Şimdi Ara

UĞUR Marka Klima Yorum ve Paylaşımları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
3
Favori
41.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

3 Gün önce UĞUR Marka 18000 BTU İnverter olmayan klima aldım. Pek bir araştırmam olmadı almadan önce ama aldıktan sonra ne diye araştırıyorsam böyle yıllarca abonesi olduğum forumda bu konuları buluyorum :)

Öncelikle cihazın Resmi sitesi Burasıhttp://www.ugurklima.com.tr/

UĞUR markayı sırf derin dondurucuda iyi olduklarından birde Nazilli Memleket üretimi olduğundan tercih ettim. Gerçi memkelet üretimi değilmiş :) MİDEA diye bir marka ürünü, dediğim gibi aldıktan sonra daha detaylı araştırıyorum iyi bir marka diyorlar bu MİDEA ya ama keşke UĞUR yerine kendi markasınımı alsaydım demedim değil. Yan ürün herhalde kendi orjinal isimde çıkandan daha iyi değildir diye düşündüm. Sonrada teselli amaçlı herhangi bir sorunda UĞUR firmasıda arkasında durur herhalde deyip kendimi avutuyorum :) Genelde elektronik işinde pekte şanslı sayılmam.

Neyse bu aleti 1500 TL ye aldım, 12 Taksit 3 Ay ertelemeli Worldcard ile. Almadan önce sitesinden bakmıştım, özellikleri ne kaç Watt yakıyor diye. Dün eve girerken elektrik sayacından baktım saatte 1,5-2 kw yakıyor herhalde turbo modda 24 dereceye ayarlı, gerçi hiç 24 ü bulupta durduğu oldumu bilmiyorum ama sürekli çalışma sesi geliyordu.

Broşüründe bir sürü şey yazıyor, yok şu filtre yok bu filtre bende bişiler var sandım, normal filtrelermiş, artı İyonizer olayı etkilemişti beni ama onunda çalışıp çalışmadığını var olup olmadığını nasıl anlayacağım anlamadım :) Ayrıca bir iyonizer açma kapama butonu yok kumandasında. hoş olsada basınca çalışıp çalışmadığını ne şekilde anlarız oda ayrı bir muamma.

Soğutuyormu soğutuyor , oda 36 metrekare ve içerisini baya iyi hale getiriyor, hatta artık o odadan çıkmaz bile olduk, insan koridora çıkmaya çekiniyor soğuk sıcak farkından. Isıtma konusunda bir tecrübem olmadı zaten ısınma amaçlı kullanmayacağım, küresel olarak yeterince ısınıyoruz zaten :)

İşte ilk izlenimlerim bu şekilde. Herkese hayırlı ramazanlar

• Midea dunyanın en büyük klima ureticilerindenmis. Bendekini Bosch larda midea üretimi. Çok sesli klimalar. Ben memnun değilim bu nedenle.
    Bir arkadasımda Vestel var. Fısıltı gibi sesi duyulmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prosecutor -- 8 Ağustos 2012; 2:58:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam çok sessiz diyemem, broşüründe Desibel değerleri vardı

Bana dış ünitesi baya sessiz geldi, ben içerdeki sesten çok konu komşuya gece gece vereceğim gürültüye dikkat ediyorum :) Durduk yere serinleyecez diye milletle papaz olmıyayım zaten dış üniteden üflenen sıcak hava Allahtan son kat olduğumdan beni pek germedi. Yoksa dış ünitenin üflediği sıcak havadan dolayıda bu klima işi sakat oluyor :)

• Bugün giriş ve çıkış sıcaklıklarını buzdolabı termometresi ile ölçtüm.Sonuçlar.

Giriş:Üst kısımdaki hava 28.5 C Derece
    Çıkış: Hemen çıkış kısmı 10.5 C Derece

-18 C Derece fark var. Normalmidir iyimidir? 18000 BTU klima için.

