Şimdi Ara

Trafik Cezası saçmalığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
5.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bugün gib.gov.tr'den aracımın vergi borcunu ödemek için siteye girdiğimde ceza bilgileri kısmında 05.04.2012 tarihli aynı gün içerinde kesilmiş 2 adet 154tl 'lik cezaları görünce şok geçirdim.Cezalar fazileriyle beraber 215'er lira olmuş. Tebliğ tarihi olarak 24.04.2012 gözükmekte, ancak gerek o tarihlerde gerekse daha sonraları herhangi bir tebliğ yapılmadı.

O zamanlar herhangi bir adres değişikliğimde olmamıştı. İşin ilginç yanı o tarihlerden 4 ay sonra evime tebliğ edilen bir başka cezam olmuştu ve ödemiştim. O cezamında haksız olduğunu düşünüyordum ama beddua ede ede ödedim. Kırmızı ışık cezasıymış ama hayatımda hiç kırmızı ışıkta geçmedim.

Zaman zaman 2-3 ayda bir bu siteye girip kontrol yaparım ve eminim 2-3 ay önceki girişimde böyle bir ceza yoktu. Devlet iyice laçkalaşmaya başladı son senelerde..Böyle saçmalık olmaz, ben nerden bileyim şimdi bu cezalar ödendikten sonra başka tarihlerde başka cezaların çıkmayacağını.. Kafasına göre para tahsil sistemi oluşturulmuş devlet.

İtiraz etsem sonuç almamın zor olduğunu biliyorum ama şansımı deneyeceğim.. İlk iş olarak vergi dairesinde ve muhtarlığa gidicem.. Neden kesilmiş öğrenmeye çalışıcam, ceza miktarlarına bakılırsa büyük ihtimal kırmızı ışık ihlali ama ben hayatımda hiç kırmızı ışık ihlali yapmadım.. Kendimce bu ülkedeki kurallara en bağlı ve efendi araç kullanan kişilerden biriyimdir..

Sizin başınıza da böyle saçmalıklar geliyormu ve geliyorsa ne yapıyorsunuz.. İtiraz etme durumunda sonuç alabilme şansım nedir?

• devlet hikayen ceza kesiyor. yersen diyor. itiraz edince masraflardan devlet kazanıyor, etmezsen de ceza tahsilatından
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

devlet hikayen ceza kesiyor. yersen diyor. itiraz edince masraflardan devlet kazanıyor, etmezsen de ceza tahsilatından
    Bir kere bana da böyle bir ceza geldi.

İzmir'de her sabah ve akşamüstü kullandığım bir ışıklı döner kavşak var.
    Herhalde polis diğer taraftan geldiğimi ve kırmızıda geçtiğimi zannetti, eve 1 hafta kadar sonra kağıt geldi.
    1992 yılında ehliyetimi aldım, o yıldan beri aktif olarak trafikteyim, ilk kırmızı ışık cezamı haksız bir şekilde yemiş oldum.

Ne yaptım?
    Gittim, devlete sadakam olsun dedim ve ne yazık ki indirimli olarak ödedim.
    İtiraz için uğraşacak zamanım yoktu.

Belki araçta kamera olsa idi itiraz ederim, çünkü elimde bir delil olurdu.
    Ama hiçbir delil yoktu. Kavşakta kamera falan da yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

devlet hikayen ceza kesiyor. yersen diyor. itiraz edince masraflardan devlet kazanıyor, etmezsen de ceza tahsilatından
    EDS evine gelmezse ödeme...

İtiraz et... Ödemek zorunda değilsin, radar veya kırmızı ışıksa evine gelir zaten...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

EDS evine gelmezse ödeme...

İtiraz et... Ödemek zorunda değilsin, radar veya kırmızı ışıksa evine gelir zaten...

Alıntıları Göster
    Daha iyi günler bu günler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: D@rbeli M@tk@p

+1 E-5'e kamera dosuyorlar bakalim neler gorecegiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: catalyst

quote:

Orijinalden alıntı: D@rbeli M@tk@p

+1 E-5'e kamera dosuyorlar bakalim neler gorecegiz.

Alıntıları Göster
    O e-5 olayı patlar size söyleyeyim, sabahları 90-100 arası geçtiğim Tüyap önünden 77 ile geçmeyi düşünemiyorum bile...

70 saçmalık bari 80 olsaydı...

Yolları mahvettiler, Beylikdüzü-Avcılar arası yol rezalet bir durumda, çok fena bozuldu, saçma yol bağlantıları, daracıcık şeritler vs. yaptılar, hiç trafik olmayan yan yol bağlantılarında çılgın trafik oluyor, özellikle Beylikdüzü ahalisi çok sıkıntı yaşıyor ,yazık yani...

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

O e-5 olayı patlar size söyleyeyim, sabahları 90-100 arası geçtiğim Tüyap önünden 77 ile geçmeyi düşünemiyorum bile...

70 saçmalık bari 80 olsaydı...

