Şimdi Ara

TURKIYE ILE CIN INTERNET KIYASLAMA (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
2.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
    images.google.com
    buraya china internet yaz
    ilk sonuç çıkıyor mu?

edit: pardon arama sonuçları değişmiş ama sansür var orda.

ayrıca ülkede uydu bağlantısı yasak değil ama uydu bağlantısı çok pahalı yani kimse 2 yıllık 4mbit lik hız parasına 1 aylık 1 mbit uydu almaz öyle değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThisisaNightmare -- 14 Mayıs 2007; 18:12:35 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ThisisaNightmare

çinde sansür yok diyen arkadaş
    images.google.com
    buraya china internet yaz
    ilk sonuç çıkıyor mu?

edit: pardon arama sonuçları değişmiş ama sansür var orda.

ayrıca ülkede uydu bağlantısı yasak değil ama uydu bağlantısı çok pahalı yani kimse 2 yıllık 4mbit lik hız parasına 1 aylık 1 mbit uydu almaz öyle değil mi?

Evet haklısın. Teknik açıdan merak etmiştim zaten... Her yerde olduğu gibi zenginler yine istedikleri takdirde yasakların üstünden atlayabilirler... Paranın gücü evrensel...
  • quote:

Orjinalden alıntı: budden

Beğenmeyen kullanmasın

Bu mantıkla daha çoook kazık yeriz...
  • http://en.wikipedia.org/wiki/Great_Firewall_of_China

Adamlar ciddi kasmış. BBC, VoA ve Yahoo gibi siteleri de sırf "tabu" kabul ettikleri konular hakkında haber yaptıkları için bloklamışlar.

Hmm, ne yapıyoruz, Tor kullanıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hazar -- 16 Mayıs 2007; 11:46:21 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hazar

http://en.wikipedia.org/wiki/Great_Firewall_of_China

Adamlar ciddi kasmış. BBC, VoA ve Yahoo gibi siteleri de sırf "tabu" kabul ettikleri konular hakkında haber yaptıkları için bloklamışlar.

Hmm, ne yapıyoruz, Tor kullanıyoruz

Çin Seddi'nin internet versiyonunu kullanıyor adamlar ne yaparsan yap aşamıyorsun...

• her ne olursa olsun Çin-Türkiye arasinda interneti kiyaslamak bir yana onemli olan onumuzdeki olaylara bakmak. bu iş değişecek mi ? bence bundan 912837129837129837123 sene falan sonra değişir bu zihniyet böyle giderse. internet gidiyor ariyorsunuz karsidan " genel calisma var " yahu hic mi bitmez kardesim bu calisma. 18 yasinda lise son ogrencileri staj yapiorlar onlara versen onlar bile bitirir a.k calismayi. bazen gercekten sinir oluyorum yahu

ayrica Çin'de internet yasaklamalari falan... Arkadaslar unutmayalim hersey gorundugu gibi olmaz asla.. ben buna inaniyorum. Çogumuz hemen hemen cok sey bilmeden yorum yapioruz..o yuzden Çinde degilizki nereden bileceksiniz yahu !!! bu acaip yani.. arkadasimiz sadece bazi seyleri bildirmek istemis. Paylasim icin tesekkurler konuyu acan arkadasim. gercekten güzel böyle bir imkana sahipsen eger.. maalesef biz degiliz. telekomla idare edices ama TT

Telekomdaki calismalarin 981273198273129837 sene sonra bitmesi dilegi ile.. herkes hoşçakalsin

• quote:

