Şimdi Ara

Türk Telekom Cayma Bedeli (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
50.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Taksitli telefon oyun filan aldınız mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • corpixx kullanıcısına yanıt
    Modem yeni müşterlere ayda 3 tl geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: half life 3

Taksitli telefon oyun filan aldınız mı ?

Hayır bi de yanında tivibu vardı

• Trietz kullanıcısına yanıt
    Turk telekom müdürlüğüne gidin ederim

• Tivibu cayma bedeli

Modemin toplam ücreti

Kulladığınız ay tutarı ve indirimi

Bağlantı ücretinin tamamı.

Hat aktivasyon ucreti

Yalın internet ücreti.

• Hattını altyapısı olmayan bir yere nakil göster altyapı olmadığından otomatikman iptal etmek zorundalar.

• quote:

Orijinalden alıntı: tezekos

Hattını altyapısı olmayan bir yere nakil göster altyapı olmadığından otomatikman iptal etmek zorundalar.

Bunu denedim tur telekom mudurlugune gidin onlar port acar dediler. Iptal etmeniz gerekir altyapi yoksa dedim yok ben iptal edemiyorum mudurluge gidin dediler
  • Trietz kullanıcısına yanıt
    normalde kullandığın indirimleri geri ödüyorsun diye biliyorum + zorla verdikleri modemin parası. mesela 10 aydır kullanıyorum atıyorum. her ay 20 lira indirim yapmışlar diyelim. 10 x 20 = 200 lira oluyo. bide modem etti 300. indirim dediğime bakma 60 lira ödüyoruz ya işte o indirimli fiyat tahhütsüzü 80 90 lira falan.

ben böyle biliyorum. ama ilk ay 800 lira istemeleri çok saçma. belkide kullanmadığın ayların parasıdır bilmiyorum
  • "1-2 haftalık abone" 35 Mbps VDSL2 kullanan arkadaşım iptal edip Turk.net geçmek istedi

680 TL cayma bedeli istediler.

240 TL modem + 192 TL bağlantı + 90 Lira iç kurulum + 15 Gün avantaj + damga vergisi vs...

BTK şikayet edecek sonuçları yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acbold -- 30 Ekim 2017; 10:45:14 >
  • acbold kullanıcısına yanıt
    15 gün içinde ücretsiz olarak sadece kullanım bedeli i ödeyerek iptal ediyorsunuz lakin 15 gün dolduysa ödemek zorundasiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • asterix_58 kullanıcısına yanıt
    hocam benimkide 1 ay oldu. 660 tl ücret çıkardılar. cayma bedelini nasıl iptal edebilirim btk ya ne demem lazım. acil cevaplarsan sevinirim.
  • acbold kullanıcısına yanıt
    hocam sonuç ne oldu?
  • Altyapı olmayan bir yere ikametgah taşırsanız bütün iss ler iptal etmek zorunda bedelsiz olarak. Türk telekom'da 2 defa iptal ettim böyle.

• Hocam bana adres ve sonrası konusunda yardımcı olabilir misiniz? İstanbuldayım. Ne yapmalıyım?

• okirgil O kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam sorununuz ne ise btk ye belirtin sizi ararlarsa kaile almayın ya modemden yada kabloya suç atarlar bizi saf yerine koyup.. ve şunuda belirtin 1 ay oldu ama benden 24 ayın ücretini istiyorlar diye yalnız eğer firma sizi haklı bulurda bedelsiz kapatmaya onay verirse şuna kesinlikle dikkat edin kapatmıyorlar donduruyorlar. benim haklı olduğum anlaşılıp ceza ödemeden kapatabileceğim onaylandıktan sonra superonlineye geçicektim ama eski tarifemi bana geri vermediler desteklemiyor diye bu firmalar bi acayip zaten kullanmıştım daha önce neyse sonra iptal işlemimi geri aldım çünki geçebileceğim firma bulamadım aradığımda zaten kapanmamış 6 ay mı 7 aymı gibi bi süre dondurulmuş dediler yani ben superonlineye geçsem 6 ay sonra hattım aktifleşecek ve fatura gelicekti tabi faturada gelmiyor avukat ile dönüş alıyosun:))
  • Ben hattı kapatıp netspeede geçmeyi düşünüuordum. Yani geçersem ceza mı ödetecekler avukat ile

hocam hat dondurulunca ne olduğunu biliyor musun? diyelim 6 ay dondurdun. 6 ay sonra devam ettin. senin 24 ay taahüdün varsa normal bitiş tarihinden sonra 6 ay normal tarife ücretinden ücretlendiriliyorsun. Yani indirimli fiyatı 60 normal tarife 90 diyelim sana 90 ı kitliyorlar. Ben böyle biliyorum. :(
  • bana verilen btkdan firmanın cevabı aşağıda.

