Şimdi Ara

Vestel Tv kullananlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Vestel 72 veya 87 düz ekran Tv kullananlar ekranda alt kısımda eğrilik var bayileri gezdim çoğunda var servis normal diyor ama hiçte normal değil böyle sorunu olan varmı acaba.

• zeta modellerinde var kardeş
  • quote:

Orijinalden alıntı: NEANDARTEL

zeta modellerinde var kardeş
    yanı yazı gecerkene dedıgın gıbı oluyo ama o kadar da büyüdülecek bısey degıl kesınlıkle
  • arçelik ve bekolardada var.flat modelle alakalı bir şey değil.tv kapağını açınca saptırma ayarıyla düzelebiliyor.göze batan moral bozan birşey ben bunun için arçelik 6472 modelini sırf bu yüzden yenisi ile deiştirttim.daha önce flat olmayan bir modeldede başıma gelmişti.ya düzelttir yada yenisini iste.kendime 300 ytl seg aldım onda yok.adam gibi tv yapmayı öğrensinler.mesala sony lerde yok.sevgiler yamuk tv alma dostum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkostu

arçelik ve bekolardada var.flat modelle alakalı bir şey değil.tv kapağını açınca saptırma ayarıyla düzelebiliyor.göze batan moral bozan birşey ben bunun için arçelik 6472 modelini sırf bu yüzden yenisi ile deiştirttim.daha önce flat olmayan bir modeldede başıma gelmişti.ya düzelttir yada yenisini iste.kendime 300 ytl seg aldım onda yok.adam gibi tv yapmayı öğrensinler.mesala sony lerde yok.sevgiler yamuk tv alma dostum.
    Buna Grundig flat modellerinide eklemek lazim. Ben de yeni aldiğim Grundig elegance 72 flat tv de 1 cm yakin geometrik eğiklik vardi. Yenisiyle değiştirdik ama yenisinde de cok hafif oldugunu gözlemledim ama oyle pek farkedilmiyordu. Su an iyi...

Birde bu Flat ekranlarin morarip, kararma gibi problemleride var. Mesela 2. tv de de ayni yerde ayni karamalar oluyor. Ama sadece beyaz bir görüntüde 1 dk yakin orada sabit kalirsa oluyor.

Genel olarak flat tv ler böyle olabiliyor. Daha kaliteli tvlerde yoktur tabi ama bazilarında olabiliyor. Ha birde 300 ytl tv de olmayip 600 ytl lik tv de bu sorunların olması can sıkıcı haliyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: virtue28

Buna Grundig flat modellerinide eklemek lazim. Ben de yeni aldiğim Grundig elegance 72 flat tv de 1 cm yakin geometrik eğiklik vardi. Yenisiyle değiştirdik ama yenisinde de cok hafif oldugunu gözlemledim ama oyle pek farkedilmiyordu. Su an iyi...

Birde bu Flat ekranlarin morarip, kararma gibi problemleride var. Mesela 2. tv de de ayni yerde ayni karamalar oluyor. Ama sadece beyaz bir görüntüde 1 dk yakin orada sabit kalirsa oluyor.

Genel olarak flat tv ler böyle olabiliyor. Daha kaliteli tvlerde yoktur tabi ama bazilarında olabiliyor. Ha birde 300 ytl tv de olmayip 600 ytl lik tv de bu sorunların olması can sıkıcı haliyle.

Alıntıları Göster
    evet hemen hemen hepsinde var 2 sebebi biri saptırma biri tüp ekseri tüpten kaynaklanıyor.bu tüpü sebebi ise tüpün yapımı aşamasında kalite kontroldan tam iyi geçmemesi.benim başıma geldi tüp samsung ama eğiklik var.bu konuda yapacak bir şey yok ya gidip tv'yi değiştirip flat mıdeli ile değiştirteceksin.yada tüpü değiştirteceksin.unutmadan şunu da ekliyeyim t uyudu bağlayıp denemyin çünkü uydunun menü basında resim ekrana tam oturmuyor.bunda yapacak bişe yok.o uydudan yada dvd'den benim bahsettiğm tvde alt yazı geçerken eğikliklerin olması.

