Şimdi Ara

TURKIYE ILE CIN INTERNET KIYASLAMA (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
2.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne sansürü anlayamadım illegalın kralı olan bir ülke de mi sansür olacak 250 tane vista zor satılmışAyrıca bizim telekoma da
  • Emule'dan istediklerini rahatlıkla çekiyorlar Çinliler. Ama sayfa denetimleri kötüymüş gerçekten. Çok ciddi bir sansürleme var.
  • yapma be abi kan ağlattın bizi

eminim ki Atatürk şuan yaşasa yıllar önceden internet için " Ne gerekiyosa yapın" emrini vermişti.

bizi yanlış zamanda bıraktın paşam
  • quote:

Orjinalden alıntı: novalgine_plus

yapma be abi kan ağlattın bizi

eminim ki Atatürk şuan yaşasa yıllar önceden internet için " Ne gerekiyosa yapın" emrini vermişti.

bizi yanlış zamanda bıraktın paşam

Keşke . Onun gibisi bir daha gelmez. Baştakilerin de işine geliyor daha çok vergi alıyorlar fiyatlar yüksek oldukça.

• "civalı sokak lambası "

nasıl akp lik bişi yok kardeşim , bazı insanlar hadi kör göz görmek istemiyor kulaktamı yok burundamı yok hangi şartlar altında özellştirme yapıosun hemde tekel bi kuruluşu kime yarıyor özelleştirme niye lübnanlıya satıosun italyan şirketide almak isterken zaten internet kötüydü iyice yok oldu birde bunlar yetmez gibi şimdi sabit tlf hatları 7-10ytl gelenlere 30 ytl fatura geliyor neyi kimi kime savunuyorsunuz anlam veremiyorum delirecem resmen bedavan avukatcılık yapan yokmu hemde bizi halkı bu duruma düşürenlere onları savunuyorlar esas onlara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cavador -- 11 Mayıs 2007; 20:20:19 >
  • Sayfanın yarısına kadar olanları okudum ve sinirlerim bozuldu. Çin'e laf atmak için, "biz onlardan eksik değiliz" demek için Wikipedia'dan falan örnekler vermiş arkadaşlar. Bakınız; dünyanın neresinde olursanız olun DNS engeliyle yasaklanmış bir siteye erişim için DNS'lerinizi elle 4.2.2.1 ve 4.2.2.2 olarak ayarlarsanız sitediğiniz siteye erişebilirsiniz. Türksat Kablo ve TTNet'in yasaklarıkları Divxplanet bu şekilde çatır çatır çalışmaktadır. Çin'de herhangi bir internet sitesine bu şekilde erişim engellenmemiş, komple erişim engellenmişse de farklı bir ülke üzerinden geçiş yaparsınız. Yani proxy kullanırsınız.

Biz bunları nereden öğrendik? Ülkemizde sansür uygulandığından dolayı öğrendik, değil mi? Yani neymiş, hem kaplumbağa gibi hem de sansürlü bir internetimiz varmış.

Şimdi denetimlerden ve diğer engellemelerden bahsedenlere bir p2p sever olarak cevap vermek istiyorum.

Divx indirmeyi seviyorsanız ve kalite bağımlısıysanız indireceğiniz release'ler arasında WAF ilk sırada gelir. WAF nerenin grubudur? Çin. eMule'ü açın. WAF release bir film indirin. Net Limiter'dan kaynaklara bakın ve IP numaralarının whois bilgilerine bakın. Neresi? Çin. [CHN][VeryCD] nickli tüm eMule clientlerinden full upload alıyorum. 256 bağlantımla tek bir client'dan 25 kb/s dosya alabiliyorum.

Böyl sansüre can kurban. Ben de Çin'de sansürlü internet kullanmak istiyorum.

Bırakın arkadaşlar a'yı b'yi, gerçeklere bakın...

