Şimdi Ara

Üniversite Mezunu Ne Kadar İşsiz var Forumda ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar üniversite mezunuyum ve yaklaşık 3-4 aydır iş arıyorum ama gördüğüm kadarıyla türkiye şartlarından istihdam oranı çok az ve milyonlarca işsiz var ben merak ediyorum forumda üniversite mezunu kaç ay veya yıldır işsiz olanlar var yazabilir mi veya uzun süre iş arayıp girenler önerilerini yazarsa bizler için iyi olabileceğini düşünüyorum şimdi bazıları kendini geliştir diye yazcaklar ama ben yeteri kadar bir askeri ücrette çalışmak için yeterince bilgim olduğunu düşünüyorum

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bilişim Teknolojileri Mezunuyum Kısaca bildiklerimi yazıyım (Php,.Net Framework Visual Basic,Html,Wordpress,Vbulettin,Seo,Grafik Yazılımları Adobe,Corel,Cpanel,Plesk,Windows Son Kullanıcı desteği,Pc Çevre birimleri seo ve php gibi geniş olan kavramları orta derece biliyorum

Şimdi Türkiye genelinde vardığım sonuçlar bilişim teknolojileri alanında Grafiker Arıyorlar matba işlerinde maaş 1.3-2 arası yazılımcılarada talep var ama yazılımcı arıyorlar ama öyle böyle bilgi istiyorlar zaten benim o kadar profesyonel seviyem olsa nette işlerimi yürütür onların vereceği paranın 5 katını kazanırım
    Büyük Towerslar da iş görüşmelerine gittim onu yapsın bunu yapsın köpek gibi çalışsın ee ücret askeri ücret işine geliyorsa neden çünkü işsiz çok sen gitsen yerine kabul etcek yüzlerce adam var

• İşsiz adamın ne işi var burada
  • 10 parmağında 11 marifet olsaydı, 22 yasında 5 yıl deneyimli olsaydın, seyahat engelin olmasaydı, tercihen ileri ingilizcen olsaydı kolay iş bulurdun. (!)
  • yyildirayy kullanıcısına yanıt
    işsiz adamlar nerde takılıyor söylede bizde oraya gidek :D
  • cold459 kullanıcısına yanıt
    Bilim teknoloji bölümünde
    Motorlu araç bölümünde falan
  • Sana kaç tane lazım?
  • Lise ben
  • 2 yıllık marmara tgt mezunuyum 3 yıllık tecrübem var işsizim yarışmaya istanbuldan katılıyorum.
  • 2 Yıllık Gelişim Üniversitesi Uçak Teknolojisi Mezunuyum 4-5 Aydır İş Arıyorum Tecrübe Olarak Sadece Staj.
  • Boğaziçi Felsefe

Hacettepe Tıp

Bilkent Makine Mühendisliği mezunuyum ama işsizim.
  • İşsizlik konusunda işveren ve iş arayanların karşılıklı kusurları olduğunu düşünmekteyim. İşverenlerin ne istedikleri, karşılığında ne verdikleri falan fıstık onu uzun uzun yazmayacağım, herkesin bildiği şeyler ama misal sizin yazdığınız yazıdan hareketle yapılan iş arayanların yanlışlarını örnekleyelim.

Bildiklerimi yazayım "Php,.Net Framework Visual Basic,Html,Wordpress,Vbulettin,Seo,Grafik Yazılımları Adobe,Corel,Cpanel,Plesk,Windows Son Kullanıcı desteği,Pc Çevre birimleri seo ve php gibi geniş olan kavramları orta derece biliyorum" demişsiniz. Öncelikle bu yazdığın "abi ben bilgisayardan anlıyorum, bilgisayarla ilgili ne iş olsa yaparım" gibi bir cümle. Eğer cv'ne böyle yazıyorsan -ki zaten kariyer sitelerinden cv gönderdiğinde okunması bile mucize- cv ni okuyan biri direkt sizi eler. Siz bilişimin hangi alanında ilerleyeceğinizin dahi kararını vermemişsiniz.
  • Mezun olalı 1 yıl 4 ay oldu.. İnşaat mühendisiyim.. mesafe nedeniyle gidemediğim 2 büyük şantiye ve bulunduğum yerde ki yapı denetim tekliflerini reddettiğim için 1 yıl 4 aydır işsizim . :) Tabi bende şöyle bir durumda var .. Ufak çapta konut yapan inşaat şirketimiz var .. 4,5 aydır pes ettim artık kendi işimizi takip ediyorum .. Yakında devlet ihalelerine girip kendi işimi yapmak istiyorum .. İş bulmak istiyorsan öncelikle çalışmak istediğin alanda tanıdık kişilerin olması lazım.. Tabi bu tanıdık kişiler o sektörde çalışıyor olacak ve ihtiyaç olduğunda çevresine seni önerecek.. Bu şekilde bir yeni üniversite kampüsü yapımı ve büyük konut projesi işi bulmuştum .. daha önce de belirttiğim gibi mesafe nedeniyle gidememiştim .. Tabi bu bahsettiğim işlerde çalışmak tam bir ölüm :) senin iş rahat ortamda olur .. Umarım en kısa sürede iş bulursun .. Yoksa insanın ciddi ciddi morali bozuluyor ..

