Şimdi Ara

UĞUR Marka Klima Yorum ve Paylaşımları (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
3
Favori
41.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tutankemon

Ağız çıkış sıcaklıgı 8 derece harika.

inşallah harikadır Daha önceden bu işlemler yapılmadan önce ben 10.5 derece ölçmüştüm yaklaşık -18 derece giriş ve çıkış arasında fark vardı şimdi -20 derecelerde gibi.

Daha önceden kullandığım buzdolabı termometresi ile de ölçüm yapacağım bakalım durum ne alemde. Yine buraya yazarım sonucu
  • Arkadaşlar,

Dün bahsettiğim gibi bugün az önce buzdolabı termometresi ve normal dijital termometre ile ölçümleri yaptım. Fotolar aşağıdaki gibidir.İnşallah bir sorunla karşılaşmam. Bende Sn.kerem gibi baktım , Benim eski gazı Kalın olan üstteki boruyu gevşeterek yapmışlar. Şimdi boruyu elledim üstü yağlı elim yağ oldu, kirli bir yağ değil ama temiz.

Fotoları balkon kapısı ve oda kapıları açık iken çektim en alt dereceye ayarladım 17 derece ve orta hızda fanı çalıştırdım. Durum aşağıdaki gibidir. Eskiden üst ve alt arasında -18 derece fark vardı şu anda -22 dereceler gibi, İnşallah bu değerlerde normaldir.

UĞUR Marka Klima Yorum ve Paylaşımları

• quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

Arkadaşlar,

Dün bahsettiğim gibi bugün az önce buzdolabı termometresi ve normal dijital termometre ile ölçümleri yaptım. Fotolar aşağıdaki gibidir.İnşallah bir sorunla karşılaşmam. Bende Sn.kerem gibi baktım , Benim eski gazı Kalın olan üstteki boruyu gevşeterek yapmışlar. Şimdi boruyu elledim üstü yağlı elim yağ oldu, kirli bir yağ değil ama temiz.

Fotoları balkon kapısı ve oda kapıları açık iken çektim en alt dereceye ayarladım 17 derece ve orta hızda fanı çalıştırdım. Durum aşağıdaki gibidir. Eskiden üst ve alt arasında -18 derece fark vardı şu anda -22 dereceler gibi, İnşallah bu değerlerde normaldir.

hayırlı olsun arkadaşım. elektrik tüketimi ne kadar acaba, ölçme durumunuz varmı.

• quote:

Orijinalden alıntı: stunc63

hayırlı olsun arkadaşım. elektrik tüketimi ne kadar acaba, ölçme durumunuz varmı.

Allah razı olsun hocam,

Elektrik tüketimini ölçmedim hocam, ölçmedim derken özellikle sadece klimayı ölçmedim, yukardaki mesajlarımda vardı ilk aldığımda saatte ne kadarlık artış olmuş diye baktığımda 1 kw gibi birşeydi herhalde hatırladığım kadarı ile ondada kaç derecede çalıştırdık hatırlamıyorum. Klima düz klim invertersız herhalde teknik bilgilerindeki değer kadar yakar.

www.ugurklima.com.tr adresinde yazıyordu, çok sağlıklı bir ölçme yapabilmem şu an için mümkün değil malesef, ama ölçersem seneye yaza ölçebilirim :) Kışın kullanmayı pek düşünmmüyorum bi aksilik olmazsa.

NOT: ilk mesajımda yazmışım 1.5-2 kw arası birşey akşam vakti diğer cihazlar falan açıkken ama yine o civarda birşeymiştir. 1 kw değilmiş yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 20 Ağustos 2012; 23:46:34 >

• teşekkürler..
  • hayırlı olsun hocam..
  • quote:

Bugün klimanın hattına Elektronik Akıllı Sayaç bağladım :) ve şimdi ölçümleri yaptım. Neden böyle bir fark çıktı tam olarak emin değilim 2 farklı derecede denedim klimayı, ve bildiğim kadarı ilede dış ünite hiç devreden çıkmadı her 2 derece ayarındada.

sonuçlar şunlar:
    Klima 25 dereceye ayarlı iken 10 dakikada 0.20 kw/h harcadı. Saatte 1.2 KW Maksimum Demand diye bir bölüm var o kısımda 1.180 KW yazıyordu.
    Klima 17 dereceye ayarlı iken 10 dakikada 0.24 kw/h harcadı. Saatte 1.44 KW Maksimum demand bölümünde 1.444 KW yazıyordu.

