Şimdi Ara

Us robotics 9108 modem ile uzak masaüstü ayarları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    modem marka ve modeli:US ROBOTICS 9108
    makinamın ip si:192.168.2.26
    adsl modemin iç ip si:192.168.2.1
    internette aldığı ip (sabit ip değildir):85.96.131.252 (bu ip yiwww.whatismyip.com adresindne almıştım)
    bilgisayarıma sağ tıklayıp özellikleden uzak sekmesinde bulunan gerekli ayarları yaptığıma inanıyorum çünkü yerel ağda bağlanbiliyorum

sorun

şimdi sevgili arkdaşlar ben şirinevlerdeki bi bilgisayadan üsküdarda bulunan kendi pc me bağlanmak istiyorum port yönlendirmelerini nasıl yapmam gerekiyor biraz ayrınıtlı anlatırsanız iyi olur yardımcı olursanız çok sevinecem
    şimdiden teşekkürler.............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScRaT -- 13 Nisan 2006; 4:46:40 >

• usr modeminizde nat ayarı yapmanız gerekiyor. modemin detayını bilmiyorum ama dıştan 192.168.2.26 ipsine 3389 portunu yönlendirmeniz gerekiyor...daha sonra internet üzerinden modeminizin real ipsine remote desktop bağlantısı yapınca onu içerideki 26 ipsine aktaracak ve bağlantı sağlanabilecek..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ScRaT

arkadaşlar şimdi verileri veriyorum:
    modem marka ve modeli:US ROBOTICS 9108
    makinamın ip si:192.168.2.26
    adsl modemin iç ip si:192.168.2.1
    internette aldığı ip (sabit ip değildir):85.96.131.252 (bu ip yiwww.whatismyip.com adresindne almıştım)
    bilgisayarıma sağ tıklayıp özellikleden uzak sekmesinde bulunan gerekli ayarları yaptığıma inanıyorum çünkü yerel ağda bağlanbiliyorum

sorun

şimdi sevgili arkdaşlar ben şirinevlerdeki bi bilgisayadan üsküdarda bulunan kendi pc me bağlanmak istiyorum port yönlendirmelerini nasıl yapmam gerekiyor biraz ayrınıtlı anlatırsanız iyi olur yardımcı olursanız çok sevinecem
    şimdiden teşekkürler.............

85.96.131.252 ip numaranı umuma açık yerlerde verme. Modemini kapat aç IP numaran değişsin.
    Ayarlar 9106 da Securitiy\ Virtual Servers den yapılıyor. 9108 de benziyordur herhalde
    1- Önce bağlanacağın bilgisayar için sabit IP atayacaksın Örneğin 192.168.1.10 olsun
    2- Sonra arkadaşın dediği yönlendirmeyi yapacaksın. Sırasıyla şöyle olmalı
    a)Server Name b)External Port Start c)External Port End d)Protocol e)Internal Port Start f)Internal Port End g)Server IP Address
    aHerhangi bir isim b3389 c3389 dBoth e3389 f3389 g192.168.1.10
    Ayar kısmına biraz bak takılırsan PM at.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akinci -- 14 Nisan 2006; 7:03:56 >

• saolun arkadaşlar teşekkür ederim şuan uzak masaüstünü bağlanabiliyorum dediğiniz ayarları yapınca problem kalmadı kşeke herkşe birbirine bööle yardım etse...
  • Aynı modemi bende kullanıyorum fakat bende okudum yorumları yapamadım az daha açabilirmisiniz beyler. Teşekkürler.
  • Logmein kullan. Port açmaya, IP numarası öğrenmeye gerek yok.
    http://www.logmein.com adresine git. Bir free hesap aç.
    Sonra bağlanmak istediğin bilgisayarda oturum aç. (Örneğin işyerinden evdeki bilgisayara bağlanacaksan evdeki bilgisayarda oturum aç) Bu bilgisayarı My Computers'e ekle.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.