Dürüst olmak gerekirse ben biraz hayalperest ya da pozitif yaklaşmaya çalışıyorum. Yani, eminim ki olgun davranan arkadaşlar olacaktır.
    ELO konusunda benim bahsettiğim şey şuydu, bir çok Türk oyuncu sadece normal giriyor ranked oyunlar sinirini bozmaktan öteye gitmiyor diye düşünüldüğü için. 2000 hak eden bir adamın, en az 1500-1600 de sıkışacağını düşünsem bile, ranked oynamak moralini bozduğu için normal oynayan bir çok insan tanıyorum. Bunlar da genelde olgun kişiler, ne benim sinirim bozulsun, ne de başkasının diyerek oynuyorlar.

Benim fikrimce adam arıyorsanız şöyle bir şart koşun, sizinle deneme yapabilmek için belirli ve göstermelik bir sınır olsun. Ondan sonra kişileri biraz eleyin. En basit örnek olarak, kullandığı rune pageler, masteryler, maç sonu CS'leri, kaç maç ile kaç elo da olduğu falan gibi şeyler kişi sayısını baya bir azaltacaktır. Bundan sonra da kişileri dener, takımınıza uyuyorsa alırsınız. Hem, sizin takım oyununuza uyabilme ihtimali daha fazla olan birini bulur hem de daha detaylı bir araştırma sonucu seçmiş olursunuz.

Not: Türkiye sunucusu için, geceleri yeterince takım oluyor mu ki? -Ayrıca, bence pek West geçmeyi düşünmeyin. Kore takımları da kendi sunucusunda oynuyor, çin takımları da. Her ülkenin ve her takımın kendi stratejisi, oyun düzeni var. Bunlar beraber oynadıkça düzelen, gelişen şeyler. Dolayısı ile pro takım olmak için Türk serverında kalmak en mantıklısı bana göre. West de kalınca gelip de M5 ile scrim atmıyorsunuz sonuçta.-

• trde elo mu güldürme beni 10 dakikada ranked oyunu bulan bir server elo mu olacak birde odasjsodjğqwjeoğqoğdasnğwqeeeeeeeeeeeeeee
  • Öğrenciliğim yüzünden erken yatıyorum, öyle olmasa da elom yüzünden elenirim :)
    Perist isteyen baksın (gerçi ad oynamayacağım ama solo top için düşünürdüm kendimi)
  • Adc icin ihtiyacimiz devam etmekte. Farm ve teamfighttaki pozisyon almalara cok dikkat ediyoruz arkadaslar lanede kill almasi falan cok onemli degil bizim icin bu konularda iyi olanlar pm atabilir. hepsini yapabilen varsa ne ala tabii.

Ek olarak 2 kill alip cengaver olmaya yatkin olanlara karsi takim olarak tutumumuz bellidir. Agresif oynamakla aptallik yapmak arasinda fark var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Feelgood -- 16 Ekim 2012; 20:45:38 >
  • PhTx3 arkadaşım çok güzel yazmış söylediklerine katılıyorum, bir kaç birşey de eklemek istiyorum.Bence oyuncuların oyun kalitesini statslara bağlamak çok mantıklı değil.Şöyle ki ben hayatımda age of dan başka bir strateji oyunu oynamayan bir insan olarak lole başladım.Ve oyunu öğrenmem baya zamanımı aldı.Bu öğrenme safasında normal win lost oranım baya uçurumlara doğru gitti.Şuan için 1700w/1800L civarında solo elom da 1200 1400 arası gidiyor geliyor.Normal oyunu bıraktım çünkü gerçekten oynadığım oyunda biraz ciddiyet istiyorum bu yüzden yensemde yenilsemde ranked oynuyorum.Pek elo hell de inanmam.Gerçek anlamda solo top, mid , jungle dan oyun taşınabilir.ASlında bütün bu çaba bir takıma sahip olunmadığı sürece boş gibi geliyor bana.Lol de önemli olan bir takım ile birlikte başarılı olmak, yardımlaşmayı hissetmek.
  • Mentaliten cok takdir edilesi. Benim bazi stat gereksinimi koymam aslinda sadece filtreleme yapmak aksi takdirde olacak yigilmayi tahmin edebiliyorum. Kaybedilecek vakit de cabasi. Yoksa kendine guvenen biri varsa o gereksinimleri karsilamamasi halinde bile bana birsey yazdiginda ben onun nasil bir oyuncu oldugunu uc asagi bes yukari cikartirim. zaten rune pageleri, buildleri, farmi vs gibi bilgiler de gayet oyuncu hakkinda bir fikir sahibi olmanizi sagliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Feelgood -- 16 Ekim 2012; 20:55:55 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.