• arkadaşlar şöyle düşünün çinde internet ucuz ama ciddi sansürler varmış burada okuduklarıma göre. Onlar interneti karmaşık altyapı sistemleriyle sansürlüyorlar. Biz ise internete koyduğumuz fiyatlarla birnevi sansürlüyoruz. Yani parası olmayan gidip kotalı internet alıyor ve illegal işlere karışamıyor.(Mp3, film, oyun) Sınırsız alan ise en yüksek 256 kbit alabiliyor. Onada birnevi hız limiti koyuluyor.. Hee tabi bunlara site hacklemek yada başka illegal işleri ve zengin olupta 2mbit sınırsız olanları dahil etmiyorum bu yazdıklarımın sadece internetten indirilen illegal dosyalarla alakası var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bykanca -- 11 Mayıs 2007; 22:55:46 >
  • Çin'e kadar gitmeye gerek yok bence TÜRK Telekom'u kınamak için. Daha yakınımızda, daha dengimizde ülkelerin adsl fiyatlarına bakın, daha çok iç çekmenize neden olacak bilgiler var.

Hehe Yaşasın TT!
  • allah allah ya uyuz oliuyorum bu sekilde karsilastirmalara bende amerikadayken cok ucuza cok yuksek hizlar kullaniyodum lakin hic turkiye ile kiyaslamadim adamlarin altyapisindan tut lojistigine kadar herseyi farkli onu birakin insani farkli gidip ulkemle kiyaslamam abesle istigal olur du soruyorum sizlere sizler vergileirniizi ne kadar tam anlamiyla oduyorsunuz cevrenize ne kadar duyarlisiniz kisi hak ve ozgurluklerini kendi ozgurlugunuzden ustun gorebiliyormusunuz gonullu olarak ulke icin ne yaoiuyosunuz hangi sivil toplum kurulusunda calisiyorsunuz kanunlardan ne kadar haberiniz var!!!! vs vs bi ton sey sayilabilir adamlar kendi cabaliyor siz ise forumdan turk telekoma ban bravo toplanalim ddik 3-4 kisi geldi sizler evinizde oturup kurallara uymadan verginizi tam anlamiyla odemeden vatandaslik goreviniz olan oyu bile kullanmadan neyi neyle neye gore karsilastiriyorsunuz birakin bu isleri analarimiz tv izleyerek curuyor cinde hatunlar evde rolex yapiyor nerdeyse koca ulke yan gelip yatmisiz sorna bu adamlar bizi niye somuruyor diyoruz somurcek kardesim somurcek ulke askeri karargahtan yonetiliyor a.k bu arada ordunun mantigi ile ilgili bir ipucu tutukluk yapan kapiya ceza veriyor ordumuz alin size bu zihniyetin yonettigi bir ulke biz hala 80 yil oncesinin ilkelerini tartisiyoruz bi bok olmaz bizden ne zamana kadar onun bunun aldigi hizmeti degil onunla bununla bizzat kendimizi karsilastirip ozelestiri yaptigimiz zaman he lafimda size degil arkadaslar hepiniz cunku gelip vergimizide veriyoruyz uylkemize hizmette ediyoruz diyeceksiniz bu is bugun allah icin ne yaptina donucek susuyorum kendimi kiniyorum:)

• quote:

Orjinalden alıntı: ravunos

allah allah ya uyuz oliuyorum bu sekilde karsilastirmalara bende amerikadayken cok ucuza cok yuksek hizlar kullaniyodum lakin hic turkiye ile kiyaslamadim adamlarin altyapisindan tut lojistigine kadar herseyi farkli onu birakin insani farkli gidip ulkemle kiyaslamam abesle istigal olur du soruyorum sizlere sizler vergileirniizi ne kadar tam anlamiyla oduyorsunuz cevrenize ne kadar duyarlisiniz kisi hak ve ozgurluklerini kendi ozgurlugunuzden ustun gorebiliyormusunuz gonullu olarak ulke icin ne yaoiuyosunuz hangi sivil toplum kurulusunda calisiyorsunuz kanunlardan ne kadar haberiniz var!!!! vs vs bi ton sey sayilabilir adamlar kendi cabaliyor siz ise forumdan turk telekoma ban bravo toplanalim ddik 3-4 kisi geldi sizler evinizde oturup kurallara uymadan verginizi tam anlamiyla odemeden vatandaslik goreviniz olan oyu bile kullanmadan neyi neyle neye gore karsilastiriyorsunuz birakin bu isleri analarimiz tv izleyerek curuyor cinde hatunlar evde rolex yapiyor nerdeyse koca ulke yan gelip yatmisiz sorna bu adamlar bizi niye somuruyor diyoruz somurcek kardesim somurcek ulke askeri karargahtan yonetiliyor a.k bu arada ordunun mantigi ile ilgili bir ipucu tutukluk yapan kapiya ceza veriyor ordumuz alin size bu zihniyetin yonettigi bir ulke biz hala 80 yil oncesinin ilkelerini tartisiyoruz bi bok olmaz bizden ne zamana kadar onun bunun aldigi hizmeti degil onunla bununla bizzat kendimizi karsilastirip ozelestiri yaptigimiz zaman he lafimda size degil arkadaslar hepiniz cunku gelip vergimizide veriyoruyz uylkemize hizmette ediyoruz diyeceksiniz bu is bugun allah icin ne yaptina donucek susuyorum kendimi kiniyorum:)

