Şimdi Ara

Türkiye'deki En İyi Meslek Yüksek Okulları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3
Cevap
0
Favori
20.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Meslek yüksekokullarının amacı; eğitim verilen alanlarda sektörlerin ihtiyaç duyduğu nitelikli elemanlar ile kendi işini kuracak girişimciler yetiştirmektir.
    Ders programları ve içerikleri; sektörlerin gereksinimleri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Akademik kadrosunda değerli bilim insanlarının yanı sıra, sektörün içinde yer alan, işinin uzmanı, seçkin uygulayıcılar ve sektörün önde gelen yöneticileri yer almaktadır.

Uygulamalı çalışmalar: Üniversitelerde, teorik derslerin yanı sıra; uygulamaya da büyük önem verilmektedir. Öğrenciler “İş Yaşamına Hazırlık” ve “Staj” programları doğrultusunda, zorunlu ya da gönüllü staj yapmaları sağlanmaktadır.

Meslek Yüksekokulların Diğer Üniversitelerden Farklı Uygulamaları: Meslek Yüksekokullarından mezun olan öğrenciler, diğer üniversitelerden farklı olarak diplomanın yanı sıra, verilen ilave eğitimlerle kazandıkları ve sektörde kabul gören sertifikalarla iş hayatına başlama şansına sahiptirler.

Yabancı dil eğitimi: Eğitim dili “Türkçe” olan Meslek Yüksekokullarında, öğrenciler isteğe bağlı olarak İngilizce hazırlık eğitimi almakta olup, eğitimleri süresince de İngilizce destekli eğitim almaya devam etmektedirler. İngilizce eğitim veren programlarda okuyan öğrenciler bir yıl İngilizce hazırlık eğitimleri almaları zorunludur.

Yurtdışı Üniversitelerle Olan İşbirliği: Uluslararası bağlantılarını sürekli geliştiren ve öğrencilerin dünyanın çeşitli bölgelerinde öğrenim görerek deneyim kazanmalarını ve birden fazla yabancı dil öğrenmelerini sağlayan bazı meslek yüksek okulları, güçlü uluslararası ilişkilerden yararlanarak farklı uygulamaları hayata geçirmektedir.

Yan Dal Olanakları: Öğrenciler eğitim aldıkları programın dışında diğer programlardan da ders alarak ücretsiz olarak yan dal yapabilmekte ve sertifika alabilmektedirler.
    Dikey Geçiş Olanakları: Dikey geçişte dört yıllık bölümlerini tercih eden Meslek Yüksekokulu mezunlarına yüksek burs olanaklarıyla dikey geçiş yapma olanağı sağlanmaktadır.

Kariyer olanakları: Kariyer Merkezleri vasıtası ile, sektör kuruluşlarıyla yapılan protokoller ve işbirliği anlaşmaları ile öğrencilerimize sadece üniversite eğitimleri sürecinde değil üniversite sonrası kariyer planlamalarında da destek olmakta ve geleceklerine bilinçli ve verimli katkılar sağlamaktadır.

Bu anlamda Türkiye’nin en iyi meslek yüksek okulları arasında aşağıdakiler gösterilmektedir;

PLATO Meslek Yüksek Okulu >http://www.plato.edu.tr
    Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu
    BAU Meslek Yüksek Okulu
    Sakarya Meslek Yüksek Okulu
    Gedik Meslek Yüksek Okulu

arkadaşlarla paylaşmak istedik. Ek bilgisi olan var ise aşağıda tercih öncesi paylaşırsa seviniriz.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Türkiye'nin En İyi Meslek Yüksek Okulları

Türkiye'nin en iyi meslek yüksekokullarını mı arıyorsunuz? Doğru yerdesiniz. Bu kapsamlı rehber, size Türkiye'nin en iyi MYO üniversitelerinin ayrıntılı bir sıralamasını ve seçim yapmanıza yardımcı olacak değerli bilgiler sunuyor.

Türkiye'nin en iyi meslek yüksekokulları, yüksek kaliteli eğitim, modern tesisler ve deneyimli öğretim görevlileri ile tanınır. En iyi MYO okulları, öğrencilerine sektörde hızla yükselmeleri için ihtiyaç duydukları becerileri ve bilgileri kazandırır.

En iyi meslek yüksekokulu üniversitelerinin sıralaması, öğrenci memnuniyeti, öğretim kalitesi, araştırma olanakları ve mezuniyet sonrası istihdam oranları gibi çeşitli faktörlere dayanmaktadır.

Türkiye'nin En İyi Meslek Yüksekokulu Üniversiteleri Sıralaması

1. İstanbul Teknik Üniversitesi Meslek Yüksekokulu (İTÜ MYO)
    2. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Meslek Yüksekokulu (ODTÜ MYO)
    3. Boğaziçi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu (Boğaziçi MYO)
    4. İstanbul Üniversitesi Meslek Yüksekokulu (İÜ MYO)
    5. Ankara Üniversitesi Meslek Yüksekokulu (Ankara MYO)
    6. Hacettepe Üniversitesi Meslek Yüksekokulu (Hacettepe MYO)
    7. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Meslek Yüksekokulu (DEÜ MYO)
    8. Gazi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu (Gazi MYO)
    9. Ege Üniversitesi Meslek Yüksekokulu (EÜ MYO)
    10. Çukurova Üniversitesi Meslek Yüksekokulu (ÇÜ MYO)

Bu en iyi MYO üniversiteleri, çeşitli programlar sunar ve öğrenciler sektördeki en yeni trendlere ayak uydurmalarına yardımcı olacak donanımlara sahip olurlar. En iyi meslek yüksekokulları sıralamasını göz önünde bulundurarak, geleceğin kariyerine bugünden yatırım yapabilirsin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • JohnyGitar J kullanıcısına yanıt
    EU Ege meslek yüksek okulunu listeye neden eklememişsin anlamadım hocam türkiyede dikey geçiş sınavlarında en çok 4 yıllık fakülteler öğrenci veren okuldan biridir ve mezun olmak zordur. yarıda bırakıp giden çok olur.
    ayrıca türkiyenin en büyük kampüslerinden ege üniversitesinin içindedir ege üniversitesi kampüsünü bilen iyi bilir bütün fakülteler kampüstedir ve alan olarak çok büyüktür yani öyle sapa bir yerde bir bina olarak değil bir faküldede okuyormuş gibi hissedersiniz ve arkadaşçevreniz kafeler 4 yıllık öğrencilerhe doludur tam bir üniversite hayatı yaşatır insana.
    bana göre en iyi meslek yüksek okuludur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zafer135 -- 2 Ekim 2013; 4:05:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zafer135

EU Ege meslek yüksek okulunu listeye neden eklememişsin anlamadım hocam türkiyede dikey geçiş sınavlarında en çok 4 yıllık fakülteler öğrenci veren okuldan biridir ve mezun olmak zordur. yarıda bırakıp giden çok olur.
    ayrıca türkiyenin en büyük kampüslerinden ege üniversitesinin içindedir ege üniversitesi kampüsünü bilen iyi bilir bütün fakülteler kampüstedir ve alan olarak çok büyüktür yani öyle sapa bir yerde bir bina olarak değil bir faküldede okuyormuş gibi hissedersiniz ve arkadaşçevreniz kafeler 4 yıllık öğrencilerhe doludur tam bir üniversite hayatı yaşatır insana.
    bana göre en iyi meslek yüksek okuludur.

hepsini bilemeyebilirim tabi ki de burada arkadaşlara yol gösterici olsun, teşekkürler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.