Şimdi Ara

Ünal AYSAL ' Irkçılık olayı Türkiye'nin olayı değildir.' (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
2.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: carter

Böyle bir açıklama yapılmış olabilir ancak ırkçılık yapan şahısların da ceza alması için her yola başvurulmalı.

Bireysel dava açılacağı haberleri dolanıyor internette. Peşinin bırakılacağını düşünmüyorum.
  • Siyasi baskı olduğu kesin yoksa resmi sitedeki açıklama ve gstvdeki duruştan sonra böyle bir açıklamanın manası olamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fidel Castro.

quote:

Orijinalden alıntı: YoK

Irkçılığın babası yapılıyor Türkiye'de. Türk-Kürt. Irkçı 2 adet parti mecliste temsil ediliyor. Hem de az buz oyla değil.
    Türkiye'de sadece zencilere karşı ırkçılık yok. Yoksa Türkiye'de ırkçılık yok demek çok doğru değil.

Orası çok net zaten siyah ırkçılığı harici her ırka ırkçılık vardır bence

orası çok karışık sabriyle geçilen dalga da ırkçılık olarak algılanbilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

quote:

Orijinalden alıntı: carter

Böyle bir açıklama yapılmış olabilir ancak ırkçılık yapan şahısların da ceza alması için her yola başvurulmalı.

Bireysel dava açılacağı haberleri dolanıyor internette. Peşinin bırakılacağını düşünmüyorum.

İnşallah öyle olur hocam. Bu şahısların hakkında kamuoyunu yanıltmaktan dolayı da dava açılmalı. Göz göre göre yalan söylenildi.
  • Doğru ve yerinde bir açıklama yapmış. Şike tamam ama bu çok ayrı bir şey. Şike kulübe leke getirir ama ırkçılık ülkeye leke getirir. Bunu ayırt etmek gerek.
  • rezalet
  • quote:

Orijinalden alıntı: acimakarna

Hangi baskı ile yapılmış sa yapılmış Galatasaray kulübü başkanı geri vites yapmamalı, sporcusuna yapılan hakaretin hesabını sormalı.

Umarım tez zaman da o koltuktan gider.

Vicdansızlık yapmayın başkanınıza.Adam sizi nerelerden nerelere getirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Escherichia.Coli

quote:

Orijinalden alıntı: acimakarna

Hangi baskı ile yapılmış sa yapılmış Galatasaray kulübü başkanı geri vites yapmamalı, sporcusuna yapılan hakaretin hesabını sormalı.

Umarım tez zaman da o koltuktan gider.

Vicdansızlık yapmayın başkanınıza.Adam sizi nerelerden nerelere getirdi.

Vicdansızlığı yapan ben değil, sporcusuna yapılmış bir hakaretin üstünü kapamaya çalışan başkan yapıyor.

Konuşmasın konuşursa da geri vites yapmasın, dik dursun, bunları yaparak ta bir yerlere getirebilirdi, örnek istiyorsan rahmetli İbrahim Yazıcı.
  • İşlerine gelmeyince Ünal başgan dolandırıcı, işlerine gelince melek vicdansızlık yapmayın
  • F.Bahçe yönetiminin bu olayın arkasında durup özür dilemediği bir ortamda bizim başkanın " bu olayın üstünü kapatalım " demesi biraz garip kaçmış.Tamda YANLIŞA YANLIŞ demeyi öğrenmemiz gerekir dediğim bir zamanda bu açıklama çok hoş olmamış.Tamam Avrupada bu ırkçı yaftasını yersek kolay kolay silinmez ama bari F.Bahçe yönetimi özür dileseydi de ondan sonra bu açıklamayı yapsaydın.

F.Bahçe yönetimi biz ırkçılığa karşıyız kontrolümüz dışında gelişen bu olay için şu şu futbolculardan özür dileriz dese TFF de o dallamaların hakkında yasal işlem başlatsa ve artık hiç bir stada alınmayacağını açıklasaydı da ondan sonra bu açıklamayı yapsaydın efsane olurdun başganım...
    Belki şimdi kendi futbolcun bile sana biraz garip bakacaktır..
  • Bizim olayımız ırkçılık değil ,bizim olayımız gerizekalılık ,aptallık. İçimizdeki aptalları eğitmemiz lazım. Bu ülke de hiç bir zaman ırkçılık olmadı hele ki siyahilere karşı hiç olmadı. Bir kaç gerizekalının yaptığı adımıza leke sürmemeli. Fenerbahçe yönetimi çıkıp özür dilemeli. Düşünmeden hatta ırkçı eylem yaptığının farkında bile olmayan ve ya gerçekten yapıp salağa yatan o beyinsizlere de ibretlik bir ceza verilmeli.
  • Yapılacak şey çok basitti.

Fenerbahçe yönetimi videolarda görünülenen kişilerin bir daha stada sokmama kararı alacaktı,Drogba ve Eboue den özür dileyecekti.

Sorun 2-3 cümle ile çözülecekken olaylar nereye geldi..
  • Yazıklar olsun.

Ulan yurt dışında İngiltere'de ManU'da Dwight Yorke,Chelsea'de Drogba,Arsenal'de Vieira,Liverpool'da Emile Heskey nasıl iz bırakmış?
    İtalya'da Milan'ın Rijkaard,Gullit, Juventus'da Edgar Davids gibi isimler varsa boş laf yapmayacaksın bal gibi ırkçılık yaptınız ulan daha neyin kafası bu "bizim zenci efsanelerimiz var", e adamlarında var ne konuşuyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: devito

Bazen ülkedeki gündemin değişmesi için spor kluplerinin iktidar ile işbirliği içinde olduğunu düşünüyorum.