Doğru söze ne denir? Göçebe bir soydan geliyoruz bununda etkileri var.Ama yüzyıllarca bu halk ümmet olarak yaşamış feodalizm altında ezilmiş benlik değerini yitirmiş.İşimiz çok zor.

• iyide kacakcıyla bu olayı neden mukayese ediyorsunuz kardeşim ne yapmaya calşıyorsunuz kesilen faturada vergiler eklenmiş halde faturasını ödeyen vergisinide ödemiş oluıyor e hani hizmet savunanlar hani hizmet nerde hükümet burdan aldığı vergiye altyapıya ayırsın biraz nede olsa laiklik diyorlar ya herşeye rağmen sadece müslüman lübnan la ortak etti bizi onlarda şimdi sabit tlf a kadar dayadılar bişi yazarken aklınızı biraz calıştırında neyle neyi mukayesen yazdığınızı bi ölcün , gemel olarak vergisini kacıran vardır ama bu en az vergilerin ödendiği ülkelerdede var yalnız vergiler dünyada en yüksek olunca bu ülkede vergi kaybı artacak düşüceğini beklemeyin ödeyen hizmetini yinede alamayana dahada yüklendikten sonra sonuc kacınılmaz , vergiler yetmezmiş gibi alığınız ürüne fazladan 2-3 vergi daha cıkartıldı bu akp hükümeti hani vergi %1 olucak sürümden kazancaz diyodu bunu 4 yıl söğlüyordu ötv bile kalkmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cavador -- 12 Mayıs 2007; 2:57:36 >

• Ravunos sanırım yazısını uykulu gözlerle yazmış. Zira tutarsız bir yazı. Cevap vermeye kalkılsa her cümlesine uzun uzun cevap verilir, gerek yok... Demogojiyle bir yere gelinmez. Forum gibi bir ortamda kullanılan üsluba dikkat etmesini beceremeyen bir insanın fikirlerini değerlendirmenin hata olacağı kanaatindeyim. Zira arkadaşımız elmayla armutu karıştırmakla kalmamış, işin içine ananas ve avakado da eklemiş. Ne denilebilir ki...
  • ÇİN 1990 LI YILLARDAN BERİDİR DOĞRUDAN YATIRIM VE İMALAT SANAYİ KOLLARI ADINA İHRACATTA TÜM DÜNYA ÜLKELERİ YÜZDELİK PASTASINDA 2 .SIRADA İNTERNETİ Mİ PAHALI OLACAK .

TOPİC İN BAŞINI OKUYARAK YANITLADIM KONU TAHMİNİM ÜZERE İYİCE SİYASETE DÖNMÜŞ OKUYAMADIM ALT BAŞLIKLARI .
    KONU SADECE İNTERNET OLSA İYİ BEN HERKESE TÜRKİYE EKONOMİSİ TARİHİNİ TARAFSIZ VE YALIN OLARAK ANLATACAK KAYNAKLAR BULMALARINI TAVSİYE EDİYORUM BU ÜLKEDE DÖNEN DOLAPLARI DAHA İYİ ÖĞRENEBİLİRLER .
    EN ÇOK BİZİM ÜLKEMİZİ ETKİLEYEN VE HATTA DEVLETİMİZİ ZARARA UĞRATAN ŞEYLERDEN VE DÜNYA EKONOMİSİNİ DE TABİİ ETKİLEYEN EN KÖTÜ ŞEY 1971 DE KAPİTALİST ABD' NİN BRETTON WOODS SİSTEMİNDEKİ ÇÖKÜŞTEN SONRA GEÇİLEN NEO LİBERAL POLİTİKALARLA OLUŞAN DALGALI KURLAR SİSTEMİ ,SERBESTLEŞEN PİYASALAR VE KESİNLİKLE FAİZ DİR .