Orjinalden alıntı: civalı sokak lambası

bunda akp lik falan bişey yok.. olayı manipüle etmeyelim.. tt özelleşmeseydi internet olarak bunları da göremiyecektik.. (ha bu demek degildir ki tt nin hizmetinden ve fiyat politikalarından memnunum) Demek ki olaylara biraz global ve dışarıdan baktıgımızda şu durum karşımıza çıkıyor.. türkiyede zenginler ve bürokrasi (gerçek anlamda devleti yönetenler) düzeni kurmuşlar abicim , milleti yıllardan beri düzüp duruyorlar. haliyle mevcut düzenin degişmesini isterler mi? hadi biri çıksın hayır öyle degil desin. bakın bakalım, dünyaya açılmaya, serbest rekabete , özelleştirmeye en çok kimler karşı??? memleket elden gidiyor, ülke peşkeş çekiliyor borazanlarını öttürenlerin arkasında kimler var? abi bu sülükler bir takım degerler üstünden rant ideolojisi geliştirmişler. konumlarının tehlikeye girdigini hissettikleri anda; milletin kendilerine "hoyyyyyt noluyoruz lan!" demesine meydan vermeden yaygarayı basıyorlar. sonrasında bir toz duman, bir fırtına..... sonuc mu? hep aynı be abi! alavere dalavere kürt memet nöbete.........

Arkadaşım seni tebrik ediyorum. İlk defa telekom özelleştirilmesini savunan birini gördüm. Yani sen bize koyduğu zamlarla şakadanak borcunu ödeyen telekomu, yapılan özelleştirmeyi PEŞKEŞ çekmek olarak görmüyorsan, aslında sana fazla birşey söylenemez. Basit bir dille anlatmak gerekirse, Bak şimdi burda dört işlem kullanacağım. Altın yumurtlayan bir tavuğun var, bu tavuk senede dört altın yumurta yumurtluyor, ama ilerde bu sayı artacak. Şimdi sen bu tavuğu örneğin 12 altın yumurta fiyatına satarsan. Buna mantıklı bir satış denilebilir mi? Peki sattığın kişi parayı sana taksitle ödüyorsa ve altın yumurta konusunda tek merci olmuşsa, ve tavuğun parasını sattığı altın yumurtalar ile ödüyorsa buna mantıklı bir satış denilebilir mi. Olaya siyaset karıştırmayalımda bu adamlar talip çıkarsa anamı bile satarım demediler mi???? Tamam kardeşim ananı sat pazarla ne yaparsan yap ama; ülkemin vatandışına ait malları da ananı satar gibi satamazsın!!!!! Bunlar vatandaşın malı çünkü . İlerde elimiz kolumuz araplar, italyanlar vs... tarafından bağlandığını fark edersek belki aklımız başımıza gelir.

• quote:

Orjinalden alıntı: civalı sokak lambası

bunda akp lik falan bişey yok.. olayı manipüle etmeyelim.. tt özelleşmeseydi internet olarak bunları da göremiyecektik..

Civalı sokak lambası kardeşime küçük bir hatırlatma yapmak istedim. Türk Telekom henüz özelleştirilmemişken 49 ytl ücretli 128 kbps limitsiz tarifeler ücretinde herhangi bir değişiklik yapılmaksızın 256 kbps'ye çıkarıldı. O an internetteydim ve download yapıyordum. Bağlantım koptu, geri geldiğinde 11 kb/s olan download hızım 27 kb/s'ye çıktı. Ben de diyorum ki; TT özelleşmeseydi şimdiki durumumuz çok daha iy olacaktı. "OGER her şeyi çözecek, kurtarıcımız OGER" naraları atan üyeler bu forumu terk etmişlerdir. Bilgi verilecekse bilgiye tam sahip olunmalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serdar -- 18 Mayıs 2007; 14:25:51 >

• çoğu kişi kedi uzanamadığı ete pisder mantığıyla hareket ediyor adam 20 ytl ye 4 mbit i bulmuş istediği kadar sansür olsun bizim elemanın çin sitelerinde dolaşacak hali de yoktur zaten girecek yine Donanimhaber e

ne yapacak 1 gün boyunca full emule download a bırakacak 35 gb indirecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cefucsa -- 18 Mayıs 2007; 17:05:33 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ExECaLiBuR

belki 50 sene sonra bizlerde bu fiyata bağlanabiliriz, boş yere yormayın kafanızı.

inşallah...
  • daha iyi olacak hersey umuyorumki. bu sekilde devam ederse zaten TT tüm sabirlari tasirip kendini yakacak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rainbowx35 -- 19 Mayıs 2007; 16:37:54 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.