Şimdi Ara

TV'ye kablosuz kulaklık takmak için YARDIM!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Dedemin kulakları zor işitiyor, bu nedenle TV'sine "kablosuz kulaklık" takmak istiyor. Fakat bir sorun var, o da TV'de kulaklık çıkışının mevcut olmaması (her yerine baktım). Sadece Scart girişi var. Ne önerirsiniz?

- Scart'a adaptör taksam (Audio L + R & Video) L ve R girişine de mini stereo jak adaptörü taksam olur mu? Ama scart çıkış değil giriş ve sadece AV'da işe yarıyor... (Saçma bi çözüm oldu galiba).
    - Ses frekanslarını yakalayan kulaklıklar var mı? (varsa etrafla karışır mı)

• Scart'a adaptör taksam (Audio L + R & Video) L ve R girişine de mini stereo jak adaptörü taksam olur mu? Ama scart çıkış değil giriş ve sadece AV'da işe yarıyor... (Saçma bi çözüm oldu galiba). Kesinlikle olmaz bunu söyleyebilirim. fakat uydu gibi cihaz kullanıyorsan onun ses çıkışından alıp audio çıkışına dönüştürülmüş bir aparata takıp sesi alabilirsin. Şayet kablosuz kulaklıgın zaten oraya giriyorsa uydu arkadasındaki ses çıkışına çalışacaktır.
  • Teşekkür ederim Ciglik398, bu arada kablosuz TV yani scart boşta... Ama dediğim gibi scart giriş, çıkış değil... Yani demek istediğim TV'ye "kablolu TV" bağlıyken scarttan ses alamam değil mi? İlla uydu gibi bi dekoder lazım mı?
  • Arkadaşım kablolu tv de nasıl alınır bilmiyorum. Muhtemelende baglanamaz bence.
    Ben simdi uydu gibi alıcı derken yine öyle bir niyete girersen denemeni tavsiye ederim.
    Onun dısında kablolu tv baglantısı ile ses alabicegini düsünümüyorum :(

Senin demek istediginide anladim. hani frekans yakalama olayi
    Simdi arabalarda yapiyorlar flash diskli mp3 playerlerle filan..

Ama konuyu takip edersen bide ben araştırır bakarım. Geri dönerim.
  • kablosuz kulaklıklar bildiğim kadarı ile usb ile çalışıyor.. İşin biraz zor ve karışık gibi.
  • http://www.hepsiburada.com/tranwo-gigaair-2828-kablosuz-ses-ve-goruntu-aktarici/ProductDetails.aspx?productId=evtranwoga2828&categoryId=17343
    senin ilacın bu
    dedeye vereceksin bunun birini hoparlör çıkışınada kulaklık oldu bitti
    biraz profosyonel işi oldu ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeki1981 -- 23 Şubat 2010; 19:35:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: doruondun

Selam arkadaşlar,

Dedemin kulakları zor işitiyor, bu nedenle TV'sine "kablosuz kulaklık" takmak istiyor. Fakat bir sorun var, o da TV'de kulaklık çıkışının mevcut olmaması (her yerine baktım). Sadece Scart girişi var. Ne önerirsiniz?

- Scart'a adaptör taksam (Audio L + R & Video) L ve R girişine de mini stereo jak adaptörü taksam olur mu? Ama scart çıkış değil giriş ve sadece AV'da işe yarıyor... (Saçma bi çözüm oldu galiba).
    - Ses frekanslarını yakalayan kulaklıklar var mı? (varsa etrafla karışır mı)

böyle birşey işini görür sanırım http://sistembir.com/product_info.php/cPath/32/products_id/50

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolcu_27 -- 23 Şubat 2010; 20:04:01 >

• Evet bu yolcunun önerdiği "süper kulak" olayı güzelmiş. Coppola'nın The Conversation filmini anımsattı bana... Birazcık tuzlu, ama tek çözüm yolu bu gibi...

Zekinin gönderdiği aparatı pek anlayamadım. Biri sesi alıyo diğeri de veriyo mu? Bu arada dedemin adı da Zeki :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.