Şimdi Ara

Üst düzey oyunlar için önerilerinizi bekliyorum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • @Angelmax Benim baktığım yer vatan değil kardeşim 13 lira oynuyor dediğin kart ile

@Assains07 Haklısın dostum önerin için teşekkür ederim

@bonser24 Niyetin gerçekten yardım etmekse buyur çöp olmayan bir sistem öner memnuniyetle dinleriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anılergün -- 9 Temmuz 2014; 2:38:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anılergün

@Angelmax Benim baktığım yer vatan değil kardeşim 13 lira oynuyor dediğin kart ile

Tamam kardeşim.. güvenilir bir yer ise oradan alabilirsin istediğin kartı, sorun yok..
  • Anılergün A kullanıcısına yanıt
    970A-DS3P AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2000MHz (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 Anakart

FX X6 6300 Soket AM3+ 3.5GHz 14MB Cache 95W 32nm İşlemci

4GB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Tek Modül Bellek

R9 280 DUAL-X GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı

3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk

CARBIDE SERİSİ™ 200R 550W MidT ATX SİYAH KASA ( Inventus )

Şu anki Vatan fiyatlarıyla ( kasa Inventus'tan ) 1.637 TL yapıyor. DVD-RW ile yuvarlak hesap 1.700 diyelim.

RAM 8 GB olsun derseniz 1.800 civarına denk gelir; ancak ileride takviye yapmanız da mümkün.
  • Teşekkür ederim değerli dostum vakit ayırdığın için ramler konusunda emin değilim 4 işimi görürse 4 olsun tabi ki :) ekran kartı da herkes onu öneriyor byte ve bit olarak iyi ama hızı düşük sorun olmaz mı
    Rica ederim; lafı bile olmaz.

Ekran kartında bellek ve veri yolu ile frekans hızları elbette önemli; ancak sadece bunları kriter olarak ele almamak gerekiyor. Örnek verecek olursak; bende şu anda 280X serisinin en hızlısı diye tabir edilen Toxic model ekran kartı var. Hızları ise 1100/6400. Aynı markanın R9 290 TRI-X OC modelinde ise hızlar 1000/5200. Şimdi bu durumda 280X, 290'dan daha iyidir diyebilir miyiz? Çekirdek ve bellek hızı bakımından diyebiliriz; ancak birkaç oyun ve puan testi yapınca görüyoruz ki 290 daha iyi performans veriyor.

Yukarıda olayı 270X - 280 için de geçerli. Hepsi için geçerli olmamak kaydıyla, üst modellerin yahut yeni serilerin genellikle daha performanslı olduğu söylenebilir. Tabii alınır mı; bunu fiyatı belirler. Önerdiğim ekran kartı da fiyatı bakımından 270X'ten biraz daha pahalı; 280X'ten ise oldukça ucuz olması ve gösterdiği performans sebebiyle f/p ürünü diye tanımlanıyor.

Ekran kartı teknolojisinden pek anlamam; ama işin içinde bahsettiklerimiz dışında birçok etken olduğunu söyleyebilirim. Daha fazla bilgi sahibi olmak için burayı inceleyebilirsiniz.

• Bir kez daha teşekkür ederim aydınlattığın için değerli dostum :)
    RAM konusunda 4 GB şu an için yeter. Ben olsam, bütçeyi biraz daha arttırıp 2x4 şeklinde dual kit alırdım.

Hatta biraz daha ileri gidecek olursam; işlemciyi 8320 yapıp, bir tane de soğutucu alarak yuvarlak hesap 2.000 lira ile noktalamaya çalışırdım. Tabii işin içinde bütçe olduğu için bu dediklerim sadece varsayım.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu; şimdiden hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angelmax

quote:

Orijinalden alıntı: Anılergün

Herkese merhaba böyle bir kasa toplamayı düşünüyorum başlıkta da belirttiğim gibi GTA 5 gibi üst düzey bir oyunu ve daha nice oyunu üst düzey ayarlarda kasmadan oynamak istiyorum bunun için eksiğim varsa önerilerinizi yeterli isem yorumlarınızı bekliyorum.

EDİT: Sistemi beğenen orta bütçeli arkadaşlar için TOPLAM 1.663 TL

İşlemci: AMD FX X6 6300

Anakart: Gigabyte 970A-DS3P

RAM: G-Skill 4 GB Ripjaws DDR3 1600 MHz CL9 1.5V

Ekran Kartı: Sapphire R9 270X Toxic GDDR5 2 GB 256 Bit DX 11.2

Hard Disk: WD Blue 3.5" 1 TB SATA 3.0 64 MB 7200 Rpm

Kasa+PSU: Corsair Carbide 200R 550 Watt MidT ATX Siyah

TOPLAM: 1680 lira.. %30 indirimli mağaza fiyatları ile.. Vatan'dan toplandı.. Bu sistem çok az fiyat farkıyla o sistemden çok daha iyi oyun performansı verecektir..

Hic bosuna yorulma direk bundan al

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

http://www.vatanbilgisayar.com/r9-270-turboduo-gddr5-oc-2gb-256bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html bu ekran kartını al tum oyunları oynarsın çünkü en az 256 bit ister gta 5 buyuk ihtimalle 256 bit ister 1 gb bakma directx 11.2 bu ozellikleri ara ama gta 5 high çözünürlükte oynamak istersenhttp://www.vatanbilgisayar.com/r9-280-directcu-ii-top-3gb-gddr5-384bit--amd-radeon-dx112-ekran-karti.html bunu öneririm daha iyi en az 5-6 yıl oyun oynarsın high çözünürlükte tabi nvidia ekran kartı uzmanı onada bak

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.