Şimdi Ara

Dikkat Monoküler kişilerin A sınıfı ehliyetleri red ediliyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2
Cevap
1
Favori
268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba 2024 yılının 2 ve 5. ayı arasında sürücü kursuna yazıldım ve sağlık raporumda sol gözüm tam sağ gözüm %80 bulanık olduğu için monoküler raporu verildi ve sürücü olur işaretlendi. Monoküler yazısını görünce sürücü kursu beni uyardı; "Ticari araç süremeyeceksin, ambulans süremeyeceksin." bunu takmadım ve zaten motosiklet ehliyeti alacağımı söyledim onlarda "Evet, a A1 A2 ve b ehliyetlerini aracına ekstra ayna takarak alıp kullanabiliyorsun." diye belirttiler. Yazılı ve direksiyon sınavını geçtim sertifikamı aldım ancak nüfus müdürlüğüne 2023 yılının 6. ayında görselde gözüktüğü üzere monoküler kişiler artık a sınıfının hiçbir ehliyetini alamıyor. Sürücü kursu ben hizmet verdim diyerek paramı iade etmiyor. Sağlık raporumu veren doktorun hiçbir şekilde motosiklet süremezsin yazmaması sadece "Ambulans ve ticari süremezsin" diye belirtmesi ve sürücü kursunun hatta çoğu sürücü kursunun bu konuda bilgisi olmaması sebebiyle param, zamanım, emeklerim ve hayallerim yalan oldu. Dikkatli olun bilmeyen sürücü kursları da size aynı muameleyi yapabilir.

Dikkat Monoküler kişilerin A sınıfı ehliyetleri red ediliyor!

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.