Şimdi Ara

Uygun Olmayan Başlık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 2 haftadır araştırıyorum kafam allah bullak oldu lütfen yardım edinde yarın gidip alayım ya artık bunaldım kafamda çok yer alıyor bu pc işi herkez birşey diyor şunu şöle yapma böle yap lütfen anlıyan arkadaşlar yorum yapsın artık kafam almıyor kurdugum sistem şudur

H55 GIGABYTE H55M-USB3 4XDDR3 SES+VGA4LAN 16*1156P -- 145 $

SAPPHIRE HD6870 EKRAN KARTI 1 GB DDR5 256BİT

4 GB 2*2 DUAL 1600 MHZ DDR-3 soğutuculu (HI-LEVEL MIYDI HI-SKILL MIYDI NEYDI ISMINI TAM HATIRLAMIYORUM UNUTTUM)

LG GH22NS50 22*8*16 DVD-RW 22* DVDRAM SATA SIYAH -- 22$

500 GB 7200 RPM ST2 32MB CACHE , NCQ SEAGATE -- 73 $

COOLER MASTER RC-338-KWK4 PENCERELİ 460W SİYAH KASA -- 89 $

arkadaşlar 1.700 civari yapıyor işbankasının geçerli olduğu bi yer lazım 12 taksit yaptırmcam tavsiyesi olan arkadaşlar ona göre lütfen birde sistemi amd yap diyip geçmeyin lütfen nedeninide yazın ayrıca şöyle birşey var sistemimi amd yaptığımda aldıgım anakart ı değiştirmek zorundayım bu seeferde amd nin usb 3.0 desteği olan anakartlar çok pahalı oluyor yani birşey değişmiyor anakartın 3.0 olmasını istiyorm artık devir taşınabilir harddisk ve flashdisk zamanı oldu onların hepside 3.0 olucak artık lütfen yardım edin yarın gidip alayım Birde pc yi düzdüğüm pc ci adam gunes.net diye güneydoğu anadoluya sipariş veren bi firmadan alıyor güvenilirlik falan sorun olmuo bilindik bi marka ancak ondan alim mi almim mi ? yoksa kendin parçaları al git ona montaj mı yaptır dersiniz ne dersiniz ???
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Bu bütçeye AM3 soket daha avantajlı olur.

Önceki konunuzda yazmıştım, yeniden konu açmayın lütfen.

http://forum.donanimhaber.com/m_44671206/mpage_1/f_/key_//tm.htm#44672389

AMD Phenom II X6 1090T 3.2GHZ @ Tubo Core 3.6GHZ 9MB (Black Ed.)
    MSI 870A-G54 AM3 DDR3 (Sata 3, Usb 3.0)
    KINGSTON 4GB (2*2) 1333MHZ DDR3
    VTX Radeon HD6870 1GB 256BIT GDDR5 DX11
    SAMSUNG Spinpoint (HD103SJ) 1TB 32MB SATA II
    LG 22X GH22NS40 SATA DVD-RW
    THERMALTAKE Swing RS100 (psu Yok) FULL TOWER KASA
    XILENCE Gaming Edition SPS-XP800 (135mm FANLI) R3 800W 80+ Bronze POWER
    +
    THERMALTAKE Contac29 (CL-P0568) 12cm 4pinli PWM Fanlı CPU COOLER

1.667 TL kdv dahil.

http://www.eksenbilgisayar.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 24 Kasım 2010; 1:28:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

Bu bütçeye AM3 soket daha avantajlı olur.

