Şimdi Ara

Tüketiciler'den TTNET'e tepki var (Basına Yansıdı en sonunda)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
1.876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=246046

Türk Telekom’un yeni ADSL kampanyası “Yaz Fırtınası”nı değerlendiren Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Üstün Bol, Türk Telekom'a çağrıda bulundu.

Türk Telekom’un yeni ADSL kampanyası “Yaz Fırtınası”nı değerlendiren Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Şube Başkanı Üstün Bol, “Telekom yeni abonelere indirim yaparak eski abonelerini cezalandırmaktadır. Eski aboneler de bu indirimden faydalandırılmalıdır” dedi.

Üstün Bol, yaptığı yazılı açıklamada, Türk Telekom'un “Yaz Fırtınası” adını verdiği yeni ADSL kampanyasında henüz ADSL bağlantısına sahip olmayan ve 1 Haziran tarihinden önce aboneliğini iptal ettirmiş olanlara 24 ay abone olma şartıyla 2007 sonuna kadar yüzde 51 indirim uygulayacağını hatırlattı.

Bol, 4 Haziran-31 Ağustos tarihleri arasında TTNet ADSL abonesi olan tüketicilerin 2008’e kadar aylık 29 YTL yerine 14.99 ödeyeceğini ifade ederek, “Türk Telekom’un ADSL internet erişiminde indirime gitmesini olumlu karşılıyoruz. Ancak, yeni abonelere yönelik yapılan düzenleme, Türk Telekom’un eski abonelerinin cezalandırılması anlamına gelmektedir. Türk Telekom yıllardır kendisini tercih ederek internet erişimini TTNET üzerinden sağlayan abonelerine aynı şartlarda indirim yapmak zorundadır” diye konuştu.

İndirimden faydalanabilmek için 24 ay abonelik şartı getirilmesinin tüketicinin sözleşmeden cayma hakkını gaspettiğine dikkat çeken Bol, kısmi indirimi olumlu bulduklarını söyledi. Bol, Türk Telekom’dan ADSL aboneliğini kullanan eski abonelerin cezalandırılması anlamına gelen bu düzenlemenin eski aboneleri de kapsayacak şekilde düzeltilmesini istedi.

ANKA

• TT yine bildigini okur, simdiye kadar geri adim mi atti sanki...
  • quote:

Orijinalden alıntı: OstotheK

TT yine bildigini okur, simdiye kadar geri adim mi atti sanki...
    quote:

Orjinalden alıntı: OstotheK

Malesef ben de böyle düşünüyorum.
    TT piyasanın monopolü olmanın tadını zevkle çıkarıyor
    Monopolde tek satıcı çok alıcı vardır. Ve satıcı kaç para isterse alıcı o parayı öder. Üretici rantını maksimum tutar.

TT bunun en iyi örneği
  • quote:

Orijinalden alıntı: PHI

quote:

Malesef ben de böyle düşünüyorum.
    TT piyasanın monopolü olmanın tadını zevkle çıkarıyor
    Monopolde tek satıcı çok alıcı vardır. Ve satıcı kaç para isterse alıcı o parayı öder. Üretici rantını maksimum tutar.

TT bunun en iyi örneği

Alıntıları Göster
    Sokaklara cikalim dicem ama neyse vazgectim demicem, kendi kendine konusana deli derler :P

• quote:

Sokaklara cikalim dicem ama neyse vazgectim demicem, kendi kendine konusana deli derler :P

Alıntıları Göster
    Burda da var aynı konu:

http://forum.donanimhaber.com/m_14783392/tm.htm
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Hepimiz deliyiz, hepimiz koyunuz, hepimiz enayiyiz...

• quote:

Orijinalden alıntı: Serdar

quote:

Alıntıları Göster
    Evet beyler, Malesef bu ve buna benzer durumlar karşısında tüketici ve dernekler yalnız kaldı.
    Hükümet ve resmi mercilerden hiç bir destek gelmeden, malesef hiç bir şeyin yararı yok.
    Telekom özelliştirdi, özelleştirenler de şu anda sürüyor sefasını, tüketicinin fazla ödediği paralar
    için itiraz değil, en ufak destek bile vermiyorlar.
    Ben neler zırvalıyorum.....çok daha önemli teror konusu ile ilgili kimse şu anda bir şey yapmıyor,
    ne kalmış ADSL fiyatları...... peeeh

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Levcho -- 5 Haziran 2007; 21:27:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Levcho

Evet beyler, Malesef bu ve buna benzer durumlar karşısında tüketici ve dernekler yalnız kaldı.
    Hükümet ve resmi mercilerden hiç bir destek gelmeden, malesef hiç bir şeyin yararı yok.
    Telekom özelliştirdi, özelleştirenler de şu anda sürüyor sefasını, tüketicinin fazla ödediği paralar
    için itiraz değil, en ufak destek bile vermiyorlar.
    Ben neler zırvalıyorum.....çok daha önemli teror konusu ile ilgili kimse şu anda bir şey yapmıyor,
    ne kalmış ADSL fiyatları...... peeeh

Alıntıları Göster
    bırakın adsl yi olsun bitsin ozaman sıkıntıya gerek yok kabloya geçebilen geçsin benim olduğum yerde olsa çoktan geçmiştim ama internetsiz kalmak pahasına tt ye tekmeyi basıyorum arkadaşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Serdar

