Şimdi Ara

Türkiyede İşler çok kötü ne yapacagız ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aelrkadaslar bu işler ne olacak Gerçekten işler çok kötü fazla durgun Bende ufakta olasa %20 kâr ile biseyler satıyorum ama yaprak kıpırdamıyor kimse bişeyler almıyor mavi jeans bile tişört fiyaylatini 150-200 arasina dusurdu satamadigi icin yurtici kargoda arkadasim var merkez depoda ama adam üçte bir kargo sayisi azaldi diyor yaklasik 3 aydir böyleymiş haftaya dahada azalabilir diyor bir tanidigimda muslukcu geven yaz 14 kisi calisiyorlarmis bu yaz 4 kisiye dusmusler yok diye Valla kafayi yiyecegim ne oldu abi niye satis vs yok piyasada Anlam veremiyorum.

• realist olalım.

asgari ücrete zam yok, olmayacak dediler ve yapmadılar.

asgari ücrete zam olmayınca asgari ücret dışında çalışanların da patronları bunu fırsat bildiler. özel sektörün çoğu zam yapmadı, bende zam alamadım.

şuan enflasyonu artıracak ne var mesela? dolar birkaç aydır sabit, maaşlara zam gelmedi, yakıt desen oda bir süredir sabit, tek neden savaş ihtimali olabilir ama oda bulunduğumuz coğrafyada hep olan bir şey. yani neden yokken bile enflasyon sert düşmüyorsa tüketici de zam alamadığı için mecburen alımı kesecek.

36 yaşındayım ilk defa mali açıdan kriz hissediyorum. daha önce bu kadar kıtlık bir dönem yaşamadım.

Faizler düşükkende hiç acımıyordunuz %200-300 karlarla vatandaşı düdükleme derdine düşmüştü .

Ne ağlıyonuz be.. Şu anki durum o şişik balonu söndürme vaziyetidir. Tüketim duracak tabi.

Yılbaşından sonra hareketlenme başlar. Ama gene fiyatları şişirmeye başlayacaksınız.

Ondan sonra hebele hübele herkes suçlu ben masumum moduna gireriz millet olarak.
  • hükümet kimsenin alışveriş etmesini istemiyor. o yüzden böyle saçmasapan bir hayat yaşıyoruz.

• papeneser P kullanıcısına yanıt
    Enflasyonu düşürmek için insanların alışverişi kesmesi gerekiyor o yüzden alınan politikalar sebebiyle satışlar azalıyor
  • Erken seçimde mühürü Atatürk ün Altıok una basacağız....

Tek çare bu.

• KimYon_Reyiz kullanıcısına yanıt
    ELHAMDÜLİLLAH
  • Anlam veremiyor musun? "ben ekonomistim" lafı sana neyi anımsatıyor ise tüm sorunlarının kaynağı da buna dayanıyor.

Millet düşmüş barınma karnını doyurma derdine bunlar bile lüks oldu insanlara. Ayrıca iş piyasası faizlerin %50de gezdiği bir ortamda neden iş yapsın ki parası olan çalışanı, malzemesi, kirası, elektriği vs vs. tonlarca giderle uğraşıp kâr etmeye çalışmak yerine gidip parasını kısada olsa faizde dövizde yatırım araçlarında tutuyor.

Yaz piyasası yine iyi günler bunlar hareket var, kışın daha da geriye çeker kendini işler piyasayı daha da baskılarlar.

Yani bu ortamda işin olması mucize olur zaten.

• Faizler düşükkende hiç acımıyordunuz %200-300 karlarla vatandaşı düdükleme derdine düşmüştü .

Ne ağlıyonuz be.. Şu anki durum o şişik balonu söndürme vaziyetidir. Tüketim duracak tabi.

Yılbaşından sonra hareketlenme başlar. Ama gene fiyatları şişirmeye başlayacaksınız.

Ondan sonra hebele hübele herkes suçlu ben masumum moduna gireriz millet olarak.
  • Aynen millet sorumlu ekonomiden dış işleri iç işleri terörle mücadele vergi toplama adalet hizmetleri… bunları millet kendisi yürütür ülkelerde yönetici seçmezler

• Piyasadaki nakit akışını daraltıp tüketimi azaltıyorlar.

• Bende diyorum bu kargolar niye bu kadar hızlı geliyor :))
  • Çünkü yönetim başarısız. Halktan uzak ülkeden bir haber.
    Ve uzun zamandır böyle.
  • realist olalım.

asgari ücrete zam yok, olmayacak dediler ve yapmadılar.

asgari ücrete zam olmayınca asgari ücret dışında çalışanların da patronları bunu fırsat bildiler. özel sektörün çoğu zam yapmadı, bende zam alamadım.

şuan enflasyonu artıracak ne var mesela? dolar birkaç aydır sabit, maaşlara zam gelmedi, yakıt desen oda bir süredir sabit, tek neden savaş ihtimali olabilir ama oda bulunduğumuz coğrafyada hep olan bir şey. yani neden yokken bile enflasyon sert düşmüyorsa tüketici de zam alamadığı için mecburen alımı kesecek.

36 yaşındayım ilk defa mali açıdan kriz hissediyorum. daha önce bu kadar kıtlık bir dönem yaşamadım.

• İnsanlar alımı kesecek ki zamlar duracak başka yolu yok. Restoranların da biraz sinek avlaması lazım sürekli fiyat şişirmeye devam ediyorlar.

• Maviden tişört almıştım 2 ay içinde yırtıldı.Yurt dışında en fazla 3 dolar edecek tişörtler burda lüks.

• Kafalara bak bu kafalarla asla düzelmez bu ülke.

• Maviden hiç bir şey alaman
    Wrangler levis devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buradan bir taytlı geçti -- 5 Ağustos 2024; 12:31:41 >
  • fransızlar amerikada bir belgesel yapmış. "dünyanın en zengin ülkesinde arabada yaşayanlar." diye.

tek kelime ile inanılmaz. dünyanın ekonomik sistemi bitmiş. adamın evini ailesini yıkıyorsun adam sonunda arabada yaşamaya başlıyor.

milyonlarca insan var böyle. doktorlar bedava muayene ve ilaç günleri düzenliyor. o görüntüleri çekmişler.

kapitalist sistem battı çöktü bitti. insani değildi zaten.

akla mantığa değil israfa dayalı olan sistemler batmaya mahkumdur. sana sattığı malı hileli satıp tekrar alman için üreten üretim batmaya mahkumdur.

• KAPİTALİST düzen artık son zamanlarını yaşıyor.

Artık ÇİN Halk Cumhuriyeti'nin düzenine doğru dünya evrilecek gibi gidişata doğru gidiyoruz.
  • ticaret böyle birşey. 3 yıldır cukkalayan esnaflar
    1 yıldır ağlıyor. ne olmasını bekliyorlardı?!
  • Mehmet Şimşeğin ortodoks politikaları yavaş yavaş etkisini göstermeye başladı.Önümüzdeki Aylarda dahada kötü olucakNe yapalım yani seçimden önce keklediler milleti kaptılar koltuğu şimdi ağlamayacaksınız zırlamayacaksınız.Herşey yolunda giderse 2025 in ilk çeyreğinde düşürmeye başlarlar faizi ama herşey yolunda giderse ortaya bide savaş çıktı malesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykut291 -- 5 Ağustos 2024; 14:38:20 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.