Yolları mahvettiler, Beylikdüzü-Avcılar arası yol rezalet bir durumda, çok fena bozuldu, saçma yol bağlantıları, daracıcık şeritler vs. yaptılar, hiç trafik olmayan yan yol bağlantılarında çılgın trafik oluyor, özellikle Beylikdüzü ahalisi çok sıkıntı yaşıyor ,yazık yani...

Alıntıları Göster
    Zaten faizi eklenmiş ekleneceği kadar.
    en mantıklısı bana göre itiraz edin .

• quote:

Orijinalden alıntı: sserkaan

Alıntıları Göster
    Az önce trafik şubeden geldim, gitmez olaydım. Araştırdılar ve 1 cezam daha çıktı aynı miktar.. İşin tuhafı neden böyle bir ceza kesilmiş bilmediklerini ve öğrenemeyeceklerini söylediler. İtiraz edersem mobese görüntülerini belki bulup gösterebilirlermiş, dava filan açmam gerekiyormuş..

Zaten size tebliğ edilmiştir evde olmadığınız için muhtarda filandır dediler. Bakalım yarın sabah muhtara uğrayacağım.. Ödemeyi düşünmüyorum ve sanırım ne gerekiyosa yapıcam hakkımı aramak için.

En zoruma gidende kesinlikle eminim ki kırmızı ışık cezası ise geçmedim kırmızı ışıktaa.. Ülkenin çivisi çoktan çıkmış artıkk..

• quote:

Orijinalden alıntı: caissa

Az önce trafik şubeden geldim, gitmez olaydım. Araştırdılar ve 1 cezam daha çıktı aynı miktar.. İşin tuhafı neden böyle bir ceza kesilmiş bilmediklerini ve öğrenemeyeceklerini söylediler. İtiraz edersem mobese görüntülerini belki bulup gösterebilirlermiş, dava filan açmam gerekiyormuş..

Zaten size tebliğ edilmiştir evde olmadığınız için muhtarda filandır dediler. Bakalım yarın sabah muhtara uğrayacağım.. Ödemeyi düşünmüyorum ve sanırım ne gerekiyosa yapıcam hakkımı aramak için.

En zoruma gidende kesinlikle eminim ki kırmızı ışık cezası ise geçmedim kırmızı ışıktaa.. Ülkenin çivisi çoktan çıkmış artıkk..

Adam hayatında İstanbul'a gelmemiş. Köprüden kaçak geçtin cezası yiyor.

Bizim arkadaşa da köprüden kaçak geçtin cezası geldi. Fotoğrafı da göndermişler. Plaka doğru ama araba değişik. Kaçak geçen araba sahibi bizim arkadaşın plakasının sahtesini yaptırmış. Geçerken takmış. Sistem olakadan ceza yazmış. Arkadaş itiraz etti. Arabasını gösterdi. Kurtuldu. Birde böyleleri var.

Sizin yazıyı okuyunca şimdi ben bakmaya korkuyorum.

• quote:

Alıntıları Göster
    aynısı benim başıma da geldi
    aracımın muayenesi geldi randevu için plakamı girdim tüvturk sitesinde oda ne ödenmemiş vergi borçlarınız ve trafik cezanız bulunmaktadır ödemeden muayeneye sokmuyorlar tabi..
    daha sonra girdim gib ye aracı 04.01.2010 yılında aldım 16.02.2010 yılına ait trafik cezası çıktı üzerine de faizi cartı curtu ( bu arada 3 senedir mtv yi gib den yatırıyorum hiç böyle bi ceza gözükmemişti kontrol ederdim hep) muayene tarihi de gelmişti mecbur ödemek zorunda kaldım uğraşamazdım yoksa polis cevirse arabayı bağlıycak bi ton iş çıkıcaktı uğraşacak zamanım yoktu.

bu arada asıl olay muhtarda postacı adresi veya adreste kimseyi bulamayınca genelde muhtarlığa bırakır arada sırada kontrol edilmesi lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerska -- 15 Ocak 2013; 14:39:34 >

• Çok benzeri benim başıma geldi...

Nerede = Adana-Konya Yolu'nda Karapınar'ın çıkışında
    Ne Zaman = 20.08.2008 - 08:21
    Kaç km/s Hızla = 143km/s
    Sabit - Hareketli Radar = Hareketli
    Araç = 2003 Megané I Expression 1.6 16V 110hp

Çevirmeye yakalanmadan köy yoluna girmiştim, internetten sürekli kontrol ediyordum, Ocak 2009'da internetten vergi yatırdım, ceza gözükmüyordu, Mart 2009'da 237.00 TL Ceza 82.95 TL 7 Aylık gecikme faizi vardı.

Maalesef yapacak bişey yok, geçmiş olsun, cezaya en ufak itirazım yok ilk ve tek cezam, umarım son da olacak ama o faizi ödemek çok koyuyor adama.

Bu arada evi 1992 yılında aldık, araba 2003 model, 2004 eylül'de aldık ve ruhsatta oturduğumuz evin adresi var ama ne hikmetse ceza bir önceki eve gitmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arif

Çok benzeri benim başıma geldi...