Her iki derecede iken dış ünite devreye girip çıkmadı emin gibiyim, derece düşürünce daha fazla elektrik harcıyor galiba bu klimalar. Denemelerim devam ediyor sizlere paylaşacağım

• quote:

quote:

Bugün klimanın hattına Elektronik Akıllı Sayaç bağladım :) ve şimdi ölçümleri yaptım. Neden böyle bir fark çıktı tam olarak emin değilim 2 farklı derecede denedim klimayı, ve bildiğim kadarı ilede dış ünite hiç devreden çıkmadı her 2 derece ayarındada.

sonuçlar şunlar:
    Klima 25 dereceye ayarlı iken 10 dakikada 0.20 kw/h harcadı. Saatte 1.2 KW Maksimum Demand diye bir bölüm var o kısımda 1.180 KW yazıyordu.
    Klima 17 dereceye ayarlı iken 10 dakikada 0.24 kw/h harcadı. Saatte 1.44 KW Maksimum demand bölümünde 1.444 KW yazıyordu.

Her iki derecede iken dış ünite devreye girip çıkmadı emin gibiyim, derece düşürünce daha fazla elektrik harcıyor galiba bu klimalar. Denemelerim devam ediyor sizlere paylaşacağım

bilgiiçin teşekkürler. klimalarda 10dk veya 1 saatlik ölçüm sağlıklı olmaz. 24 saatlik üzerinden ölçüm yapın veya gün içerisinde kullanım saati üzerinden ölçüm yapmak daha sağlıklıdır. rahat ettiğiniz dereceye ayarlayıp öyle ölçüm yapın. klimayı ilk çalıştırdığınız ilk sattlerde 1,5kwtüketebilir (klimanızın teknik özelliklerinde max tüketim 1490w) fakat ilerleyen saatlerde ortamı soğuttuktan sonra ortamın yalıtımı ve kapı aç kapa durumuna göre tüketim 0,75kw lere kadar düşecektir.

• quote:

bilgiiçin teşekkürler. klimalarda 10dk veya 1 saatlik ölçüm sağlıklı olmaz. 24 saatlik üzerinden ölçüm yapın veya gün içerisinde kullanım saati üzerinden ölçüm yapmak daha sağlıklıdır. rahat ettiğiniz dereceye ayarlayıp öyle ölçüm yapın. klimayı ilk çalıştırdığınız ilk sattlerde 1,5kwtüketebilir (klimanızın teknik özelliklerinde max tüketim 1490w) fakat ilerleyen saatlerde ortamı soğuttuktan sonra ortamın yalıtımı ve kapı aç kapa durumuna göre tüketim 0,75kw lere kadar düşecektir.

24 saat klimayı zor çalıştırırım hocam ben :) Sırf merakımdan bugün Akıllı sayaç bağlayıp ölçme girişiminde bulundum. Klimanın fanı orta seviyede duruyor her iki ölçümdede. Birde benim klima inverterlı değil normal düz 18000 lik klima. Ben esas içerdeki dereceye göre harcama değişirmi onu merak etmiştim. Galiba değişiyor, şu anda 24 derecey ayarladım cihazın dış ünitesi durup kalkıyor bakayım bu sefer ne yapacak :)

• quote:

quote:

24 saat klimayı zor çalıştırırım hocam ben :) Sırf merakımdan bugün Akıllı sayaç bağlayıp ölçme girişiminde bulundum. Klimanın fanı orta seviyede duruyor her iki ölçümdede. Birde benim klima inverterlı değil normal düz 18000 lik klima. Ben esas içerdeki dereceye göre harcama değişirmi onu merak etmiştim. Galiba değişiyor, şu anda 24 derecey ayarladım cihazın dış ünitesi durup kalkıyor bakayım bu sefer ne yapacak :)

24 saat üzerinden derken 24 saat çalıştırın demek istemedim. gün içerisinde çalışma saati olarak kastettim. zaten ortamı soğuttuktan sonra dur kalk yapacak ve enerji harcaması düşecektir. saatten göreceksiniz zaten. mesela klimayı ilk açtığınızda saate bakın kw değerini yazın bu ölçümleri klima çalıştığı sürece her saat yapın. farkı görürsünüz.

