Şimdi Ara

Üzücü ve komik bir durum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yahu üniversitede toplamda 45 ders var, ben ise derslerden kala kala bugüne kadar 82 ders ve 246 kredi almışım. (Bu dönem de dahil) Seneye 7. seneme girececeğim, 6. senem dolacak, yani 6. senemdeyim. Durum hem komik, hem üzücü. Bazı seneler hiçbir dersi geçememişim, neredeyse hiçbir sınava girmeden hepsinden kalmışım ama dersleri seçmeyi de ihmal etmemişim tabii. Bu arada, aslında sistemde 88 ders alınmış gözüküyor ama bunların 5'i silinecek, biri de koşulsuz geçtiğim İngilizce Hazırlık. Yani 82 ders ve 246 kredi. Ders başına tamı tamına 3 kredi düşüyor. Eğer hiçbir dersten kalmadan devam edebilirsem 98 ders ile durumu kurtaracağım, yani 100'ü bulmadan bitecek bu okul ama bana sorarsanız 100'ü biraz geçer. İşte böyle.

Siz siz olun, okulu uzatmayın arkadaşlar. Gerçekten. İnsanın içi sıkılıyor hal böyle olunca. Benim uzatma sebebim ikidir; biri tembellik, diğeri de okul bitince sorumluluk alma korkusu.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Unreachable Dreams -- 15 Mart 2015; 23:03:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sırf laf olsun diye okula yazılmışsın. Yazıktır günahtır. Bu zamanki yılları çok arayacaksın ilerde ama iş isten geçmis olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: ***redbull***

Sırf laf olsun diye okula yazılmışsın. Yazıktır günahtır. Bu zamanki yılları çok arayacaksın ilerde ama iş isten geçmis olacak

Vaktiyle ÖSS sisteminde Türkiye derecesi beklerlerdi benden. Benim rakibim olarak gördükleri kişi Türkiye 60.'sı oldu. Ben ise son sene her şeyi boşverdiğim için gire gire ilk 10000'e ancak girdim. Yani vakti zamanında çok çabalıyordum. Aslında üniversiteye de laf olsun diye girdiğim söylenemez, hep bir şeyler başarmak istedim ama hiçbir çaba gösterecek gücü kendimde bulamadım. Bahanelerim belliydi, hayat aşırı kısa, hiçbir şey için değmez, zaten çok fazla para kazanamayacağım vesaire. Yani psikolojik olarak bir çöküntüde olduğum için böyle oldu. O psikolojik çöküntünün geçeceğini de sanmam. Her yolu denedik. Denemeye de devam ediyoruz gerçi.

Neyse, düzeltmeye çalışıyorum. Artık en kötü ihtimalde bile 8. senede biter gibime geliyor bana. Tabii çok büyük bir aksilik çıkmazsa. Bakalım, asıl zor olan ondan sonrası.

• Adam gire gire 10000 e girmiş beğenmiyor,lükse bak be.
  • İkiside değil.

• Gülerken ağladım

• quote:

Orijinalden alıntı: kandorfeyta

İkiside değil.

Merhaba hocam,

Nasılsınız

İyi Forumlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • abi ne olcak senin bu halin ya, şu hayattan beklentin nedir? nasıl bu kadar tembel olabiliyorsun. bi sirkelen kendine gel artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Unreachable Dreams

quote:

Sırf laf olsun diye okula yazılmışsın. Yazıktır günahtır. Bu zamanki yılları çok arayacaksın ilerde ama iş isten geçmis olacak

Vaktiyle ÖSS sisteminde Türkiye derecesi beklerlerdi benden. Benim rakibim olarak gördükleri kişi Türkiye 60.'sı oldu. Ben ise son sene her şeyi boşverdiğim için gire gire ilk 10000'e ancak girdim. Yani vakti zamanında çok çabalıyordum. Aslında üniversiteye de laf olsun diye girdiğim söylenemez, hep bir şeyler başarmak istedim ama hiçbir çaba gösterecek gücü kendimde bulamadım. Bahanelerim belliydi, hayat aşırı kısa, hiçbir şey için değmez, zaten çok fazla para kazanamayacağım vesaire. Yani psikolojik olarak bir çöküntüde olduğum için böyle oldu. O psikolojik çöküntünün geçeceğini de sanmam. Her yolu denedik. Denemeye de devam ediyoruz gerçi.

Neyse, düzeltmeye çalışıyorum. Artık en kötü ihtimalde bile 8. senede biter gibime geliyor bana. Tabii çok büyük bir aksilik çıkmazsa. Bakalım, asıl zor olan ondan sonrası.

Hocam sizi çok iyi anlıyorum. Bende size benzer bir hayat geçirdim. Detaylara girmek istemem ama şuan çalısıyorum. 27 yaşındayım ve giden yıllar geri gelmiyor maalesef. insallah istediğin gibi düzelir hayatın ama birazda sen gayret et be kardeşim. İnan sorumluluk diye kafanda büyüttüğün sey o kadarda zor bir set değil. Okulunu bitirdiğinde inan her sey istediğin gibi olacak

Bu arada ne okuyorsunuz merak ettim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***redbull*** -- 16 Mart 2015; 0:42:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bladeGny

abi ne olcak senin bu halin ya, şu hayattan beklentin nedir? nasıl bu kadar tembel olabiliyorsun. bi sirkelen kendine gel artık

Dostum, tek ihtiyacım kendime inanmak. Ben bunu kaybettim. Bunu başardığım anda gerisi kendiliğinden gelecek.

Saygılar, sevgiler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Unreachable Dreams

quote:

Hocam sizi çok iyi anlıyorum. Bende size benzer bir hayat geçirdim. Detaylara girmek istemem ama şuan çalısıyorum. 27 yaşındayım ve giden yıllar geri gelmiyor maalesef. insallah istediğin gibi düzelir hayatın ama birazda sen gayret et be kardeşim. İnan sorumluluk diye kafanda büyüttüğün sey o kadarda zor bir set değil. Okulunu bitirdiğinde inan her sey istediğin gibi olacak

Bu arada ne okuyorsunuz merak ettim ?

Anladım sizi, inanın. Teşekkürler.

Edit: YTÜ - Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Unreachable Dreams -- 16 Mart 2015; 0:44:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ramiz Karaeski

quote:

Orijinalden alıntı: kandorfeyta

İkiside değil.

Merhaba hocam,

Nasılsınız

İyi Forumlar.

İyiyim hocam siz nasılsınız ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.