Yemin ediyorum 1 haftadır bunu düşünüyorum da çok komplo teorisi olacak diye söyleyemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf Miroğlu

olimpiyatlara adayız , aleyhimize kullanırlar v.s diye siyasiler baskı yapmiştir büyük ihtimal.

çoğunlukta öyle bir düşünce var zaten ve kuvvetli bir ihtimal
  • Bu olayla Fenerbahçe kulubu ilgilenmiyorsa. basında olan video ve resimleri görmezden gelip o taraftarlara gereken cezalar verilmiyorsa. Fenerbahçe kulubü suçludur.
    Bariz şekilden kameralara çekilen bu taraftarları Ömür boyu statlara girişi yasaklansa ve bunla ilgili güzel demeç verilse herkes Fenerbahçe yönetimini alkışlardı. ama maalesef böyle olmadı aksine yine yalanlarla korumaya çalıştılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ESESGS

Doğru ve yerinde bir açıklama yapmış. Şike tamam ama bu çok ayrı bir şey. Şike kulübe leke getirir ama ırkçılık ülkeye leke getirir. Bunu ayırt etmek gerek.

Kol kırılır yen içinde kalır hesabı yani.

Çok şahane bir ülkemiz var haklısın aman leke gelmesin aman.

Bazıları hala farkında değil o hareketleri yapan adamlar şaka olsun diye mi yaptı zannediyorsunuz ! Adam bilinçli bir şekilde isteyerek yapıyor kime karşı siyahi oyunculara karşı. Muz sallamak ne demek sen maymunsun, kapitalistlerin insan olarak kabul etmediği sadece bir kölesin demek değil mi dünya dilinde ???
  • Siyasi baskı olduğunu sanmıyorum, Ünal Aysal bu ülkenin çok çok önemli insanlarından ve iktidar partinin uşağı olacak birisi değil, hele ki bu iktidarın.

Öncelikle kendisini savunmadığımı söyliyeyim de tepki almayayım.

Ünal Aysal hep söylediğim gibi "fazla" centilmen birisi. Tamam çirkef olsun demiyoruz da bizim hakkımızı da sonuna kadar arasın, ezdirmesin derim.

Ünal Aysal mantıklı, zeki bir adam. Şu kaotik ortamda daha fazla boş insanlarla uğraşmak, gündeme saçma sapan şeylerle gelmek istemiyor. Bu saçma sapan dediğim şeyler ırkçılık yada cinayet olayı değil. Fenerbahçe girilen anlamsız polemikler.

Eğer Galatasaray camiasının hakkının engellendiğini düşünyorsanız yanılıyorsunuz derim. Yada istekli bir biçimde suskun kaldığımızı. Dün akşamüstü "GSTV"de kanıtlanan ırkçılık ile Galatasaray'ı ezdirmediğini, savunduğunu sonuna kadar gösterdi. Bakın dikkat çekerim, herhangi bir yerde söylemde değil. Bizzat kulübün resmi kanalından. Bugün satılmış kalemlerin olduğu gazetelerin çoğunda bu olay haber olarak geçilmese bile Türkiye'de yaşayan, futbolla ilgilenen "herkes" neyin ne olduğunu gördü.

Ünal Aysal gerçekten ilk göreve geldiğinde söylediği gibi, diğer takımların taraftarları ile yanyana maç izlenmesini yürekten istiyor. Sözde bir laf değil bu.

Kaldı ki bana göre de bu ırkçılık olayı tamamen "münferittir." Ancak dün Fenerbahçe'nin yaptığı ırkçılıktan değil de tamamen biz en büyüğüz, hakkımızı yedirmeyiz, asla rezil olmayız, özür dilemeyiz kompleksinden kaynaklanmıştır. Çok çok büyük ayıp ve terbiyesizliktir.

Ünal Aysal olan her şeyin farkında ancak ülkede bazı şeyleri aşmak, gerçekten kardeşçe bir ortam oluşturmak istiyor. Siz bunu desteklemeyebilirsiniz, ben desteklemeyebilirim ancak işin doğrusu budur. Türk milleti, bizler dahil komplekslidir. Konu ne olursa olsun her şeyi karşı taraftan bekler. Ünal Aysal belli ki bazı şeyleri aşmamızı, dostça bir ortam oluşmasını istiyor. Ve inanıyorum, Aziz Yıldırım gider de Ali Koç Fenerbahçe'nin başına gelirse eğer, Türk spor tarihindeki en dostça Galatasaray-Fenerbahçe rekabetini yaşarız.a

• Galatasaraylılıkla değilde Anti fener yorumları var şu forumun genelinde.Gayet makül bir durum.Başkan çok akıllı davranmış bana sorarsanız olması gerekende budur.Bu işten biz kazancımız olmayacağı halde niye Fenerbahçe'nin üstüne gidelim.Ki ayrıca ülkenin imajı zarar görebilir.
    Bence başkanımız takımımızın çıkarlarını göz önüne alarak hareket ediyor.Sen ilerde bir siyahi oyuncu almaya kalksan adama demezler mi Türkiye mi ? Orada ırkçılık yapıyorlar adam gelmez. Zaten 3. dünya ülkesi olarak görülüyoruz.
  • @El Cazador

Özellikle son yazdıklarına katılıyorum Aziz Yıldırım olmasaydı ne bu olaylar yaşanırdı ne de başka bir şey olurdu.Tez zamanda defolur gider inşallah.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.