Önceki konunuzda yazmıştım, yeniden konu açmayın lütfen.

http://forum.donanimhaber.com/m_44671206/mpage_1/f_/key_//tm.htm#44672389

AMD Phenom II X6 1090T 3.2GHZ @ Tubo Core 3.6GHZ 9MB (Black Ed.)
    MSI 870A-G54 AM3 DDR3 (Sata 3, Usb 3.0)
    KINGSTON 4GB (2*2) 1333MHZ DDR3
    VTX Radeon HD6870 1GB 256BIT GDDR5 DX11
    SAMSUNG Spinpoint (HD103SJ) 1TB 32MB SATA II
    LG 22X GH22NS40 SATA DVD-RW
    THERMALTAKE Swing RS100 (psu Yok) FULL TOWER KASA
    XILENCE Gaming Edition SPS-XP800 (135mm FANLI) R3 800W 80+ Bronze POWER
    +
    THERMALTAKE Contac29 (CL-P0568) 12cm 4pinli PWM Fanlı CPU COOLER

1.667 TL kdv dahil.

http://www.eksenbilgisayar.com

o konu biraz daha dağılmıştı kardeş şimdi pc ciyle beraber düzüyoruz VTX e diyorki ne oldugu belli değil çok sorun yaratıyor alıcaksan sapphire al dedi,birde MSI yi asla önermem dedi ondan dolayı uzak durdum biraz bundan msi ye ucuz diye millet atlıyor ama çok sorun veriyor 1 yıl sonra soketler şişiyor onu değişiyorsun dedi slotları falan ne diorsun bu işe ?

• Size bu bilgileri veren kişiyle irtibatınızı kesmenizi ve donanım konusunda asla fikrini almamanızı öneririm...

MSI'ın giriş ve orta seviye anakartlarında bile askeri sınıf bileşenler kullanılmıştır, oldukça sağlamdır, sitesinden bakınız.

160-170 TL'lik bir fiyata sata 3 + usb 3.0 + Raid + 6 çekirdek desteği sunuyor bu anakart, daha ne olsun...

VTX ve PowerColor, TUL firmasına ait iki markadır ve oldukça da başarılıdırlar, zira VTX markası ile sorun yaşayan hiç görmedim, elrktronik biraz da şans meselesidir.

Ayrıca AM3+ Buldozer mimarisine de sadece anakart değiştirerek geçiş imkanınız var ki bu yüzden Amd sistem daha avantajlı hale geliyor.

Yine de siz bilirsiniz tabi tercih size aittir, ben Intel alacak olsam X58 çipset alırım ancak bütçemi zorlayacağı için AM3 soket alıp keyfime bakardım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 24 Kasım 2010; 1:45:34 >
  • ben dediğiniz sistemi inventus bilgisayarda toplamayı çalıştım ancak 2000 küsür fiyat çıktı havale vs ilede 1900 küsür fiyat çıktı siz 1.600 küsür e toplamışsınız nasıl oldu hala anlamadım eksen pc dede bilgisayar toplama sihirbazını bulamıyorum ? VTX 6870 ile sapphire 6870 arasında çok fiyat farkı varmı kardeşim ? son olarakta sen alıcak olsan oyun bilgisayarı olmasını istiyorum ben canavar gibi her oyunu full fps full grafik oynamak istiyorum hangisi dha canavar gibi çalışır daha iyi olur sen hangisini seçerdin?
  • yarın topluyorum bugun topluyorum bu son başlık vs vs
    bu kaçıncı oldu ?
    Nihat abi zorlama bilgisayarcısı halletsin.
  • kardeşim ben buraya bilgisi olanlardan bilgi almak için açtım topici zıpçıktılık yapmadan olaya yardımıc olsan yada olmasan ? 1 milyar 700 ben kolay kazanmıyorum alıcaksam düzgün birşey alayım istiyorum ondan danışıyorum cumartsi şehir değiştireceğim onun için bir an evel pc yi halledip c.tesine kadar almak istiyorum olay bu ayrıca açtıgım topic 3 oldu ? 1 en başta kurdugum sistemdi 2 dünkü 3 bugünkü çünkü herkez bilen bilmiyen yorum yapıyor post kirliliği oluyor bi pc imi toplasaydım adam gibi kafam rahatlıcaktı benim topiclerim sana ne gibi bi zararı var yorum atma olsun bitsin
  • ilk açtığın konudan devam etmeyi denesen durmadan konu açmak yerine?
    MANTIKLI geliyor değil mi ?
    POST KİRLİLİĞİ KONU KİRLİLİĞİ NE ARARSAN VAR ZATEN SENDE.
  • neyse kardeş konuma yorum atmazsan sevinirim kirletme az olurmu ? sisteme tavsiye alıyorum leon-x e bir soru sordum sana değil işine bakabilirsin
  • Maximum Card 10, 12 ay taksitli fiyatlar;