Termal Kamera ilede fotolarını çektim, Termal kamerada Çıkıştaki en soğuk yer 3 C Derece görünüyordu ama termal kamerada 4 farklı düzeltme modu var Mat-Yarı Mat-Yarı Parlak-Parlak Yarı mat ile fotolarını çektim Üst taraftaki sıcaklık 30.5 Derecelerde falandı Termal Kameradan görüntüleri PC ye aktaramadım :) Herhalde Termal kamerayı fotomakinesi ile fotolamam gerekecek :)
  • Bir not daha yazayım bu klimanın en saçma bulduğum bir özelliği ;

Bu klimanın Uzaktan Kumandası hiç kapanmıyor

Cihazı kapatsanız bile klimanın kumandası her daim açık :) Pil dayanmayacak bu gidişle. Birde çok önemlimi bilmiyorum, ön SWING yapan yerin kanatların arkasındaki sağa sola dönen yönlendiriciler manuel çalışıyor kendisi otomatik sağa sola dönmüyor

Ayrıca Klimada Kocaman LED gösterge yapmışlar ama sadece açık kapalı işareti ve Derece göstergesi var :) İnsan azcık ışık oyunları falan yapar o kısımda :) Kumandadan bu Led göstergede kapatılabiliyor ne işe yarayacaksa artık kapatıp açmak :)

• quote:

Orijinalden alıntı: prosecutor

Midea dunyanın en büyük klima ureticilerindenmis. Bendekini Bosch larda midesi üretimi. Çok sesli klimalar. Ben memnun değilim bu nedenle.

Bosch bana böyle üret diyor mideada üretiyor, bosch klimaları hiçbir zaman tavsiye etmem çıktıkları günden beri sorunlular.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mat35
    Bosch bana böyle üret diyor mideada üretiyor, bosch klimaları hiçbir zaman tavsiye etmem çıktıkları günden beri sorunlular.

Bu konuda haklısınız ÇİN malı deyip geçiyoruz genelde ama at sahibine göre kişner hesabı ne kadar Arge ve kontrol varsa yaptıran firmanın sorumluluğunda olan bir durum.

Ben bilmeden UĞUR aldım , yukarıdada dediğim gibi yılların derin dondurucu firması yamuk yapmaz dedim herhalde soğutma konusunda belli bir birikimi vardır deyip aldım :)

İnşallah pişman olmam

Bu arada giriş ve çıkıştaki 18 derece sıcaklık düşürmesi iyimidir hocam? Taktım bu konuya, bugün bir test yapacaktım onuda unuttum yapmasını :) 18 derece sıcaklık ayarında kapılar açık orta devir fanda çıkış sıcaklığı ölçecektim ama unttum :)

• Bosch beyaz eşya yapsin

• quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

Merhabalar,

3 Gün önce UĞUR Marka 18000 BTU İnverter olmayan klima aldım. Pek bir araştırmam olmadı almadan önce ama aldıktan sonra ne diye araştırıyorsam böyle yıllarca abonesi olduğum forumda bu konuları buluyorum :)

Öncelikle cihazın Resmi sitesi Burasıhttp://www.ugurklima.com.tr/

UĞUR markayı sırf derin dondurucuda iyi olduklarından birde Nazilli Memleket üretimi olduğundan tercih ettim. Gerçi memkelet üretimi değilmiş :) MİDEA diye bir marka ürünü, dediğim gibi aldıktan sonra daha detaylı araştırıyorum iyi bir marka diyorlar bu MİDEA ya ama keşke UĞUR yerine kendi markasınımı alsaydım demedim değil. Yan ürün herhalde kendi orjinal isimde çıkandan daha iyi değildir diye düşündüm. Sonrada teselli amaçlı herhangi bir sorunda UĞUR firmasıda arkasında durur herhalde deyip kendimi avutuyorum :) Genelde elektronik işinde pekte şanslı sayılmam.

Neyse bu aleti 1500 TL ye aldım, 12 Taksit 3 Ay ertelemeli Worldcard ile. Almadan önce sitesinden bakmıştım, özellikleri ne kaç Watt yakıyor diye. Dün eve girerken elektrik sayacından baktım saatte 1,5-2 kw yakıyor herhalde turbo modda 24 dereceye ayarlı, gerçi hiç 24 ü bulupta durduğu oldumu bilmiyorum ama sürekli çalışma sesi geliyordu.

Broşüründe bir sürü şey yazıyor, yok şu filtre yok bu filtre bende bişiler var sandım, normal filtrelermiş, artı İyonizer olayı etkilemişti beni ama onunda çalışıp çalışmadığını var olup olmadığını nasıl anlayacağım anlamadım :) Ayrıca bir iyonizer açma kapama butonu yok kumandasında. hoş olsada basınca çalışıp çalışmadığını ne şekilde anlarız oda ayrı bir muamma.

