Şimdi Ara

uydu alıcısı tavsiyesi max 250 tl ye kadar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
2.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    onun uydu alicisi kaba geliyor bana.

bir kac arkadastan duydum pc kamerasi gibi uydu alıcılar varmış. nette arastirdim baya pahalılar.

bu tur uydu alicilarin ucuzunu bilen varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: k35

Ülkemizde satılanlardan bahsettiğim ürün kadar kaliteli bir görüntü alamazsın.Yukarıda Serkan Bey Yumatu full HD (STi 7101 çipsetli) var demiş ama sıfırını bulabilirmisn bilmem.Goldmaster 1010 hd var o da Opticum kadar kaliteli görüntüye sahip yalnız onun dezavantajı mı bilmem biss ve emu olmaması yalnız beliteyim modül girişi mevcut.Yalnız sd görüntüsü iyi olsun dersen eski ibm işlemcili goldmasterlara bak derim.

tam anlayamadım en iyi görüntüyü verdiğini söylediğiniiz cihaz hangisidir ,yurt içi dışı fark etmez hangi model en düzgün görüntü veriyor özellikle sd görüntü olarak

• Dreambox 800HD ile aynı tabandan gelen farklı markalar;

INPAX 8100HD

Atlanta 800HD

bu cihazların SD görüntüsü başarılı mı değil mi anlayamadım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

tam anlayamadım en iyi görüntüyü verdiğini söylediğiniiz cihaz hangisidir ,yurt içi dışı fark
    etmez hangi model en düzgün görüntü veriyor özellikle sd görüntü olarak

Selamlar,

STi çipsetliler özgün yazılımı en iyi ölçeklendirmeyi (scaling) yapabildikleri için SD/HD
    görüntü kalitesi iyi düzeydedir. Dikkat : Özgün yazılımı ile... Linux'lu yazılım yükleyince bir
    miktar düşmektedir.

Yumatu full HD (STi 7101 işlemcili) Sıfırı kalmadı.

Kathrein 912HD (STi 7105 işlemcilidir ve Yurtdışından temin edilebilir.)

Opticum 9600 HD Prima (STi 7105 işlemcilidir ve Yurtdışından temin edilebilir.)

AMIKO 8900HD Alien Çift flash bellekli ve çift işletim sistemlidir. Modül girişi yoktur.
    (STi 7111 işlemcilidir ve Yurtdışından temin edilebilir.)

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: begumde

Dreambox 800HD ile aynı tabandan gelen farklı markalar;

INPAX 8100HD

Atlanta 800HD

bu cihazların SD görüntüsü başarılı mı değil mi anlayamadım?

Selamlar,

Bu cihazlarda ancak Linux kernel tabanına ait yazılım çalışabilmektedir. Diğer bir deyişle,
    bu cihazlar için hazırlanmış, linux altyapısından olmayan özgün yazılım bulunmamaktadır.
    Linux bazlı yazılımların, görüntü kalitesini bir miktar düşürdüğü uzun zamandan beri
    gözlemlenmiş bir husus olup, bilinmektedir.

Hal böyle olunca; görüntü kalitesinde üst düzey görüntü almayı hedefleyenler, enigma
    image çalıştıran cihazların SD/HD performansını beğenmeyebilmektedir.

Bahse konu cihazlarda Broadcom 7401 model çipset bulunmakta olup, 300 Mhz. hızındadır.
    Bu çipsetler çok kaliteli ürünler olmasına rağmen, Sadece Linux'lu yazılımların işlemesi
    nedeniyle, ölçeklemede (scaling) bir miktar düşme yaşanmaktadır. Eğer bu cihazlara
    linux'lu olmayan yazılım hazırlanmış olsaydı, görüntü kalitesi çok çok iyi düzeyde olurdu.

Umarım sorunuza yanıt verebilmişimdir.

Saygılar, sevgiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 9 Ağustos 2011; 13:56:35 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.