Şimdi Ara

Turkcell Wınn diye ...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2009 Eylül ayında Turkcell Vınn aldım sanki bitecekmiş gibi 24 ay taahhütlü olarak 4GB 3G'ye abone oldum. Şimdi ayda 43 TL ödüyorum ve cihazı da doğru dürüst kullanmıyorum. Geçenlerde iptal edeyim dedim eilmiyormuşta etmek istediğinde kalan ayx 43 TL yani yaklaşık 688 TL ödemem gerekiyormuş. Böyle bir saçmalık olabilir mi?

Cihazın değeri yani 3G modemin değeri 40 50 TL bişey ama Turkcell bize bunu baya yüksek bir rakamdan satıyor aylık 3G abonelik fiyatı 39 TL 4 TL de cihazın taksidi ediyor 43 TL cidden pişman oldum.

Şimdi bakıyorum Avea Gittigidiyor'da bir kampanya yapmış Jet modemi yani cihazın kendisini 59 TL'ye satınalıyorsun sonrada 1Aylık 1 GB lık 3G internet paketini 19 TL'ye 4 GB lığı ise 29 TL'ye abone olabiliyorsun.

Buyrun delili:

http://urun.gittigidiyor.com/Avea-Jet-Mobil-Modem-sadece-59-TL-KACIRMAYIN_W0QQidZZ26993957

e şimdi oda operatör buda operatör ikisinin kide aynı hizmet.

İlk aldığımız içinmidir bilmiyorum ama bence ciddi haksızlık var bu olayda. Daha 18 ay boyunca ayda 43 TL ödeyerek Turkcell'i zengin etmeye devam edeceğim. Hemde doğru dürüst kullanmadığım bir cihaz için.

• Taahhüt verirken 40 defa düşünüp 1 kere hareket etmemiz gerekli.
  • aynen öyle açıkçası o an ilgilenen arkadaşta biraz gaz verince süper hemen alayım moduna giriyor insan.

cidden sıkıntılı bir durum
  • Vınn arkadaşımda var ve felaket yavaş, sanki eski 56k modemler gibi hız. Bizde mi sorun var acaba yoksa genelde mi böyle?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarkEternal
    Vınn arkadaşımda var ve felaket yavaş, sanki eski 56k modemler gibi hız. Bizde mi sorun var acaba yoksa genelde mi böyle?

Bulunduğunuz bölgede sıkıntı olabilir.müşteri hizmetlerine durumu bildirin.
  • 3G için kesinlikle tahahüt verilmez. ADSL den çok pahalı. Uplodad da kotaya dahil ediliyor ayrıca
  • Taahhütname vermek yerine öncelikle faturasız olarak alınıp bir süre kullanıp denenebilir. Ardından memnun kalınırsa ve varsa eğer en fazla 1 yıllık süre ile taahhütname verilebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: farukkk

quote:

Orijinalden alıntı: DarkEternal
    Vınn arkadaşımda var ve felaket yavaş, sanki eski 56k modemler gibi hız. Bizde mi sorun var acaba yoksa genelde mi böyle?

Bulunduğunuz bölgede sıkıntı olabilir.müşteri hizmetlerine durumu bildirin.

Normalde sizler mesela kaç ile download yapıyorsunuz? Vınn ın normalde hızı ne kadar yani?
  • Açıkçası ben 7,2 Mb/s ile bağlanıp, 5,76 Mb/s ile de veri indirebiliyorum. Belkide bulunduğum bölgedeki vericilerden kaynaklanıyor olabilir.

Zaten benim sorunum bağlantı hızından ziyade taahhütlü aboneliğin bitirilememesi. Sadece Wınn aboneliği değil herhangi bir paket aldığınızda da uzun süreli taahhüt altına girmeyin arkadaşlar.

Normal hattımın paketi gold paket, bir gün beni arayıp bu pakette kalacağınıza dair 12 ay taahhüt verirseniz 3 ay boyunca faturanız x TL gelecek demişler. Demişler diyorum çünkü gerçekten yoğunluk arasında konuşmuşum ve ok demişim. Geçenlerde paketimi değiştirip Golddan Platinyuma geçmek için talepte bulundum değiştiremezsiniz diye bir cevap geldi. Çok sinirlendim çünkü paketi düşürmek değil arttırmak istemiştim. Bu tam terside olabilirdi paketi düşürebilirdim de. Sonuç olarak bir an karar verip bir taahhüdün altına giriyorsunuz ama sonra çakılı kalıp süre sonuna kadar verdiğiniz o yanlış kararın maddi ve manevi sonuçlarına katlanmak zorunda kalıyorsunuz.

Gerçekten iyi düşünmek lazım. Cüzzi bir ceza ödeyerek taahhüdü kaldırtabilsek belki ödemeye razı olacağım ama rakamlar çok astronomik. Gerek yok deyip mecburen devam ediyor o zaman insan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Batttu

Açıkçası ben 7,2 Mb/s ile bağlanıp, 5,76 Mb/s ile de veri indirebiliyorum. Belkide bulunduğum bölgedeki vericilerden kaynaklanıyor olabilir.

Kesin o zaman bizim oturduğumuz bölgede bir sorun var. Bende 1 mb ttnet var ve bendeki internetten oldukça kötü hızı. Ne yapabiliriz acaba...

Normalde 5-7 civarı olması gerek değil mi?
  • avea ucuz ama 3g vericileri az
  • Sanıyorum bütün büyükşehirlerde vericileri var. Bu durumda maliyeti düşük tutmak için alınabilir
  • turkcell ve vodafon internet işine yatırım yapıyorlar ama avea konuşmaya yatırım yapıyor onların kafasında 3g yok nasılsa ttnet var diyorlar kendi firmaları
  • quote:

Orijinalden alıntı: efem-35
    turkcell ve vodafon internet işine yatırım yapıyorlar ama avea konuşmaya yatırım yapıyor onların kafasında 3g yok nasılsa ttnet var diyorlar kendi firmaları

Avea 3G'ye yatırım yapmıyor demek yanlış. Bulunduğum yer ilçe olmasına rağmen (Kocaeli/Korfez) Avea aylar önce geldi ama Vodafone hala yok. Turkcell zaten çok daha önce vardı.
  • avea 3g kapsama alanı gerçekten çok zayıf.
    küçük ilçelerde yok gibi zaten.
    bursa merkezde bile bakıyorum bazlara yine hiç yok.
    turkcell ve vodafone'un yarısı kadar bile yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.