Soğutuyormu soğutuyor , oda 36 metrekare ve içerisini baya iyi hale getiriyor, hatta artık o odadan çıkmaz bile olduk, insan koridora çıkmaya çekiniyor soğuk sıcak farkından. Isıtma konusunda bir tecrübem olmadı zaten ısınma amaçlı kullanmayacağım, küresel olarak yeterince ısınıyoruz zaten :)

İşte ilk izlenimlerim bu şekilde. Herkese hayırlı ramazanlar

1500 tl ye nerden aldınız acaba?

• Denizlide aldım hocam, Buzsan şirketin adı. 1400 TL ye alanda Denizlide, eğer Denizlide iseniz size öğrenirim adını
  • Cihazımı aldığımda malesef Vakumlama olayı yapılmadı, süpürge metodu kullanıldı :) Cihazla birlikte kutudan hem kullanım kılavuzu hemde montaj kılavuzu çıkmıştı. Cihaz ve servis aynı anda geldiğinden montaj kılavuzunu o zaman okuma fırsatım olmamıştı. Zaten kimse herhalde durun bir montaj kılavuzunu okuyayım deyip servisi bekletmez :) Kılavuzda açık açık yazıyor, neden bunu SERVİS olan insanlar okumazlar , okusalarda işlerine gelmez.

Ekteki resimde yazıyor vakumlama olayının faydaları ve vakumlamamanın zararları.

Dikkatinizi çektiyse boru uzunluğu 5 metreden fazla ise cihazın BTU suna göre extra yüklenecek gazdan da bahsediliyor.

Buradan okuyupta UĞUR Marka alacaklara UYARI ve TAVSİYEM dir. Lütfen gelen SERVİSİ UYARIN ve DENETLEYİN

• quote:

Midea dunyanın en büyük klima ureticilerindenmis. Bendekini Bosch larda midea üretimi. Çok sesli klimalar. Ben memnun değilim bu nedenle.

hayret vestelden iyi ürün çıktı
  • quote:

Bir not daha yazayım bu klimanın en saçma bulduğum bir özelliği ;

Bu klimanın Uzaktan Kumandası hiç kapanmıyor

Cihazı kapatsanız bile klimanın kumandası her daim açık :) Pil dayanmayacak bu gidişle. Birde çok önemlimi bilmiyorum, ön SWING yapan yerin kanatların arkasındaki sağa sola dönen yönlendiriciler manuel çalışıyor kendisi otomatik sağa sola dönmüyor

Ayrıca Klimada Kocaman LED gösterge yapmışlar ama sadece açık kapalı işareti ve Derece göstergesi var :) İnsan azcık ışık oyunları falan yapar o kısımda :) Kumandadan bu Led göstergede kapatılabiliyor ne işe yarayacaksa artık kapatıp açmak :)

Kumandadaki saat ayarı vs. pek harcamıyor. zaten o kare çizgiler yani erkanı 4 parçaya bölen çizgiler zaten pilden harcamıyor kalemle vs. çizilmiş

Dikey Kanatlar Her Modelde Oto olmayabiliyor.

O Işıktan Bile Rahatsız Olanlar Var Onun İçin Kapatılıp Açılabilir Yapılmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Kumandadaki saat ayarı vs. pek harcamıyor. zaten o kare çizgiler yani erkanı 4 parçaya bölen çizgiler zaten pilden harcamıyor kalemle vs. çizilmiş

Dikey Kanatlar Her Modelde Oto olmayabiliyor.

O Işıktan Bile Rahatsız Olanlar Var Onun İçin Kapatılıp Açılabilir Yapılmış.

Kumanda da pek birşey görünmüyor zaten, sadece derece ayarı , fan ayarı vb şeyleri gösteriyor. Ekran çok büyük değil zaten.

O led gösterge şu anda soğutmada Mavi ışıklarla gösteriyor ısıtmada Kırmızı falan olursa güzel olur hiç ısıtmayı denemedim :) 2.5 metre yukardaki bir led ışıktan rahatsız olan olursada vay halimize :) Değişik birşey ya, kumandadaki seçilen modlar aktifmi değilmi anlaşılmıyor birde. Sleep moduna basınca klimadan ses geliyor ama ne kumandada nede klima üstünde sleep moddamısın değilmisin anlaşılmıyor

• quote:

quote:

Midea dunyanın en büyük klima ureticilerindenmis. Bendekini Bosch larda midea üretimi. Çok sesli klimalar. Ben memnun değilim bu nedenle.

