Şimdi Ara

VEGA Teknomarket ve Thermaltake ürün fiyatları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar Vega teknomarketin özellikle TT ürünlerine verdiği fiyarlar gerçekten inanılmaz bağzı ürünlerde yurtdışı fiyatının 2 katına kadar çıkabiliyor. Fiyatların aşırı yüksek oluşunu TT ye mail atarak bildirmek için bir yazı hazırlamaktayım, mailde yazdığım bağzı fiyatları burada da paylaşmak istiyorum.

TT Mozart Tx adında bir kasası var duymuşsunuzdur büykçe ve farklı bir yapıya sahip bir kasa bu kasanın alüminyum ve pencereli olan modeli (VE1000SWA) Amerikada 239$ ile 259$ arasında satılmakta iken vega bu kasayı 499$ a satmakta.

Mozat Tx kasaya katılan 7'' lik bir LCD var yurtdışında 340$ ile 350$ arasında satılmakta iken vega bu ürünü önce 749$ satmaya çalıştı şuanda da fiyatı 499$.

TT nin networke takarak kullanabileceğiniz Muse NAS-RAID (N0001LNU) adında bir harici hard disk kutusu var bu ürnde yurt dışında 450$ ile 470$ arasında satılmakta iken vega bunu 695$ a satmakta.

Ben TT Mozart Tx i Amerikadan getirsem kaça getirebilirim diye kabaca bir hesap yaptım yanlışlarım varsa düzeltin zira gümrük mevzuatını tam bilmiyorum. Bu kasayı 239$ Newyorkta (Newyorkta %8 olan vergi alınmıyor) oturan bir arkadaşıma aldırtsam ve bana United States Postal Service i kullanarak 90$ a kargolatsam, gümrükte %20 gümrük vergisi ödesem ve bilğim kadarıla bir miktar harç ve pul parası vs var toplamda bana (239+90) x 1.2 = 400$ + KDV ye mal oluyor. Burada dikatinizi çekmek istediğim bir kaç nokta var birincisi ben bu ürünü 239$ a online satış yapan bir mağzadan satın almış oldum yani bu rakamın içinde kasanın amerikaya ithali sırasında verilen paralar, distribütörün ve satıcının karı var yani veganı bu kasayı çok daha uygun bir fiyata alması lazım. İkincisi avrupa yerine dünyanın öbür ucundan amerikadan uçakla nakliyesini yaptım, vega bu kasayı ya çinden yada yüksek olasılıkla avrupadaki daha büyük bir dağıtıcıdan gemi veya tır ile uçağa göre çok daha ucuz bir yöntemle getirtmesi lazım. Sonuç olark vega bu kasayı benim getirttiğim fiyattan daha ucaza getiremesi gerekir.

Diğer iki üründe da aynı hesabı yapabilirsiniz hatta pakettleri daha ufak olacağı için kargo ücretide çok daha ucuza geliyor.

Bilgi için:

Mozart Tx fiyatları:

Vega
    zipzoomfly
    tigerdirect
    buy.com

Thermaltake A2413 Retractable 7in LCD fiyatları:

Vega
    zipzoomflytigerdirect

Muse NAS-RAID (N0001LNU) fiyatları:

Vega
    zipzoomfly
    tigerdirect

US Post Service kargo hesaplamak için

NOT: Bu yazıyı daha önce burada başka bir başlık altında yazmıştım ama nedense konu silinmiş! VEGA nın bü ürünleri neden bu kadar pahalya sattığını biri açıklayana kadar lütfen bu konuyu silmeyin.

• Bunları tartışmak lazım, tabi Vega'yı karalamadan yapmak lazım bu tartışmayı.
  • Kesinlikle bende aynı fikirdeyim firmaları artniyetle karalamamaklazım. Daha önce sizinde mesaj attığınız konuda en son en oldu bilemiyorum ama insanlar orada başlarına gelen olaylardan bahsetmişlerdi ama bir anda konu ortadan kalkınca bilgi paylaşımıda sona erdirilmiş oldu. Hakaret içeren bir mesaj varsa o mesajı kaldırmak daha yerinde bir haraker olacağı kanısındayım.
  • Bu konuda haklısın, müşteri memnuniyeti yoksa bunu insanlar forumda paylaşmalı ki başka insanların başına benzer olaylar gelmesin.

DH forum bu konuda duyarlı olacaktır.
  • öğle karalamamak lazımla olmuyor 3-5 ay evvelde biri bi psu almıştı 1milyar 250milyona hemde tt marka hani başka bişi olsa tamam diyicem bu sitenin fiyatları 10 yıl öncesideki pc den fazla anlamıyan grublara yönelik öğle müşteri yok artık varsa bile girip tt den kasa psu alıcak dünya para vericek kişiler değil
  • Bahsettiğimiz şikayetlerimizi burada paylaşalım, memnun olan varsa memnuniyetini de paylaşsın. Tabiki başınıza gelen bir olayı yada düşündüklerinizi yazacaksınız.
  • Kendilerine rakip gerekli diye düşünüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Alfredo

Kendilerine rakip gerekli diye düşünüyorum.

+
    106
  • Tartışmayı Lütfen Birbirimizi Kıracak şekilde,özelliklede bize yakışmayan Argo sözcükler kullanarak yapmayalım.
    Anlayışınız için teşekkürler.
  • Bu gün Mozart Tx in Avrupadaki fiyatlarına baktım, İngilteredeki fiyatları Amerikadan bile iyi.

Eclips Computers £99.95 -----> 203.16$

Specialtech £101.00 -----> 206.12$

Overclockers £116.99 -----> 238.75$

İngilterede 203$ a satılan bir ürün neden Türkiyede 433$ satılır

• burada tartışalacak bir konu yok tt nin kalitesindende kimse şikayetçi değil
    konu tekel olduğundan güç alıp istediği fiyatı piyasaya dikta etmeye çalışan bi firma var fakat ürünlerin genelde bilinçli kullanıcıya hitap etmesinden dolayı fiyatlarını yurt dışı fiyatlar ile buradan karşılaştırıp bi fikir edinebiliyoruz...
    örneğin enermax 1000w galaxy nin fiyatı tt nin 1200w tp fiyatıyla aşağı yukarı denk fakat bakarsanız tr de bu ikisi arasındaki fark hemen hemen iki katı
    demekki enermax getiren firma zararına amme hizmeti veriyor...
    ki bu firma satış sonrası hizmetleride mükemmel enteresan bi firma parasını çöpe atıyor sürekli...sözügeçen firma ise normal karla sattığını iddia ediyor ve çok satılan modellerde stok problemi olduğuda su götürmez bi gerçek...
  • protesto edip,6 ay boyunca hiçbir TT ürününü almayacaksınız.bakın bakalım VEGA ondan sonra kazıklamayı bırakıyor mu bırakmıyor mu
  • vegada thermaltake mid-tower kasalara bakıyorum.bir sürü kasa var.stokta olan ürünleri göster diyorum . ürün bulunamadı diyor..bir tane stokta olan ürünü yok oraya şekil olsun diye koymuş.
  • tekel olunca böyle oluyor demekki.bende bilgisayar sektörinde çalışıyorum.vega yı hiç sevmedim.ürün kaç aydır yok.geleceği de yok tıpkı vega gibi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.