• Üniversite mezunu değilim. Haziranda mezun olucam işim var. Yarışmacılara başarılar diliyorum
  • Ohol Oula kullanıcısına yanıt
    Masallah
  • crazyfriend712 kullanıcısına yanıt
    hocam siz doğru düşünüyorsunuz ama iş verenlerin bilgisi olmadığı için web sitesi yapacak seo düzenlemeleri yapıcak makale girecek grafik yapıcak teknik servis anlıcak gibi gibi şeyler istiyor eğer sizin istediğiniz gibi abi ben sadece grafikerim sadece teknik servisden anlarım flan dersen iş bulman kat kat zorlaşır yazılımd ve seodan bahsetmıyorum yazılım çok tecrübe bilgi ve deneyim gerektirir yazılımda ve seoda bunlara sadece yönelebilirsiniz ama bilgi işlem gibi departmanda çalışmak istiyorsak her bilgiyi orta seviyede bilmek zorundasın benim görüşümce ve 10 iş görüşmesine gittim bilişim alanında olmayan bu dediklerimi istiyor
  • Son açıklanan rakamlara göre üniversite mezunu gençlerin %20 si işsiz. İş arama, bulma, 3 kuruş etmeyecek adamın patron sıfatı altında bilgisayarcıdan uzay mekiği tamir etmesini istediği bir zamanda iş bulmak oldukça zor. Hepinize bol şans diliyorum bu ortamda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cold459

hocam siz doğru düşünüyorsunuz ama iş verenlerin bilgisi olmadığı için web sitesi yapacak seo düzenlemeleri yapıcak makale girecek grafik yapıcak teknik servis anlıcak gibi gibi şeyler istiyor eğer sizin istediğiniz gibi abi ben sadece grafikerim sadece teknik servisden anlarım flan dersen iş bulman kat kat zorlaşır yazılımd ve seodan bahsetmıyorum yazılım çok tecrübe bilgi ve deneyim gerektirir yazılımda ve seoda bunlara sadece yönelebilirsiniz ama bilgi işlem gibi departmanda çalışmak istiyorsak her bilgiyi orta seviyede bilmek zorundasın benim görüşümce ve 10 iş görüşmesine gittim bilişim alanında olmayan bu dediklerimi istiyor

Nerde oturuyorsun?
  • Alanınız dışına yönelin bırakın php falan
  • Ortaokulda hiç çalışmadan yattım haliyle liseyide meslek lisesinde okudum meslek lisesinde öyle böyle değil feci yattım sonra haliyle kötü bir meslek yüksekokulu kazandım daha sonra 2 yıllığıda bitirdim baktım bu yatışın sonu yok bir sene gece gündüz KPSSye çalıştım 5kya girdim ve atandım ve rahat ettim senede 52 hafta var cumartesi pazarlar yani 52x2=104 gün 15 günde resmi tatil felan olsa 104+15=119 26 günde yıllık izinim var 119+26=145 yaklaşık 150 diyelim biz buna senede 365 gün var 365-150=215 etti senede 215 gün çalışıyorum işim rahat maaşımda özel sektörden kat kat iyi sağlık sigortam pirimim yatırıyor devlet, bide DGS ile 4 yıllık mühendisliğe geçip diplomamı saydırdımmı ohh miss

Çok çalışıp müh işletme okuyan arkadaşlarım iş bulamıyorlar kpssdende düşük alıyorlar ve atanamıyorlar şirketlerdede 1.5k maaşla yardırmaylada olmayacağını bildikleri için evlerinden çıkmıyorlar

• hocam açıklanan kadrolar ortalama olarak yazıyorum 157 ortaokul 750 küsür önlisans 1200 civarı lisans açılan kadrolar yerlerine bakıyorum yarısı doğu ve iç anadolu bu devirde kpss atanmak çok zor 85 ve üstü alman lazım gelişmemiş illere bile ve ben emekli olana kadar yatmak istemem açıkcası sektörümde gelişmek isterim tercih meselesi biraz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cold459 -- 17 Aralık 2016; 16:36:00 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.