• quote:

Orijinalden alıntı: eribo

evet hemen hemen hepsinde var 2 sebebi biri saptırma biri tüp ekseri tüpten kaynaklanıyor.bu tüpü sebebi ise tüpün yapımı aşamasında kalite kontroldan tam iyi geçmemesi.benim başıma geldi tüp samsung ama eğiklik var.bu konuda yapacak bir şey yok ya gidip tv'yi değiştirip flat mıdeli ile değiştirteceksin.yada tüpü değiştirteceksin.unutmadan şunu da ekliyeyim t uyudu bağlayıp denemyin çünkü uydunun menü basında resim ekrana tam oturmuyor.bunda yapacak bişe yok.o uydudan yada dvd'den benim bahsettiğm tvde alt yazı geçerken eğikliklerin olması.

Alıntıları Göster
    evde sony'de var 55 ekran 2-3 yıllık ondada var trintron ve flat olmasına da var çokta gözüme batmıyor ama var.sesi açıncada kasa tıkırdıyor.sony çok kaliteli diye bilinmesine karşın onda aynı sorun lar var.

• quote:

Orijinalden alıntı: eribo

evde sony'de var 55 ekran 2-3 yıllık ondada var trintron ve flat olmasına da var çokta gözüme batmıyor ama var.sesi açıncada kasa tıkırdıyor.sony çok kaliteli diye bilinmesine karşın onda aynı sorun lar var.

Alıntıları Göster
    vestel 72 ekran 100 hz pp tv kullanıyorum. bahsettiğiniz tür şikayetim yok, görüntü ve oranlar mükemmel ama ses konusunda pek iyi değil. çünkü eoqulaizer dan basları arttırdıkça az ses seviyesinde bile tv kasasındaki titreşimleri rahatsız edici şekilde duyuyorsunuz. diğer tv'num thomson, sesini sonuna kadar köklesem bile en ufak titreşim yok, süper.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jean de Joinville

vestel 72 ekran 100 hz pp tv kullanıyorum. bahsettiğiniz tür şikayetim yok, görüntü ve oranlar mükemmel ama ses konusunda pek iyi değil. çünkü eoqulaizer dan basları arttırdıkça az ses seviyesinde bile tv kasasındaki titreşimleri rahatsız edici şekilde duyuyorsunuz. diğer tv'num thomson, sesini sonuna kadar köklesem bile en ufak titreşim yok, süper.

Alıntıları Göster
    tüpü yamuk koymuş olabilirlermi acaba bu devirde hatalı mal satıyorlar

• Servisle tekrar irtibata geçip ekrandaki eğriliğin beni rahatsız edici boyutta olduğunu söyledim ve bunun üzerine TV ye değişim verdiler. Gelen TV de yine biraz eğrilik mevcut ama onu kumandadan tilt ayarından düzeltebiliyorsunuz. Yani üzerine düşerseniz sorun halloluyor şimdilik bi sorun yok ürününe de sahip çıktığı içi de Vestele teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meteefe

Servisle tekrar irtibata geçip ekrandaki eğriliğin beni rahatsız edici boyutta olduğunu söyledim ve bunun üzerine TV ye değişim verdiler. Gelen TV de yine biraz eğrilik mevcut ama onu kumandadan tilt ayarından düzeltebiliyorsunuz. Yani üzerine düşerseniz sorun halloluyor şimdilik bi sorun yok ürününe de sahip çıktığı içi de Vestele teşekkür ederim.
    bravo vestele
  • quote:

Orijinalden alıntı: chakra

bravo vestele

Alıntıları Göster
    Benim kullandığım vestelde de vardı. Kumanda üzerinden servis menüsüne girerek düzelttiler. Yalnız kendin yapmaya kalkma içinden çıkamıyorsun. Geometri ayarlarında çok fazla ayar satırı var hepsi birbirini etkiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: goodwin

Benim kullandığım vestelde de vardı. Kumanda üzerinden servis menüsüne girerek düzelttiler. Yalnız kendin yapmaya kalkma içinden çıkamıyorsun. Geometri ayarlarında çok fazla ayar satırı var hepsi birbirini etkiliyor.