• quote:

24 saat üzerinden derken 24 saat çalıştırın demek istemedim. gün içerisinde çalışma saati olarak kastettim. zaten ortamı soğuttuktan sonra dur kalk yapacak ve enerji harcaması düşecektir. saatten göreceksiniz zaten. mesela klimayı ilk açtığınızda saate bakın kw değerini yazın bu ölçümleri klima çalıştığı sürece her saat yapın. farkı görürsünüz.

tamam anladım hocam :) yoksa 24 saat dediğim gibi zor çalıştırırdım :)

Akıllı sayaçtaki Maksimum demand ne anlama geliyor hocam, 1.444 KW da takıldı bu, eğer saatte harcanan maksimum enerjiyi gösteriyorsa ben ilerde o kısıma bakıp klimanın maksimum ne kadar elektrik yaktığını anlayabilirmiyim? Maksimum talep demek P yazıyor kenasında GÜÇ falan herhalde.

Bu arada dur kalklarla 24 dereceye ayarlı kli,manın 1 saatlik tüketimini de birazdan yazarım.

1 saatte 0.816 kw yaktı hocam.

Dediğiniz gibi dış ortam ne kadar sıcak vede izolasyon ne kadar iyi yada kötü ise kapı falan açımı ne kadar fazla yada az ise tüketim değişecek.

Ben bakayım bu klima dış ünitesi devreye girip çıkmadan ayarladığım iç ünite sıcaklığına göre tüketim değişecekmi. Yukarda yazdığıma göre değişti gibi ama kesin emin olarak bir daha bakayım yarın nasipse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 27 Ağustos 2012; 23:50:24 >

• quote:

quote:

tamam anladım hocam :) yoksa 24 saat dediğim gibi zor çalıştırırdım :)

Akıllı sayaçtaki Maksimum demand ne anlama geliyor hocam, 1.444 KW da takıldı bu, eğer saatte harcanan maksimum enerjiyi gösteriyorsa ben ilerde o kısıma bakıp klimanın maksimum ne kadar elektrik yaktığını anlayabilirmiyim? Maksimum talep demek P yazıyor kenasında GÜÇ falan herhalde.

Bu arada dur kalklarla 24 dereceye ayarlı kli,manın 1 saatlik tüketimini de birazdan yazarım

sayaçtaki max demans saatten çekilen en yüksek güç olmalı. akıllı sayacı okumak biraz marifet ister, karışıktır biraz. aldığınız yerden bilgi alsanız iyi olurdu. o sayaçlarda düğmeye bastıkça değişik rakamlar bilgiler görürsünüz. 3 zaman diliminde ölçüm yapar, toplam harcanan elektriği gösterir ve birde tarih saat gösterir. ayrıca sizinki gibi bazı modellerdede anlık olarak çekilmiş olan en yüksek gücü gösterir. siz okumanız gereken kısım toplam harcanan enerji kısmı olmalı. diğerlerini okumanıza gerek yok.

• quote:

sayaçtaki max demans saatten çekilen en yüksek güç olmalı. akıllı sayacı okumak biraz marifet ister, karışıktır biraz. aldığınız yerden bilgi alsanız iyi olurdu. o sayaçlarda düğmeye bastıkça değişik rakamlar bilgiler görürsünüz. 3 zaman diliminde ölçüm yapar, toplam harcanan elektriği gösterir ve birde tarih saat gösterir. ayrıca sizinki gibi bazı modellerdede anlık olarak çekilmiş olan en yüksek gücü gösterir. siz okumanız gereken kısım toplam harcanan enerji kısmı olmalı. diğerlerini okumanıza gerek yok.

Sayacı babamdan çarptım :) Bu sayacı söküp başka sayaç taktırmış fazlaydı bende aldım geldim :) MAKEL marka bir sayaç tek fazlı, Allahtan üstünde neyin ne olduğu yazıyor açıklaması var. Bende Toplam kısmına bakıyorum hocam zaman dilimlerine göre zaten benim elektrik tarifem yok, normal sayacımız manuel mekanik sayaç.

Yukarda mesajıma eklemede bulundum. Dikkat ettimde klima dış ünitesi devreden çıkınca içerde çalışan fan sayaçta nerdeyse hiç ilerleme yapmıyor Fan konumunda yarın bir daha test ederim :)

Bu arada sayaç üstünde mavi bir düğme var istediğim kısma getiriyorum o düğmeye basarak.