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Serdar

quote:

aynen

• quote:

Orijinalden alıntı: ozkan58

quote:

Orjinalden alıntı: Serdar

quote:

aynen

Alıntıları Göster
    tt tükürdüğünü yalamaz

• quote:

Orijinalden alıntı: bykanca

tt tükürdüğünü yalamaz

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar yapabileceğimiz bi şey yok değil. Ay sonuna kadar bi kampanya yapmazsa kesinlikle aboneliğimi iptal ettiricem. Zaten telefonu ödemedim kapattılar. hiç olmazsa şimdi fatura 8 YTL geliyor. İki ay geriden ödüyorum açmasınlar diye. Yani bize internet her halukarda en az 8 YTL daha pahalıya mal oluyor. Kapatırım ikisini birden olur biter. TT ye karşı tek yapabileceğim bu. Bunuda yapmazsam aynaya bakamam.

• quote:

Orijinalden alıntı: devrimkaratas

Arkadaşlar yapabileceğimiz bi şey yok değil. Ay sonuna kadar bi kampanya yapmazsa kesinlikle aboneliğimi iptal ettiricem. Zaten telefonu ödemedim kapattılar. hiç olmazsa şimdi fatura 8 YTL geliyor. İki ay geriden ödüyorum açmasınlar diye. Yani bize internet her halukarda en az 8 YTL daha pahalıya mal oluyor. Kapatırım ikisini birden olur biter. TT ye karşı tek yapabileceğim bu. Bunuda yapmazsam aynaya bakamam.

Alıntıları Göster
    3 sene önceydi galiba 256 sınırsızı 100 YTL yapmıştı millet aboneliğini iptal ettirmeye başlamıştı nasılda tekrar 50 YTL ye düşürmüştü

bilmem hatırlayan var mı aranızda?

• quote:

Orijinalden alıntı: Aragorn

3 sene önceydi galiba 256 sınırsızı 100 YTL yapmıştı millet aboneliğini iptal ettirmeye başlamıştı nasılda tekrar 50 YTL ye düşürmüştü

Alıntıları Göster
    Onu hatirlamiyorum da cok daha onemli bir noktayi animsattin bana. Ben 3 sene once de 256 idim, simdi de :) 3 Sene boyunca dunyanin gelisime en acik ve en hizli gelisen sektorunde benim katettigim hiz inanilmaz, bir kez daha kuferdiyorum ilgili yerlere.... :O)

quote:

Orjinalden alıntı: ^^prince^^

• quote:

Onu hatirlamiyorum da cok daha onemli bir noktayi animsattin bana. Ben 3 sene once de 256 idim, simdi de :) 3 Sene boyunca dunyanin gelisime en acik ve en hizli gelisen sektorunde benim katettigim hiz inanilmaz, bir kez daha kuferdiyorum ilgili yerlere.... :O)

quote:

Orjinalden alıntı: ^^prince^^

Alıntıları Göster
    Çıkarlar şimdi NTV'ye överler kendilerini yine

• quote:

Orijinalden alıntı: Glyph

Çıkarlar şimdi NTV'ye överler kendilerini yine

Alıntıları Göster
    övülüp kasılıp kalasıcalar yumuşakcalar tek hücreli solucanlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: d@LBy

övülüp kasılıp kalasıcalar yumuşakcalar tek hücreli solucanlar

Alıntıları Göster
    Ben indirimden geçtim gelecek seneleri düşünüyorum. 256 ile nereye kadar gideceğiz. Bu sene her yere fiberoptik döşeyeceklerdi ne oldu o iş, bu konudaki gelişmelerden haber olan varmı. Bari yatırımları aksatmasalar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadow006

Ben indirimden geçtim gelecek seneleri düşünüyorum. 256 ile nereye kadar gideceğiz. Bu sene her yere fiberoptik döşeyeceklerdi ne oldu o iş, bu konudaki gelişmelerden haber olan varmı. Bari yatırımları aksatmasalar.

Alıntıları Göster
    256 artık kaldırılmalı minimum 1 mb olmalı ve 39ytl olmalı(sınırsız)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hirotaro

256 artık kaldırılmalı minimum 1 mb olmalı ve 39ytl olmalı(sınırsız)

Alıntıları Göster
    pazarda tek limon tezgahı sizin olsa 1 ytl ye verseniz de tezgahtaki kadar satılacak 5 e de verseniz aynı satılacak bu telekom tek olduğu sürece anca bizim dilimizde tüy biter başka da bir halt olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: remote

pazarda tek limon tezgahı sizin olsa 1 ytl ye verseniz de tezgahtaki kadar satılacak 5 e de verseniz aynı satılacak bu telekom tek olduğu sürece anca bizim dilimizde tüy biter başka da bir halt olmaz.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: remote

Umut fakirin ekmeği be remote kardeş ne yaparsın

• quote:

Orijinalden alıntı: atobaba

quote:

Orjinalden alıntı: remote

Umut fakirin ekmeği be remote kardeş ne yaparsın

Alıntıları Göster
    fiyatları o kampanyadaki gibi yapsa standart süper olurdu

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.