Alıntıları Göster
    Beni evde sony var yaklaşık 2 yıl önce aldım ben nenereye gideyim bir tviçin servis yok.arasam hayatta gelemezler ben ilçede otururorum ilde bile servisi yok.arızası kasa sesi varsesi açtımmı zıngırdıyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: goodwin

Alıntıları Göster
    Evet o işi bir kere yaptım ayarları kaydetmeden karıştırmamak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meteefe

Evet o işi bir kere yaptım ayarları kaydetmeden karıştırmamak lazım.

Alıntıları Göster
    evet benden de var.Zaten vestel aldığıma bin kere pişman oldum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuna2006

evet benden de var.Zaten vestel aldığıma bin kere pişman oldum.

Alıntıları Göster
    Ben de vestel almak gibi bir hata yaptım. Zeta 100 hz modeli… Ekranın hem üst hem de alt kısmında eğrilik var. Servis, bu hepsinde var bombeli tvlerdeki tüpün aynısı kullanılıyor o nedenle az veya çok eğrilik mutlaka olur ve servis ayarı ile de düzelmez dedi. (Forumda vestel servisleri övülüyor ama bence rezalet.)
    Yani ayar da değişse, televizyonun kendisi de değişse bu eğriliğin çaresi yokmuş. (Öyle diyorlar.) Biz abartıyormuşuz, alışmamız gerekirmiş falan filan…
    Arkadaşların söylediği gibi vestelin tam düz ekran (!) diğer modellerine baktım gerçekten hepsinde bu problem var.
    Vestel, internet sitesinde, kullanım kılavuzunda tam düz ekran yazıp tüketiciyi yanıltıyor.
    Kısacası vestel alınca dertsiz başınıza da dert alıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taşralı -- 2 Temmuz 2007; 0:38:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Taşralı

Ben de vestel almak gibi bir hata yaptım. Zeta 100 hz modeli… Ekranın hem üst hem de alt kısmında eğrilik var. Servis, bu hepsinde var bombeli tvlerdeki tüpün aynısı kullanılıyor o nedenle az veya çok eğrilik mutlaka olur ve servis ayarı ile de düzelmez dedi. (Forumda vestel servisleri övülüyor ama bence rezalet.)
    Yani ayar da değişse, televizyonun kendisi de değişse bu eğriliğin çaresi yokmuş. (Öyle diyorlar.) Biz abartıyormuşuz, alışmamız gerekirmiş falan filan…
    Arkadaşların söylediği gibi vestelin tam düz ekran (!) diğer modellerine baktım gerçekten hepsinde bu problem var.
    Vestel, internet sitesinde, kullanım kılavuzunda tam düz ekran yazıp tüketiciyi yanıltıyor.
    Kısacası vestel alınca dertsiz başınıza da dert alıyorsunuz.

Alıntıları Göster
    çok ilginç,2004 yazında aldığımız zx-r 72 stereo model televizyonda da aynı sorun mevcut.ekranda aşağı doğru bir eğrilik var ama çok dikkatli bakınca anlaşılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kutay86

çok ilginç,2004 yazında aldığımız zx-r 72 stereo model televizyonda da aynı sorun mevcut.ekranda aşağı doğru bir eğrilik var ama çok dikkatli bakınca anlaşılıyor.

Alıntıları Göster
    Bizde de vestel televizyon var. 1 Kez arıza yaptı(bu bahsedilen sebepten değildi). Şimdilik bir problem yok çok şükür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thr_Y

Bizde de vestel televizyon var. 1 Kez arıza yaptı(bu bahsedilen sebepten değildi). Şimdilik bir problem yok çok şükür.

Alıntıları Göster
    "vestel alacak kadar zengin değilim"

yeni bir özdeyiş...

• quote:

Orijinalden alıntı: Fb100.Yil

yeni bir özdeyiş...

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Fb100.Yil

yeni bir özdeyiş...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.