http://inventus.com.tr/

ASUS M4A87TD/USB3 DDR3 (Sata 3, Usb 3.0) --- 195,35 TL
    AMD Phenom II X6 1055T 2.80GHZ @ Turbo Core 3.2GHZ 9MB --- 388,13 TL
    KINGSTON 4GB (2*2) 1333MHZ DDR3 --- 151,26 TL
    SAPPHIRE HD6870 1GB 256BIT GDDR5 DX11 --- 518,66 TL
    SAMSUNG 500GB 16MB SATA II (HD502HJ Spinpoint F3) --- 76,92 TL
    ASUS 24X-24B1ST DVD-RW SATA --- 51,85 TL
    XIGMATEK UTGARD-700 UTGARD PURE BLACK EDITION (80PLUS 700W PSU) ATX KASA --- 328,48 TL
    +
    GELID CC-TranQ-01-A Tranquillo İşlemci Soğutucusu --- 67,41 TL

1.778 TL kdv dahil.

Direk siparişini verebilirsin...

• ellerine sağlık peki kardeş bu senin düzdüğün sistem bu bilgisayarcının yaptığından dahamı iyi olmuş yukarda duruyuor pc nin yaptıgı ? intel falan yaptı o ben oyun oynıyacağım performans istiyorum herşeyi üstün grafikte full oynyıayım diye ona göre forumda herkez sana saygı duyuyor var bi bildiğin yarın vereyim siparişi gitsin pişman olmam dimi

son olarakta parçalar birbirine uyumlu dimi amd anakart falanmı koysak ? asusla uyuşuyormu yada her parça sen anlıyorsun

birde bu dışardan montaj edip yollamada kaç günde elimde olur bana ? ben c.tesi akşamı ankaraya gidiceğim gaziantepde oturuyorum , bu montajda bir sorun olmuyor dimi bazı arkadaşlar forumda yakınmışlar yanlış bağlamışlar vs diye bi sorun olurmu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balsh0t -- 24 Kasım 2010; 2:42:54 >
  • Parçalar uyumludur merak etmeyin.

Inventus'tan alırken sistemi test eini dediğiniz de test ediyorlar 12sa civarı, sorun vs. olursa arayıp bildirirler, içiniz rahat olsun.

Intel alacaksanız soket1366 alın, soket1156'ya para yatırmayın boşuna, ama yok derseniz de alın tabi tercih sizin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 24 Kasım 2010; 3:10:07 >
  • tamam kardeş peki şimdi ben yarın sabah siparişimi versem ürün cuma günü gibi elimde olurmu ? gidip windows kurdurtcağım biticek yani , birde sence hangi pc daha ağır basıyor pc cnin kurduğumu yoksa senin topladıgınmı objektif olraka davranırsan sevinirim bende amd istiyorum oyunda adam tutturdu intel intel diye ondan ben oyun için istiyorum canavar gibi oynamak için hangisi ? birde 1366 soket dahamı pahalı 1156 ya göre fiyat artarmı yani intelli sistemde 1700 küsürdü 1366 yaparsam ne kadar olur
  • Sistem ne zaman elinde olur bilemem bunu, firmaya sorman lazım.

AM3 soket mi yoksa Soket1156 mı ? Cevap: AM3 soket.

X58 çipset yani soket 1366 ise bu bütçeye olmaz, anakart 400 TL + işlemci 500-550 TL + ramler triple kit 3 kanallı 250 TL, sırf 3 parçaya bu kadar para veriyorsun...
  • yani uzun lafın kısası bu pc canavar gibi oldu beni 3 yıl falan götürürmü kardeş ? son model her türlü oyunu full+full kasmadan takır takır oynarmıyım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.