BU ÜLKENİN BORÇLANMA VE NAKİT YÖNETİMİNİN 1983 E KADAR MALİYE BAKANLIĞINDA DAHA SONRA HAZİNE MÜSTEŞARLIĞINA DEVREDİLMESİNDEN SONRA HAZİNENİN TİCARİ BANKALARLA İLİŞKİ ŞEKLİ YÜZÜNDEN FAHİŞ FAİZ ORANLARINA MARUZ KALARAK İÇ BORÇLARININ SEVİYESİNİN ARTMASI BUNA ÖRNEKTİR .

1999 YILINDA AFETLER FONU , BÜTÇEDEN 35 MİLYAR TL Sİ MALİ YIL BÜTÇESİNDE TESPİT EDİLEN RAKAM OLMAK ÜZERE TOPLAM 4.4 TRİLYON ÖDENEK ALMIŞTIR . FAKAT BU FONUN BÜTÇEYE AKTARDIĞI KAYNAK İSE 72.4 TRİLYON DUR . 70 KÜSÜR TRİLYON YARDIM TOPLANMIŞ VE BÜTÇEYE AKTARILMIŞ FAKAT O ZAMANIN HÜKÜMETİ BU FONA SADECE 5 KÜSÜR TRİLYON ÖDENEK AYIRMIŞTIR. .

1984 DE DEVLETİN ÖZELLEŞTİRME İDARESİNİ KURUP KİT ' LERİ ANLAMSIZ BİR TASVİR LE YANİ KISACA DEVLETİN EKONOMİDE İŞLETMECİLİK ALANINDAN TÜMÜYLE ÇEKİLMESİ İLE ÖZELLEŞTİRMESİ DE BİR ÖRNEKTİR .

BENİM İÇİMİ YAKAN BU ÜLKEDE TARIM SEKTÖRÜNÜN 1950 Lİ YILLARDAN BERİDİR SÜREKLİ GSMH DA DÜŞÜŞÜDÜR . BURADA BAŞBAKANIN ÇİFTÇİMİZE DEDİĞİ LAFI YAZARDIM AMA KONU DAHA FAZLA SİYASETE DÖNÜP KİTLENMESİN .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi estimate__ -- 12 Mayıs 2007; 3:42:19 >

• daha bu ülkeyi kimin yönettiğini bilmiyenler var galiba burda ab kararları imf para politikası dır memura zam olucak dediğinde imf hayır o cok dedğinde sözde bu akp tek iktidar hükünmeti sen ne karışıyon bizim ülkeyemi diyorlar sanıyorsunuz? iyi veya kötü tartışılır ama bunu bunlarıda bu akp falan yapmadı bu dışardan alınan sıcak paraları bazı kararlarını sevmesemde ecevit yaptırdı bunu dünya bankası başkanı kemal derviş ayarladı akp nin dış politikasında büyük iş olarak bi lübnana tlkm satmak var oda cok süper oldu mükemmel oldu adamlar borcunu bitircek busene bizden topladığı aidatla e sonra bu ülkede hazinesinde olacak olan para 40-50 yıl boyunca lübananı kalkındırcak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cavador -- 12 Mayıs 2007; 3:28:34 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: salpyilmaz

Ravunos sanırım yazısını uykulu gözlerle yazmış. Zira tutarsız bir yazı. Cevap vermeye kalkılsa her cümlesine uzun uzun cevap verilir, gerek yok... Demogojiyle bir yere gelinmez. Forum gibi bir ortamda kullanılan üsluba dikkat etmesini beceremeyen bir insanın fikirlerini değerlendirmenin hata olacağı kanaatindeyim. Zira arkadaşımız elmayla armutu karıştırmakla kalmamış, işin içine ananas ve avakado da eklemiş. Ne denilebilir ki...

