Şimdi Ara

Türkiyede İşler çok kötü ne yapacagız ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Kim gelirse gelsin şu anda tüketimi ve ithalatı kısmadan kimse ülkeyi kurtaramaz. Ha bu gün başka bir parti gelse şunu yapabilir. Oturur ABD ile anlaşır biz senin kul kölen olmaya hazırız sözünden çıkmamaya and içiyoruz yeterki bize şöyle bir 100 milyar dolar cukkala. O işte ülkeyi bir seçimden diğer seçime kadar götürür. Zamanında mevcut iktidar bunu yaptı bir küs bir barışık 20 yıl geçirdiler ABD parası ile. Elin parası ile 20 sene saadet yaşadık ama ABD de artık ben de de yok bende tükeniyorum kusura bakma diyor. Dibi görmeden çıkış olmayacak herkes buna hazır olmalı.

• AO A kullanıcısına yanıt

ne kadar saçma bir yorum. Ekonomiden anlamadığın o kadar belli ki.

Ekonomide yapılan yanlışların sonuçları bu. Nas diye faizleri düşürdük. Dövizi tutmak içinde kkm adı altında ülkeyi borca soktuk. Bu yapılan yanlışlık Senin bahsettiğin 100 milyar dolardan fazla. Bide bunun üstüne 1 tl ye yapacağımız köprüleri otoyolları şehir hastanelerine 10 misli fazla para vereceğiz. Hem de dolar kurundan. Her şehire bir havaalanı, her sehire bir üniversite diyerek de uçak inmeyen hava alanları, hocası olmayan okullara milyar dolarları yatırdık. Üstüne birde ülkemize dolan yabancılara ödenen paralarıda saydığın zaman ülkenin kolayca düzelemiyeceği rakamları bulursun

• 2000watts kullanıcısına yanıt

Eee ben senin dediklerine itiraz etmiyorum ki, 100 milyar dolarla düzelir demişmiyim. Sen olanı söylüyorsun ben sana bundan sonrası için ekonomi kısa vadeli olarak küçük bir nefes nasıl alır sıkışıklığın köpüğü nasıl alınır onu söylüyorum sen bana ekonomiden anlamamaktan dem vuruyorsun birde olmuşa teşhis koyuyorsun o anlatıklarını zaten biliyoruz içinde yaşıyoruz. Peki o zaman sen bana bu günün oluşmuş ekonomik şartlarını göze alarak buradan nasıl çıkılacağını bir anlat bizde ekonomi öğrenelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AO -- 5 Ağustos 2024; 15:42:9 >
  • Herkesin parası faizde, piyasada nakit dönmüyor herkes işini senetle yapıyor senetler elden ele firmadan firmaya dolaşıp duruyor ortada para yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Özellikle özel sektörde sermaye sahiplerinin bir bölümü (kötü niyetli yeni yetmeler dahil) piyasada vurgun yapmak ve kendi emekçisini tokatlamak derdinde. Net.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 5 Ağustos 2024; 23:58:29 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.