Şimdi Ara

Üniversite Kayit Silme hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
2
Favori
1.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar gazi isletme deydim. Bu sene sinava girdim ve gittim kaydimi sildirdim. Diplomami da verdiler su an elimde. E devlette herhangi bi üniversitede kayit bulunmuyor diyo. Ama
    Osym sitesinde egitim bilgilerinde
    Hala görünüyor.

Bilgileri guncelle diyorum halaa yaziyor.

Ben simdi bu sene uni kayit yaparken sorun yasar miyim ?

• Garip bir durummuş istersen bir ÖSYM ile görüş. Çünkü ben de üniversite terkim ancak bende çıkmıyor.
  • ÖSYM aradim ve guncellenir yakinda dedi. Ama hala yok ? Burda muhattabim gazi mi yoksa osym mi ?
  • Ben de 1-2 Eylülde falan sildireceğim sanırım umarım sorun yaşamam
  • Benkimseyim23 B kullanıcısına yanıt
    1-2 eylül haftasonuna geliyor nasıl sildirceksin
  • Yöksis veri girişi ve güncellemeleri ünilere devredildi. Öğrenci İşlerinin güncellemesi gerekli.
  • irmo1 kullanıcısına yanıt
    Haftasonu da açık bizimki
  • Yoksisten güncellemeleri gerekli o yüzden öğrenci işlerini arayıp söyle.
  • Teşekkürler arkadaşlae öğrenci islerini aradim. Ilgilencez dedi. Bence guncellemeyi unuttular. 2 3gun sonra bilgilendiririm sizleri..
  • Arkadaşlar ben açıktan kayıtlıyım İstanbul Üniversitesi Auzef'e.Kaydımı silmesem de olur mu?
  • madmahmutd kullanıcısına yanıt
    Bi açık bi örgün okunuyo
  • Üniversite kaydını sildirirken askerlik ne olacak, kazandığim üniversite askerlik durum belgesi isteyecek.Kaydi sildirmeden e-devletteki askerlik durum belgesini üniversite kabul eder mi?İlla askerlik şubesinden mi almam gerekecek.Ya da kaydı sildikten sonra e-kayitta askerlikle ilgili bir sorun olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaNDoRFe -- 28 Ağustos 2018; 13:25:59 >
  • LaNDoRFe L kullanıcısına yanıt
    Ben bunu arastirdim ve suna.ulastim.

Benim 2023 e kadar tecilli. Vee uni silmesinden 2 ay icinde bildirmeniz gerekiyo.. ama siz bu sure icinde tekrar uni kayit yaptrcaginiz icin sorun çıkmayacak.

Gecem sene kayit yaptiran arkadaslarim direkt e kayot yapmışlar ve sorun yasamamislar. Bence bi sey olmaz. Bi de olsa bilee liseden sonea 2 yil tecil ettirme hakkınız var. Yani uni okumasan bile2 yil gitmemek icin başvurabiliyoruz. Yani merak etme bi sey olmaz
  • Kayıt sildirmeye gittim. Kütüphaneye git dediler. İlişiği yoktur belgesi alıp öğrenci işlerine tekrar gittim bir kağıt verdiler doldurdum tamam bitti dediler şaşırdım

Adama dedim en geç ne zaman sisteme düşer. Gülümsedi en geç 5 e kadar düşe dedi. 10 dakika sonra e devlete girdim silinmiş kayıt

Ais'ten güncelleme yaptım oradan da silindi.
  • Cidden sok oldum ya

Benim 2 hafta oldu halaaa yok..

Demek ki kolay bi is ya
  • ademcelikhho A kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.Ben 24 yaşındayım lise tecilim bitti şuan üniversitenin yapmış olduğu tecil var 2023 yilina kadar sildirirken tecil kalkar ve üniversite kayıtta istenilen askerlik durum belgesi sorun olur diye korkuyorum açıkçası.İnternete baktım üniversite e-devlettekini kabul etmeyebilirmis illa askerlik şubesinden alınması gerekiyormus.Hem usendigim için hem de bir işte çalıştığım için askerlik şubesine gitmek istemiyorum.
  • Hocam hayirlisi olsuun ..

Bence dert etmeyin sorun yasamiycaksiniz
  • ademcelikhho A kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
  • Üniversite Kayit Silme hk.

Ben de aynı durumdayım konuyu görünce girip baktım hala okuyor yazıyordu. Alttakine tiklarsan güncelliyor ve artık gözükmüyor
  • Hocam kac tıkladım ://

Ben aradim hala silmemisler o yuzden yok ben de ://
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.