Şimdi Ara

*** V2045 EKRAN KARTI RAMI OLAYINA SON NOKTA***

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar sayfalarca tartışılan konu 64mü 128mi olayı.bendeki makina 64mb.açıkcası bende düşündüm niye benimkide 128 olmasın diye.teknosayı arama işleri falan hikaye çünkü herşey satışa kadar biliyosunuz orda.baya bi uğraşmam gerekirdi değiştirmeye değişilirdi belki ama esas soru attığımız taş ürküttüğümüz kurbağaya değecekmiydi.bu soruya cevap ararken bir arkadaş 128lik makinasını test etmiş sonucu yollayarak kıyaslama istemiş.bende arkadaşın dediğini söyleyecektim o erken davranmış.bu yüzden bende kendi makinama test yaptım.

128lik arkadaşın makinasındaki 3d mark 2001 skoru: 10600

bendeki 64lük makinanın skoru: 10533

işte gördüğünüz gibi ekran kartı raminin bir esprisi yok.önemli olan gpu.gpuda bütün makinalarda aynı.ekran kartı rami sistem raminden farklı olarak kapasitesinden ziyade nitelikleri önemli kanımca.bunları çoğu yerde göremeyiz hep megabyte olarak yuttururlar bize.celeronunda 2ghz işlemcisi vardır pentiumunda ama arada bir fark vardır.işte ramde önemli olan bu tip farklar.nitelikler.atıyorum bellek frekansı yada veriyolu gibi.

sistem raminde megabyte önemlidir ama belleğin cinsi performansta daha etkilidir.

umarım bu yazdıklarım faydalı olmuştur.herkesin içi rahatlamıştır.

oyun oynanıyor en azından her türlü intel yada ati paylaşımlı cart curta oranla kat ve kat iyi oyun oynanıyor.tabiki çok iyi değil ama bu fiyata alınmış bir notebook a göre gayet iyi.

son olarak fan sesine değineyim.fan sürekli çalışıyor bir desktop gibi ama dikkatimi çeken unsur şu oldu.en gürültülü anı çoğu makinanınkine göre daha sessiz.yani sürekli çalışıyor ama db olarak çok yüksek değere çıkmıyor.oyun oynarken dahi çıkmıyor yani.ama sürekli çalışması kötü tabiki.bence bu bir arıza ve fsc bunu bir bios update ile düzeltebilir.

eğer düzeltmezlersede şöyle bir şözüm olabilir.sessiz soğutma için özel üretilmiş fanlar var ekran kartları için yada işlemciler için.sessiz bir fan alıp bu alete takabiliriz.biraz teknik bilgi ile yapılabilir.keza eminim çoğumuz teknik servis elemanlarından daha bilgiliyizdir.onların tek farkı para alıp üstüne bozuk yazarak istanbuldan parça beklemek.

herkese iyi günler diler saygılarımı sunarım..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.