Şimdi Ara

Trafik Cezası saçmalığı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
5.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: SiNaPSiS

quote:

Orijinalden alıntı: catalyst

quote:

Orijinalden alıntı: SiNaPSiS

Mesela bir polise sırf yukarıdan para lazım diye emir gelse, adam da ben kırmızıda durduğum halde bana kırmızı ışık cezası yazsa, ben de ödeyeceğim yani bu mudur?

Yaklaşık olarak evet.

Hatta ortada ceza falan olmayıp ara sıra internete "ceza yemişsin kardeşim hatta Xxxx tarihinde sana tebliğ edilmiş" diye kayıt dusseler yine ödeyeceksin.

Tebligat kanununda acilen değişiklik yapılmalı. Polis postaya kafasına göre veriyor, PTT kafasına göre işleme alıyor, postacı kafasına göre hiç eve uğramadan muhtara bırakıyor. Tebligat bu mudur yani?

Bi ara polisler plakaya ceza yazarken fotoğraf çekiyorlardı. Plakaya ceza kesilmesi için bence kanıt olması zorunlu olmalı. Yoksa böyle işimiz zor, polisi geçin kaldı ki daha bi de fahri trafik müfettişleri var

Mufettislerin fotoğraf çekmesi şart. Polislerden bu şart olmamakla birlikte Polisler bile artık itirazlar arttığı için istisnai durumlar haric genelde imkan bulunca fotoğraf çekiyorlar. Yanlız o fotoğraf ceza ile birlikte size gelmiyor, anca mahkemede anlarsınız fotoğraf çekilip crkilmedigini itiraz ederseniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Mart ayından yeni ceza geldi, milletin 100-120 ile gittiği yolda 85 ile gittiğim için ceza yedim.
    Şaka gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eee simdi bu cezalari odemezseniz ne oluyor peki? Yani diyelim ki odemediniz, mesela kac aydir odemiyor durumdasiniz, 4 ay yerine 4 yil odemediniz, ne olacak isin sonu? Devlet size dava mi acicak, 300 lira icin haciz mi yapicak, ya da davayi acsa bile siz de o sirada avukatinizla savunmanizi yapamaz misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LasciateSperanza

Eee simdi bu cezalari odemezseniz ne oluyor peki? Yani diyelim ki odemediniz, mesela kac aydir odemiyor durumdasiniz, 4 ay yerine 4 yil odemediniz, ne olacak isin sonu? Devlet size dava mi acicak, 300 lira icin haciz mi yapicak, ya da davayi acsa bile siz de o sirada avukatinizla savunmanizi yapamaz misiniz?

Tüv muayenesine sokmuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.