Garip ama gerçek.

• quote:

quote:

quote:

Garip ama gerçek.

• quote:

Cihazımı aldığımda malesef Vakumlama olayı yapılmadı, süpürge metodu kullanıldı :) Cihazla birlikte kutudan hem kullanım kılavuzu hemde montaj kılavuzu çıkmıştı. Cihaz ve servis aynı anda geldiğinden montaj kılavuzunu o zaman okuma fırsatım olmamıştı. Zaten kimse herhalde durun bir montaj kılavuzunu okuyayım deyip servisi bekletmez :) Kılavuzda açık açık yazıyor, neden bunu SERVİS olan insanlar okumazlar , okusalarda işlerine gelmez.

Ekteki resimde yazıyor vakumlama olayının faydaları ve vakumlamamanın zararları.

Dikkatinizi çektiyse boru uzunluğu 5 metreden fazla ise cihazın BTU suna göre extra yüklenecek gazdan da bahsediliyor.

Buradan okuyupta UĞUR Marka alacaklara UYARI ve TAVSİYEM dir. Lütfen gelen SERVİSİ UYARIN ve DENETLEYİN

Arkadaşlar,

Klimamı aldıktan sonra forumun bu kısımlarının müdavimi olduğumdan dolayı bilmediğim VAKUMLAMA olayından dolayı bende servis tarafında n müsdarip edilmiştim. Yukarıda UĞUR klima montaj kılavuzundada okuduğunuz özellikler ve vakumlama avantajları ve vakumlanmama sorunları listesinden dolayı pişmanlık oluşmuştu bende. Dün EMAİL vede firma resmi sitesindeki bize ulaşın kısmından bu VAKUMLAMA hakkında mağduriyetimi bildiren emailimi yolladım. Bugün sabahtan bu saate kadar herhalde 5-6 kere arandım :) Şimdi yazmaya fırsatım oldu sizlere.

UĞUR Üretim Müdürü Sezgin Bey ( İnşallah yanlış anlamamışımdır ismi ve bölümü) ile şu ana kadar herhalde 5-6 kez görüştük, şöyle olacak böyle olacak şekilde beni devamlı aydınlattı. Bu Vakumlama işinin minimum olması gereken süresi 30-45 Dakikaymış, bunu da teyit etmiş olduk :) İşlerin bittikten sonra belkide Denizliye beni ziyarete geleceklerini söylediler :) Hadi bakalım hayırlısı. Teşekkürler ilgi ve alakalarından dolayı bakalım yarın servisle sözleştik akşama. Neler yapılacak neler yapılmayacak göreceğiz, serviste her işlemini fotoğraflayarak UĞUR a gönderecekmiş. Ben size burdan bilgiler veririm arkadaşlar ama eşşşeğin aklına karpuz kabuğu sokmayın işler bittikten sonra sokacaksanız şimdiden sokun.

Şimdi bu kullanılan Klimada vakumlama yapılmayan klimada neler yapılarak herşey vakumlanmış klima haline getirilir?

Sezgin Beyin anlattıkları, işlerin yoğunluğu sırasında anlayabildiğim kadarı ile
    1- Klima gazı boşaltılacak
    2-30-60 dakka vakumlama yapılacak
    3-Gaz terazi vb birşeyler dedi tekrardan basılacak gibi

Başka birşey yapılması lazımmıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 13 Ağustos 2012; 15:14:37 >

• quote:

quote:

Cihazımı aldığımda malesef Vakumlama olayı yapılmadı, süpürge metodu kullanıldı :) Cihazla birlikte kutudan hem kullanım kılavuzu hemde montaj kılavuzu çıkmıştı. Cihaz ve servis aynı anda geldiğinden montaj kılavuzunu o zaman okuma fırsatım olmamıştı. Zaten kimse herhalde durun bir montaj kılavuzunu okuyayım deyip servisi bekletmez :) Kılavuzda açık açık yazıyor, neden bunu SERVİS olan insanlar okumazlar , okusalarda işlerine gelmez.