Nerede = Adana-Konya Yolu'nda Karapınar'ın çıkışında
    Ne Zaman = 20.08.2008 - 08:21
    Kaç km/s Hızla = 143km/s
    Sabit - Hareketli Radar = Hareketli
    Araç = 2003 Megané I Expression 1.6 16V 110hp

Çevirmeye yakalanmadan köy yoluna girmiştim, internetten sürekli kontrol ediyordum, Ocak 2009'da internetten vergi yatırdım, ceza gözükmüyordu, Mart 2009'da 237.00 TL Ceza 82.95 TL 7 Aylık gecikme faizi vardı.

Maalesef yapacak bişey yok, geçmiş olsun, cezaya en ufak itirazım yok ilk ve tek cezam, umarım son da olacak ama o faizi ödemek çok koyuyor adama.

Bu arada evi 1992 yılında aldık, araba 2003 model, 2004 eylül'de aldık ve ruhsatta oturduğumuz evin adresi var ama ne hikmetse ceza bir önceki eve gitmiş.
    Bir sorum var.

Önceki sattığım arabaya ceza gelmiş. Durum şöyle: Arabayı arkadaşa verdim. Resmi satışını 15 gün sonra yaptım. Fakat bu 15 günlük arada arkadaş ceza yemiş. Ceza bana tahakkuk etmiş. Arkadaş cezaya itiraz etmiyor zaten. Sadece henüz ödemedi. Şu andaki arabamın 15 martta muayenesi var. Muayene için başvurduğumda bu ceza karşıma çıkar mı?

• yanlıs veya haksız ceza olduğunu kanıtlayamadığımız sürece cezaları ya seve seve yada seve seve :) ödeyeceğiz

devlet elinde sonunda o parayı alacak hemde faiziyle

illaki birgün karşımıza çıkacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirdaglar -- 15 Ocak 2013; 15:02:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Bir sorum var.

Önceki sattığım arabaya ceza gelmiş. Durum şöyle: Arabayı arkadaşa verdim. Resmi satışını 15 gün sonra yaptım. Fakat bu 15 günlük arada arkadaş ceza yemiş. Ceza bana tahakkuk etmiş. Arkadaş cezaya itiraz etmiyor zaten. Sadece henüz ödemedi. Şu andaki arabamın 15 martta muayenesi var. Muayene için başvurduğumda bu ceza karşıma çıkar mı?

cezayı internet ortamına aktarmışlarsa çıkar aktarmamışlarsa çıkmaz ama marta kadar aktarabilirler
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerska

quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Bir sorum var.

cezayı internet ortamına aktarmışlarsa çıkar aktarmamışlarsa çıkmaz ama marta kadar aktarabilirler

Dediğiniz gibi ise yandığımızın resmidir. Zaten internet ortamında haberim oldu cezadan.

• Araba işinden sogudum yeminle.

Banada 2 haftada ayni yerden 4 sefer eds cezasi gelmisti. 700 lira para odedin toplam nakit. Lanet ettim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

Araba işinden sogudum yeminle.

Banada 2 haftada ayni yerden 4 sefer eds cezasi gelmisti. 700 lira para odedin toplam nakit. Lanet ettim .

Kırmızıda duracağını öğrenmişsindir artık : )
    Geçmiş olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bal974

Bir kere bana da böyle bir ceza geldi.

İzmir'de her sabah ve akşamüstü kullandığım bir ışıklı döner kavşak var.
    Herhalde polis diğer taraftan geldiğimi ve kırmızıda geçtiğimi zannetti, eve 1 hafta kadar sonra kağıt geldi.
    1992 yılında ehliyetimi aldım, o yıldan beri aktif olarak trafikteyim, ilk kırmızı ışık cezamı haksız bir şekilde yemiş oldum.

Ne yaptım?
    Gittim, devlete sadakam olsun dedim ve ne yazık ki indirimli olarak ödedim.
    İtiraz için uğraşacak zamanım yoktu.

Belki araçta kamera olsa idi itiraz ederim, çünkü elimde bir delil olurdu.
    Ama hiçbir delil yoktu. Kavşakta kamera falan da yok.

Aracınızda kamera kaydınızda olsa onu delil kabul etmeyebilir devlet. Neden derseniz; kaydın tam o güne ve saate ait olduğunu da ispat etmeniz istenecektir ki, bu durumu ispat etmek zor olurdu. Çünkü cihazın tarihi elle istediğiniz zamana ayarlanabilir. İtiraz olayları çok çetrefilli ve bürokrasisi ağır olduğundan çoğu kişi itiraz etmiyor ne yazık ki.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

Araba işinden sogudum yeminle.

Kırmızıda duracağını öğrenmişsindir artık : )
    Geçmiş olsun..

Kirmizidan degil . 2 kez 79 la. 1 kezde 91 le radara girmisim. 91 le girdigime 300 kusur lira ceza odedim. Yoldada en yavas giden bendim . Devlet eds den para kiriyor resmen kendilerine gelir kapisi acmislar. 70 diye bir sınır olamaz.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.