Ekleme: Saat 23:00-01:00 arası

3984.212 3984.378 0.166 10. dakika
    3984.378 3984.462 0.084 15. dakkada
    3984.462 3984.560 0.098 25. dakkada
    3984.560 3984.676 0.116 30. dakika
    3984.676 3984.870 0.194 45. dakika
    3984.870 3984.950 0.080 50. dakka
    3984.950 3985.028 0.078 1 saat 0.816
    3985.028 3985.187 0.159 1saat 10. dakka
    3985.187 3985.236 0.049 1 saat 15. dakka
    3985.236 3985.331 0.095 1 saat 20.dakka
    3985.331 3985.645 0.314 1 saat 40. dakka
    3985.645 3985.752 0.107 1 saat 50. dakka
    3985.752 3985.852 0.100 2 saat 0.824

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 28 Ağustos 2012; 0:48:54 >

• quote:

quote:

Sayacı babamdan çarptım :) Bu sayacı söküp başka sayaç taktırmış fazlaydı bende aldım geldim :) MAKEL marka bir sayaç tek fazlı, Allahtan üstünde neyin ne olduğu yazıyor açıklaması var. Bende Toplam kısmına bakıyorum hocam zaman dilimlerine göre zaten benim elektrik tarifem yok, normal sayacımız manuel mekanik sayaç.

Yukarda mesajıma eklemede bulundum. Dikkat ettimde klima dış ünitesi devreden çıkınca içerde çalışan fan sayaçta nerdeyse hiç ilerleme yapmıyor Fan konumunda yarın bir daha test ederim :)

Bu arada sayaç üstünde mavi bir düğme var istediğim kısma getiriyorum o düğmeye basarak.

Ekleme: Saat 23:00-01:00 arası

3984.212 3984.378 0.166 10. dakika
    3984.378 3984.462 0.084 15. dakkada
    3984.462 3984.560 0.098 25. dakkada
    3984.560 3984.676 0.116 30. dakika
    3984.676 3984.870 0.194 45. dakika
    3984.870 3984.950 0.080 50. dakka
    3984.950 3985.028 0.078 1 saat 0.816
    3985.028 3985.187 0.159 1saat 10. dakka
    3985.187 3985.236 0.049 1 saat 15. dakka
    3985.236 3985.331 0.095 1 saat 20.dakka
    3985.331 3985.645 0.314 1 saat 40. dakka
    3985.645 3985.752 0.107 1 saat 50. dakka
    3985.752 3985.852 0.100 2 saat 0.824

yaptığım hesaba göre, belirttiğin tüketim değerine göre günde 10 saat çalışma karşılığı olarak ayda faturaya 90tl - 100tl yansır.

• quote:

quote:

Cihazımı aldığımda malesef Vakumlama olayı yapılmadı, süpürge metodu kullanıldı :) Cihazla birlikte kutudan hem kullanım kılavuzu hemde montaj kılavuzu çıkmıştı. Cihaz ve servis aynı anda geldiğinden montaj kılavuzunu o zaman okuma fırsatım olmamıştı. Zaten kimse herhalde durun bir montaj kılavuzunu okuyayım deyip servisi bekletmez :) Kılavuzda açık açık yazıyor, neden bunu SERVİS olan insanlar okumazlar , okusalarda işlerine gelmez.

Ekteki resimde yazıyor vakumlama olayının faydaları ve vakumlamamanın zararları.

Dikkatinizi çektiyse boru uzunluğu 5 metreden fazla ise cihazın BTU suna göre extra yüklenecek gazdan da bahsediliyor.

Buradan okuyupta UĞUR Marka alacaklara UYARI ve TAVSİYEM dir. Lütfen gelen SERVİSİ UYARIN ve DENETLEYİN

Arkadaşlar,

Klimamı aldıktan sonra forumun bu kısımlarının müdavimi olduğumdan dolayı bilmediğim VAKUMLAMA olayından dolayı bende servis tarafında n müsdarip edilmiştim. Yukarıda UĞUR klima montaj kılavuzundada okuduğunuz özellikler ve vakumlama avantajları ve vakumlanmama sorunları listesinden dolayı pişmanlık oluşmuştu bende. Dün EMAİL vede firma resmi sitesindeki bize ulaşın kısmından bu VAKUMLAMA hakkında mağduriyetimi bildiren emailimi yolladım. Bugün sabahtan bu saate kadar herhalde 5-6 kere arandım :) Şimdi yazmaya fırsatım oldu sizlere.

