Şimdi Ara

Türk Telekom Cayma Bedeli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
50.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 ay önce türk telekoma başvurdum internetim açıldı 24 ay taahhütlü kampanyaya başvurmuştum. 1 ay sonra iptal ettirmek için aradığımda 840 lira taahhüt bedeli çıktı. Normalde bu kadar bi ücret çıkar mı?

• o nedir öyle ya galiba bağlantı ücreti 200 lira + modem parası filanda geçiriyorlar.

o kadar olmaması lazımdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: corpixx

o nedir öyle ya galiba bağlantı ücreti 200 lira + modem parası filanda geçiriyorlar.

Ben de o kadar olmaması lazım diye direttim müşteri hizmetlerine ama bi azar yemediğim kaldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trietz

quote:

o nedir öyle ya galiba bağlantı ücreti 200 lira + modem parası filanda geçiriyorlar.

Ben de o kadar olmaması lazım diye direttim müşteri hizmetlerine ama bi azar yemediğim kaldı

tekrar ara bu nedir neyin parası bana açıklarmısın tane tane diye söyle bakalım.
  • corpixx kullanıcısına yanıt
    Verdikleri tek cevap kullandığınız günler ve kullanmadığınız günlerin indirimleri toplanıp ucuz olanı cayma bedeli olarak yansıyormuş
  • quote:

Verdikleri tek cevap kullandığınız günler ve kullanmadığınız günlerin indirimleri toplanıp ucuz olanı cayma bedeli olarak yansıyormuş

tamam zaten bu doğru 1 ay kullanmışsın 1 ay yararlandığın indirim tutarı nedir 30-40 liradır en fazla

kullanmadığın 23 ayın ücretini sana kitliyorlar.
  • quote:

quote:

tamam zaten bu doğru 1 ay kullanmışsın 1 ay yararlandığın indirim tutarı nedir 30-40 liradır en fazla

Az önce aradım yine aynı ücreti çıkardılar ne dersem diyeyim ama sistem bu kadar ücret çıkarıyor diyolar
  • tahütümün bitmesine 4-5 ay kadar var. 300 lira istediler
  • quote:

Orijinalden alıntı: abuzet

tahütümün bitmesine 4-5 ay kadar var. 300 lira istediler

Tahhüt başında iptal ettirince mi daha çok istiyorlar yoksa sonuna doğru iptal ettirince mi?
  • tekrar ara sor cayma bedelinde kullandığın indirimlerin parasını ödersin sadece + modemin kalan taksitleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xeblion

tekrar ara sor cayma bedelinde kullandığın indirimlerin parasını ödersin sadece + modemin kalan taksitleri

kullandığım indirim sadece 1 ay modem de en fazla 150 falandır
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Xeblion

tekrar ara sor cayma bedelinde kullandığın indirimlerin parasını ödersin sadece + modemin kalan taksitleri

kullandığım indirim sadece 1 ay modem de en fazla 150 falandır

sana yanlış bilgi vermişler tekrar ara
  • quote:

quote:

Benim ttnet 22 martta bitiyor sol a geçmek istiyorum. 22 Mart dan sonra sol alınca tt bana borç çıkarır mı. (nisan da mart ayın borcunu ödüyecem onu biliyorum)

1 Haziranda tt telefon bitiyor o zamana kadar yalın adls alıp(taahhütlü) 1 hazirandan sonra telefonu taşıyıp yalın adls den normal adls e geçebilir miyim geçince taahhüt bozulur mu yeniden yapmak gerekir mi diye sordum topu mh ye attı. (Siz biliyorsanız yanıt verir misiniz)

Not1: Ben sol un bayisine biraz sordum bağlamak için ne yapmak gerekiyor diye. Eve gelip kontrol edilip bağlıyorlarmış (galiba direkten yeni kablo çekiceklermiş)

Not2: Bulunduğum yerde ne vdls var ne fiber nede uydunet

• quote:

Orijinalden alıntı: DenizGalaxy

quote:

quote:

Benim ttnet 22 martta bitiyor sol a geçmek istiyorum. 22 Mart dan sonra sol alınca tt bana borç çıkarır mı. (nisan da mart ayın borcunu ödüyecem onu biliyorum)

1 Haziranda tt telefon bitiyor o zamana kadar yalın adls alıp(taahhütlü) 1 hazirandan sonra telefonu taşıyıp yalın adls den normal adls e geçebilir miyim geçince taahhüt bozulur mu yeniden yapmak gerekir mi diye sordum topu mh ye attı. (Siz biliyorsanız yanıt verir misiniz)

