Şimdi Ara

Üniversite Mezunu Ne Kadar İşsiz var Forumda ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: crazyfriend712

İşsizlik konusunda işveren ve iş arayanların karşılıklı kusurları olduğunu düşünmekteyim. İşverenlerin ne istedikleri, karşılığında ne verdikleri falan fıstık onu uzun uzun yazmayacağım, herkesin bildiği şeyler ama misal sizin yazdığınız yazıdan hareketle yapılan iş arayanların yanlışlarını örnekleyelim.

Bildiklerimi yazayım "Php,.Net Framework Visual Basic,Html,Wordpress,Vbulettin,Seo,Grafik Yazılımları Adobe,Corel,Cpanel,Plesk,Windows Son Kullanıcı desteği,Pc Çevre birimleri seo ve php gibi geniş olan kavramları orta derece biliyorum" demişsiniz. Öncelikle bu yazdığın "abi ben bilgisayardan anlıyorum, bilgisayarla ilgili ne iş olsa yaparım" gibi bir cümle. Eğer cv'ne böyle yazıyorsan -ki zaten kariyer sitelerinden cv gönderdiğinde okunması bile mucize- cv ni okuyan biri direkt sizi eler. Siz bilişimin hangi alanında ilerleyeceğinizin dahi kararını vermemişsiniz.

hocama katılıyorum. BÖTE (bilgisayar öğretmenliği) 4. sınıf öğrencisiyim. Kapının arkası işsizlik.

Mülakat, sözleşmeli öğretmen derken iyice saçma bir pozisyona düştük. Toplamda yılda 2 bine yakın (2 dönem) atama yapılırken artık 200e kadar düştü. Hadi diyelim 200ün içine bir şekilde girdin. 8 sene doğu hizmeti var. 5+3.... Hayatı boyunca ankaradan çıkmamış soba nedir haberi olmayan birini 8 sene doğuya yollamak zeka işi...

Yani devleti deneyeceğiz tabi de özeller için de hazırlık yapmakta fayda var.

Scratch, Kodu, App Inventor, Sketchup gibi çocukların programlama ve grafik temellerini alacağı programları biliyorum. Ayrıca materyal hazırlama ve okulun işlerini halletmek amacıyla kullanabileceğim Photoshop, Flash, Wordpress site arayüzü vs vs biliyorum. Ama dediğim gibi bunlarda sadece işimi görecek kadar :) Orta derece c#, giriş seviyelerinde c ve java biliyorum. Yani ders verilecek olsa verebilirim.

Velhasıl kelam arkadaşta bi derdini anlatamama durumu var :) İş verenler de öldürüyor tabi işçisini... Sıkıntılı karışık bir durum.

• quote:

Orijinalden alıntı: cold459

hocam açıklanan kadrolar ortalama olarak yazıyorum 157 ortaokul 750 küsür önlisans 1200 civarı lisans açılan kadrolar yerlerine bakıyorum yarısı doğu ve iç anadolu bu devirde kpss atanmak çok zor 85 ve üstü alman lazım gelişmemiş illere bile ve ben emekli olana kadar yatmak istemem açıkcası sektörümde gelişmek isterim tercih meselesi biraz

Tamam sen özel sektörde 1300 liraya kendini geliştir baya gelişirsin her işi öğrenirsin sen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ??
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.