UĞUR Üretim Müdürü Sezgin Bey ( İnşallah yanlış anlamamışımdır ismi ve bölümü) ile şu ana kadar herhalde 5-6 kez görüştük, şöyle olacak böyle olacak şekilde beni devamlı aydınlattı. Bu Vakumlama işinin minimum olması gereken süresi 30-45 Dakikaymış, bunu da teyit etmiş olduk :) İşlerin bittikten sonra belkide Denizliye beni ziyarete geleceklerini söylediler :) Hadi bakalım hayırlısı. Teşekkürler ilgi ve alakalarından dolayı bakalım yarın servisle sözleştik akşama. Neler yapılacak neler yapılmayacak göreceğiz, serviste her işlemini fotoğraflayarak UĞUR a gönderecekmiş. Ben size burdan bilgiler veririm arkadaşlar ama eşşşeğin aklına karpuz kabuğu sokmayın işler bittikten sonra sokacaksanız şimdiden sokun.

Şimdi bu kullanılan Klimada vakumlama yapılmayan klimada neler yapılarak herşey vakumlanmış klima haline getirilir?

Sezgin Beyin anlattıkları, işlerin yoğunluğu sırasında anlayabildiğim kadarı ile
    1- Klima gazı boşaltılacak
    2-30-60 dakka vakumlama yapılacak
    3-Gaz terazi vb birşeyler dedi tekrardan basılacak gibi

Başka birşey yapılması lazımmıdır?

gazı boşaltacak. vakum yapacak. etiket değerinde teraziyle gaz basacak o kadar :))

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505
    gazı boşaltacak. vakum yapacak. etiket değerinde teraziyle gaz basacak o kadar :))

ohooooo çoktan bitti bu iş :) Etiket değerinde hiçbirşey yazmıyordu .Kullanma kılavuzunda yazıyordu gazın ne kadar kaç gram olduğu vede merkezlede telefonla konuşup teyit ettik.

Bu işlem bitti yani çoktan yukarda fotolarını bile koydum :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

ohooooo çoktan bitti bu iş :) Etiket değerinde hiçbirşey yazmıyordu .Kullanma kılavuzunda yazıyordu gazın ne kadar kaç gram olduğu vede merkezlede telefonla konuşup teyit ettik.

Bu işlem bitti yani çoktan yukarda fotolarını bile koydum :)

günaydın desenize hocam

• Uğur klimasından memnun olan varmı? 18binlik almayı düşünüyorum
    Airfel green 17binlik ile Uğur uac 18 binlik arasında gidip geliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: redboxer82

Uğur klimasından memnun olan varmı? 18binlik almayı düşünüyorum

Soğutuyormu soğutuyor, Isıtıyormu onu bilemiyeceğim, ısıtma amaçlı almadım ve daha hiç kış geçirmedim

Bende düz 18000 lik var,memnunum. Ha bu nasıl bir memnuniyet olur onuda bilmiyorum, 2-3 Aydır bozulmaması çalışması memnuniyet olabilirmi ki? :) Çok çok sessiz bir klima değil, dış ünitesi bence sessiz ama iç ünitesi öyle abartı sessiz değil. Normal bana göre 1500 TL 3 ay ötelemeli 12 takside almıştım, 1400 TL ye 12 takside aldı iş arkadaşım pazarlık ederek başka bir yerden. Şimdiki fiyatları ne durum da ki :) İnşallah çok düşmemiştir :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: redboxer82

Uğur klimasından memnun olan varmı? 18binlik almayı düşünüyorum

Soğutuyormu soğutuyor, Isıtıyormu onu bilemiyeceğim, ısıtma amaçlı almadım ve daha hiç kış geçirmedim

Bende düz 18000 lik var,memnunum. Ha bu nasıl bir memnuniyet olur onuda bilmiyorum, 2-3 Aydır bozulmaması çalışması memnuniyet olabilirmi ki? :) Çok çok sessiz bir klima değil, dış ünitesi bence sessiz ama iç ünitesi öyle abartı sessiz değil. Normal bana göre 1500 TL 3 ay ötelemeli 12 takside almıştım, 1400 TL ye 12 takside aldı iş arkadaşım pazarlık ederek başka bir yerden. Şimdiki fiyatları ne durum da ki :) İnşallah çok düşmemiştir :)

1528 tl hocam

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.