Sayın O....,

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu üzerinden şirketimize iletmiş olduğunuz şikayetiniz hakkında gerekli inceleme ve çalışmalar titizlikle yapılarak tamamlanmıştır.

881..... hizmet numaralı internet hattınız için 23.12.2017 tarihinde şirketimize başvurduğunuz, 26.12.2017 tarihinde 24 ay taahhütlü İnternetsiz Ev Kalmasın Kampanyası kapsamında 4Mbps'ye Kadar 20GB AKN tarifesi üzerinden hattınızın aktivasyonunun yapıldığı anlaşılmıştır.

İmzalamış olduğunuz İnternetsiz Ev Kalmasın Kampanyası 24 Aylık Yeni Abonelik Taahhütnamesinde “Abonenin ay içerisindeki veri kullanımı (download) adil kullanım noktasına ulaştığında internet kullanım hızı 1 Mbps’ye düşürülecektir. “ denilerek adil kullanım kotası uygulaması hakkında bilgilendirme yapılmaktadır.
    881...... hizmet numaralı İnternet aboneliğinizde yararlanmakta olduğunuz 4Mbps'ye Kadar 20GB AKN tarifesi dahilinde 20 GB’ lık adil kullanım hakkınızın dolması nedeniyle hızının düşürüldüğü tespit edilmiştir.
    Kampanyadan ayrılmanız, giriş paketinizden daha düşük ücretli bir pakete geçmeniz ya da aboneliğinizin iptali durumunda kampanyada kullandığınız indirimler, rayiç cihaz ve diğer faydalar ile kalan ay paket ücret toplamı karşılaştırılacak, düşük olan tutar faturanıza yansıtılacaktır. Ayrıca (varsa); bağlantı/kurulum/modem ürünlerinin kalan taksitlerinin toplamı ayrıca tahsil edilir. Ek olarak, İnternet paketinin iptal edilmesi durumunda eğitim paket ücretlerinin ceza bedeli de tahsil edilmektedir.
    şirketimiz tarafından abonelere özel şartlarla sunulan kampanyalar; Bilgi Teknolojileri Kurumu tarafından, 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu ve bu Kanun kapsamında çıkartılan Yönetmelik ve Kurul Kararları ile düzenlenmektedir.
    Elektronik Haberleşme Sektöründe hizmet veren şirketimiz tarafından, kampanya taahhüt süresinden önce aboneliğin iptali halinde; Bilgi Teknolojileri Kurumu’nun 03.01.2013 tarih ve 2013/DK-THD/14 numaralı “Taahhütlerde Yer Alan Cayma Bedelleri” konulu Kurul Kararı gereği; kampanya kapsamında sağlanan faydalar ile taahhüt süresi sonuna kadar kalan hizmet bedelleri karşılaştırılarak düşük olan bedel kararda belirtilir şartlarla, aboneden tahsil edilebilecektir.

Abonelik iptal faturası içerisinde yer alan kampanyadan sağlanan avantajlara ilişkin ücretler; kampanya ve taahhütlerin bitiş süresinden önce iptal edilmesi halinde geri alınan indirimlere yahut cihaz bedellerine ait ücretler olup abonelerden cezai ücret ve ya cayma bedeli alınması söz konusu değildir.

Bilgilerinize arz ederiz.
    Saygılarımızla.
    25/01/2018 10:56:38

• okirgil O kullanıcısına yanıt
    Orasını tam bilmiyorum hocam gerçi bunlar her türlü kitlerler iyi hizmet için değilde nasıl daha çok kitleriz derdindeler.
    yani herşekilde ödücez pek ümidim kalmadı. avukat da değiliz. tüketici dernekleri bize yardımcı olsa keşke.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.