Bence arkadaşımız veterinerlik okuyup botanik üzerine yorumlar getirenlerden...
  • quote:

Orjinalden alıntı: shadow_Shooter

quote:

Orjinalden alıntı: salpyilmaz

Ravunos sanırım yazısını uykulu gözlerle yazmış. Zira tutarsız bir yazı. Cevap vermeye kalkılsa her cümlesine uzun uzun cevap verilir, gerek yok... Demogojiyle bir yere gelinmez. Forum gibi bir ortamda kullanılan üsluba dikkat etmesini beceremeyen bir insanın fikirlerini değerlendirmenin hata olacağı kanaatindeyim. Zira arkadaşımız elmayla armutu karıştırmakla kalmamış, işin içine ananas ve avakado da eklemiş. Ne denilebilir ki...

Bence arkadaşımız veterinerlik okuyup botanik üzerine yorumlar getirenlerden...

Örnekleri inek, öküz, boğa, katır gibi hayvanlardan seçseydim yanlış anlaşılmalara neden olabilirdi. Kimin lafı neresinden alacağı belli olmayan bu ortamda botanik eğitimi alınmadan bilinebilecek meyve isimleriyle örnekleme yapmayı uygun gördüm. Düşüncelerim rahatsız edici olabilir. Karşılaştırmaya girilmemesi gerekliliğini savunan, karşılaştırma yapanlara atıfta bulunarak kaba bir üslup kullanan biri için yaptığım benzetmelere rektal muayeneyi eklemediğime dua edin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serdar -- 12 Mayıs 2007; 7:44:29 >

• Demokrasi nedir?
    Her insanın farklı olduğunu, hepsinin kendine özgü fikirler olduğunu kabul etmek ve bunlara saygı duymaktır,
    Siz ise işinize gelmeyen bi yorumla karşılaştığınızda hemen hakaret yolunu seçiyorsunuz,
    Biraz saygılı olun, hiç kimse sizle aynı şeyi düşünmek zorunda değil.
  • birlesip somut adimlar atmamiz gerek.cin ile turkiye kiyaslamasini nasil somuruldugumuzun daha iyi anlasilabilmesi icin yaptim.akp hukumeti isterse baski yapip rahatlikla fiyatlari dusurebilir, vergileri azaltabilir.ama yapmiyor cunku faturanin neredeyse yarisi hazineye giriyor.cin hukumeti,interneti devlet hizmeti olarak dusundugu icin en uygun fiyata en hizli baglantiyi sunuyor.fark bu iste...medyamizda suspus olmus...cumhuriyet mitinglerine tam gun zaman ayiriyorlar ama halkin telekom tarafindan nasil somuruldugunu,fiyatlarin ne kadar yuksek olduguyla ilgili hicbir haber yapmiyorlar.sesimizi duyurmak icin birlesip birseyler yapmak sart.hicbir sey yapmadan fiyatlarin dusmesini beklemek hayalcilik olur.cunku adamlarin rakibi yok.devlette bu durumdan memnun.olan her zaman oldugu gibi halka oluyor.
  • olaya serbest piyasa olarak bakarsak 110 milyon abonesi olan firmanın bukadar ucuz internet vermesi doğladır. ama buna rağmen arap telekomun fiyatları hala yüksek.
    ayrıca bildiğim kadarıyla tek bir çin yok bunun taşrası ve şehri var ve yaşam tarzı çok fazla değişiyor türkiyede olduğu gibi. zengin muhitdeyseniz insanlar kral gibi yaşıyor olabilir ama işçilerin çok düşük fiyatlara çalıştığı taşra kısmı da görmezden gelinemez bir gerçek.
    işin kötü tarafı artık herşey orada üretiliyor ama ordaki bir insanın satın alamayacağı fiyatlara bize pazarlanıyor. düşünüyorumda ilerde bu ürettikleri malları kime satacaklar. ya çin bize benzer ki bu ordaki rejime ve nufusa bakılırsa imkansız, yada biz onlara benzer karın tokluğuna çalışır yaşarız bu daha muhtemel bi olasılık.

• Konu nerelerden nerelere gelmis politika siyaset derken interneti unutuvermisiniz.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.