Arkadaşlar,

Klimamı aldıktan sonra forumun bu kısımlarının müdavimi olduğumdan dolayı bilmediğim VAKUMLAMA olayından dolayı bende servis tarafında n müsdarip edilmiştim. Yukarıda UĞUR klima montaj kılavuzundada okuduğunuz özellikler ve vakumlama avantajları ve vakumlanmama sorunları listesinden dolayı pişmanlık oluşmuştu bende. Dün EMAİL vede firma resmi sitesindeki bize ulaşın kısmından bu VAKUMLAMA hakkında mağduriyetimi bildiren emailimi yolladım. Bugün sabahtan bu saate kadar herhalde 5-6 kere arandım :) Şimdi yazmaya fırsatım oldu sizlere.

UĞUR Üretim Müdürü Sezgin Bey ( İnşallah yanlış anlamamışımdır ismi ve bölümü) ile şu ana kadar herhalde 5-6 kez görüştük, şöyle olacak böyle olacak şekilde beni devamlı aydınlattı. Bu Vakumlama işinin minimum olması gereken süresi 30-45 Dakikaymış, bunu da teyit etmiş olduk :) İşlerin bittikten sonra belkide Denizliye beni ziyarete geleceklerini söylediler :) Hadi bakalım hayırlısı. Teşekkürler ilgi ve alakalarından dolayı bakalım yarın servisle sözleştik akşama. Neler yapılacak neler yapılmayacak göreceğiz, serviste her işlemini fotoğraflayarak UĞUR a gönderecekmiş. Ben size burdan bilgiler veririm arkadaşlar ama eşşşeğin aklına karpuz kabuğu sokmayın işler bittikten sonra sokacaksanız şimdiden sokun.

Şimdi bu kullanılan Klimada vakumlama yapılmayan klimada neler yapılarak herşey vakumlanmış klima haline getirilir?

Sezgin Beyin anlattıkları, işlerin yoğunluğu sırasında anlayabildiğim kadarı ile
    1- Klima gazı boşaltılacak
    2-30-60 dakka vakumlama yapılacak
    3-Gaz terazi vb birşeyler dedi tekrardan basılacak gibi

Başka birşey yapılması lazımmıdır?

http://forum.donanimhaber.com/m_24093894/mpage_13/f_/key_//tm.htm#64527960

son mesaj.

• Şükür kavuşturana, Herkesin Kadir Gecesi Mubarek olsun.

Arkadaşlar,

Bugün saat 18:00 itibari ile UĞUR servis geldi. Yapılan işlemler,

1- Dış üniteye giden borulardan birtanesini gevşetip içerdeki gazı atmosfere verdiler. (Bu ne kadar doğru bir işlme bilemiyorum)
    2- Manifold du herhalde onu bağladılar (üstünde 3 boru girişi 2 göstergeli bir aparat) dış üniteye. Ortadaki kısımdaki boruyu dış üniteye soldaki kısımdaki boruyu kompresöre bağladılar, yaklaşık 40 dakika falan vakumlama yapıldı.
    3- Daha sonra önce manifolddaki vanayı kapatıp kompresörü durdurdular (bu konuda bende tembihte bulundum). Neyse sonra hassas elektronik bir terazi açtılar çantasında, sonra pembe renkli gaz tankını tepes taklak çıkışı alta gelecek şekilde tankı terazinin üstüne koydular, benim cihaza 1150 gr gaz gerekiyormuş, onu manifolddaki kapatılan vanayı açarak dış üniteye verdiler.
    4-İç üniteyi çalıştırdık.
    5-Termometre ile çıkış üflemesi ölçüldü 7-8 derece arasında bir üfleme vardı.
    6-Emiş sıcaklığı ölçüldü 27-28 derece gibi bir emiş sıcaklığı vardı.

Hepsi bu kadar yaklaşık 2 saat kadar sürdü tüm bu işlemler. Halbuki ilk takıldığında yapılmış olsa kimse bir daha gelip makine ile uğraşmayacaktı.

Yarın kendim buzdolabı termometresi ile bir daha kontrol edeceğim bakalım durum nedir.

Tüm bu işlemlerden dolayı ilgi ve alakasından dolayı başta UĞUR Merkezden SEZGİN Beye ve tüm emeği geçenlere teşekkürler.

• Ağız çıkış sıcaklıgı 8 derece harika.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.