Not1: Ben sol un bayisine biraz sordum bağlamak için ne yapmak gerekiyor diye. Eve gelip kontrol edilip bağlıyorlarmış (galiba direkten yeni kablo çekiceklermiş)

Not2: Bulunduğum yerde ne vdls var ne fiber nede uydunet

dostum ben bilmiyorum valla

• Türk Telekom bütün zararını siz çekeceksiniz galiba

BTK'Ya bildir ve gerekiyorsa iptal ettirdikten sonra Tüketici haklarına git dava açsınlar ben Türk Telekom bir daha asla kullanmam 420 TL iademi aldım Türknet kullanıyorum.

59 TL Taahhhüt yok AKK'de Yok
  • Selam kardeşim bende 1 ay kullanıp iptal etmek istedim banada 420 tl çıkardılar cayma bedelini bende btk ya şikayet edip hattımın cezasız kapatılmasını istedim bana dönüş yaptılar ve cezasız kapatabileceğimi bildirdiler sorun olarakta kargo sorunu yazmışlar ama anlamadım neyin sesiyse. Sonra dilekçe gönderip hattımı kapattırdım superonlineye başvurdum vdsl kullanmak için bana desteklemiyor dediler sonra tekrar ttneti aradım hattımı aktif ettirin dedim zaten 6 ay dondurmuşsunuz dedi bana dikkat et böyle durumlara telekom hattını kapattıran arkadaşlar bu dondurma işlemini takip etsinler adamlar 6 ay dondurup sonra faturalama devam edip sonrada avukata düşürüyorlar tabi senin haberin olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asterix_58

Selam kardeşim bende 1 ay kullanıp iptal etmek istedim banada 420 tl çıkardılar cayma bedelini bende btk ya şikayet edip hattımın cezasız kapatılmasını istedim bana dönüş yaptılar ve cezasız kapatabileceğimi bildirdiler sorun olarakta kargo sorunu yazmışlar ama anlamadım neyin sesiyse. Sonra dilekçe gönderip hattımı kapattırdım superonlineye başvurdum vdsl kullanmak için bana desteklemiyor dediler sonra tekrar ttneti aradım hattımı aktif ettirin dedim zaten 6 ay dondurmuşsunuz dedi bana dikkat et böyle durumlara telekom hattını kapattıran arkadaşlar bu dondurma işlemini takip etsinler adamlar 6 ay dondurup sonra faturalama devam edip sonrada avukata düşürüyorlar tabi senin haberin olmuyor.

hocam yani hic ucret odemediniz degil mi?
  • Yok hocam bedelsiz kapatabileceğimi btk şikayeti sonrası mesaj atarak bildirdiler sadece bi dilekçe istediler fax olarak gönderdim.fax ellerine geçer geçmezde netim gitti aradım kapandı dediler herhangi bi işlem cezai işlem varmı dedim hayır dediler zaten olmasıda imkansz btk şikayet cevabında telekom tarafından yazılı mesaj vardı.siz yinede böyle olursa hat dondurma işlemine karşı dikkatli olun kapatmayıp donduruyorlar hattı bunun kesin teyidini alın ve yapabilirseniz kesinlikle telefon görüşmesini kaydedin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asterix_58

Yok hocam bedelsiz kapatabileceğimi btk şikayeti sonrası mesaj atarak bildirdiler sadece bi dilekçe istediler fax olarak gönderdim.fax ellerine geçer geçmezde netim gitti aradım kapandı dediler herhangi bi işlem cezai işlem varmı dedim hayır dediler zaten olmasıda imkansz btk şikayet cevabında telekom tarafından yazılı mesaj vardı.siz yinede böyle olursa hat dondurma işlemine karşı dikkatli olun kapatmayıp donduruyorlar hattı bunun kesin teyidini alın ve yapabilirseniz kesinlikle telefon görüşmesini kaydedin.

Tamamdır hocam teşekkür ederim. Peki hattı iptal ettirdikten sonra mı btk ya şikayet ettiniz yoksa iptal işlemlerini başlatmadan mı?
  • Hocam ilk telekomu aradım ceza işlemi 420 diyince kapattım teli direk btk ya yazdım 5 gün içindede cevap geldi.Bu 420 tlnin içinde kullanmadığımız 24 ayın parasınıda istiyolar adamlar tam sömürücü.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.