Şimdi Ara

UEFI Destekli Anakartlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
5.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Son zamanlarda popülerleşen UEFI boot, GPT bölümü gibi sistemlerle ilgili bilgi topluyorum. Anakartım Asus M4A89GTD Pro/USB3, onda da UEFI desteği yok. O yüzden UEFI destekli bir kart arıyorum. Asus M5A97 ya da M5A99X gibi bir anakart almayı düşünüyorum. Aradım ama zannediyorum ki UEFI destekli anakartların bir listesi yok. Böyle bir liste hazırlanamaz mı? Her firmanın sitesine ayrı ayrı girip UEFI desteği var mı yok mu diye bakmayı da herkes beceremiyor sonuçta. Başka arkadaşların da faydalanması açısından böyle bir liste yapılabilir mi?

• uefi çok önemli bişey değilki ..
  • SSD ile birlikte laptopum 5 saniyede açılabiliyorsa önemli bir şeydir gibime geliyor :) Bootu doğrudan etkileyen bambaşka bir sistem.
  • Pek fazla bilgi sahibi olan yok sanırım :(
  • cagatay117 kullanıcısına yanıt
    Listeye gerek yok zaten yeni çıkan anakartların hepsi UEFI destekli. (Gigabyte hariç)
  • Evet Gigabyte anakartların 200 lira seviyesinde olan ürünlerinde UEFİ bios özelliği yok, diğerlerinde var mı bilmiyorum. Asus M5A97 alabilirsin, MSİ 970a-g46 anakartında da var bu özellik ama alabiliyorsan Asus al derim
  • teşekkür ederim değerli yorumlarınız için @ZFT @isbara alp Kendime masraf çıkarttım durduk yere hadi bakalım :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.