Şimdi Ara

VİB Turizm Üzerime Direksiyon Kırdı... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

• quote:

Orijinalden alıntı: causeandeffect

Dün Konya Yolunda Kamil Koç'un otobüsü üstüme çıkacaktı.

Kovalayan var gibi geliyor adam koca otobüsle,dikiz aynasından izliyorum güya makasa girecek.Hızımı 20 km/s kadar arttırdım,tampon tampona geçti arkamdan bi yan şeride.Önceden farketmesem de götürecekti heralde arkayı.

Şaşırmadım...

Konya yolu ve Eskişehir yolunda bunlar garipsenmeyecek durumlar artık...

pm'ni kontrol et dostum.
  • Özellikle kamyonlar bunu çok yapıyor. Simulasyon oyunlarından anladığım kadarıyla, ağır tonajlı araçlar normal hızlarını tutturmaları zaman alıyor. Devirlerini de mümkün mertebe korumak istiyorlar. Bu nedenle frene çok geç basıyorlar veya başka araçlar durabilecek durumdaysa hiç basmıyorlar. Ben otoyolda da olsam, gündüz veya gece de olsa TIR'ı geçerken mutlaka selektör yaparım. Eğer virajda geçiyorsam çok hafif korna çalarım. Ama bu kornayı çoğu sürücü sövmek olarak anladığından çok da uzun basmamak lazım.

Tavsiyem, ağır tonajlı araçları geçerken mutlaka ama mutlaka selektör yapın. Arkadaşın durumunda selektör yapılsaydı belkide otobüs şeride girmeyecekti.

Birde ben böyle manyakça hareket yapan araçları gördüğümde plakalarını hemen alıp 155'e telefon ediyorum. Mevkimi ve güzergahı belirtip aracın plakasını da verdikten sonra vatandaşlık görevimi yapmış olmanın verdiği gurur ve mutlulukla yoluma devam ediyorum. Ama şu ana kadar yaptığım ihbarlardan sadece birkaçı dikkate alınıp sürücüye gereken işlemler yapıldı. Bunlardan biri otobüs,biri TIRdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: jack_daniel's

quote:

Orijinalden alıntı: causeandeffect

Dün Konya Yolunda Kamil Koç'un otobüsü üstüme çıkacaktı.

Kovalayan var gibi geliyor adam koca otobüsle,dikiz aynasından izliyorum güya makasa girecek.Hızımı 20 km/s kadar arttırdım,tampon tampona geçti arkamdan bi yan şeride.Önceden farketmesem de götürecekti heralde arkayı.

Şaşırmadım...

Konya yolu ve Eskişehir yolunda bunlar garipsenmeyecek durumlar artık...

pm'ni kontrol et dostum.

Kamilkoç'un müşteri hizmetlerine mail attığınızda gerekli işlemleri yapıyorlar. Bu otobüslerin otogarlara giriş çıkış dakikaları varmış. Bunları geçerlerse ceza ödüyorlarmış. O yüzden fırsat bulduklarında hızlanıyorlar. Bir de artık Kamil Koç otobüslerini yenilemeli. Özellikle Çanakkale hattında gidip gelen otobüsler oldukça eskimiş. Benim oturduğum koltuk kırıktı. Bir başka seferde önümdeki tv ters görünüyordu.....

• *temas olmadığı için kanunen bişey ispatlayamazsınız...
    *firma size yazılı olarak hatalı olduklarına dair bir bilgi vermezler..tahminimce yanıt bile vermiyceklerdir..
    *daha dikkatli olup kamyon-otobüs-tır gibi araçları sollarken şöforun sizi farkettiğine emin olup gerekirse şöforle ayna/göz teması sağlayıp şöforun sizi gördüğünü aynadan kesip uygun sollama mesafesi dahilinde karşı şeritten gelen araç olup olmadığına emin olarak sollama yapın...hatta şofurun size geç geç yapmasını sağlayın..
    *dar/sadece gidiş gelişe ayrılmış tek şeritli yollarda yol genişleyinceye kadar mümkünse bu tür araçları sollamayın..hatta ve hatta otobüsün devrinin düşmesini bekliyip kendi aracınız en yüksek tork devrindeyken sollayın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: meganers

hocam peki sen orada otobusu durdurupta bisey yapmadin mi? bana yapacak aynini hele bide araa cocugum olacak allahima herifi dogrardim orda ki ben cok uysal sakin bi insanim ama canima kastedilirse o zaman gozum gormez sen sadece su maille mi yetundin?

maalesef,, o şaşkınlık ve korkuyla bişey yapmadım, aklıma da gelmedi,,
  • Dün Ankara Eryamandan Ulusa gitmek için bir dolmuşa bindim. Plakası 06 J 1351. Adam sanki koyun götürüyor....
    Şaşmazın oralarda açık hava müzesinin yakınlarında radar vardır. Şoför olacak zaat,Radardan yavaşça geçtikten sonra aniden hızlandı ve acitiynin orada gereksiz yere bekleme yaptı. Zannederim amaç 2. radardan tam zamanında geçmek ve ceza yememekti. Ayrıca batıkentin orada üst geçide girebilmek için TIRIn önüne kırdı. Az daha TIRın altında kalıyorduk. Anakamallın orada kazan dolmuşunun kendisini(aklınca) hatalı solladığını söyleyerek dolmuşun önüne kırdı,yanına gitti ve ağız münakaşası yaptı. Bu arada 2 şeridi birden ihlal ettik.

Bunu Şoförler ve otomobilciler federasyonuna mı şikayet etmek gerekiyor?
  • Demekki otobüslerin çoğu böyle.Bir kere Pamukkalevip ile gelirken adam show yapıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxjokerxxx

Demekki otobüslerin çoğu böyle.Bir kere Pamukkalevip ile gelirken adam show yapıyordu.

Bahsettiğiniz showun aynısını ben de Sakaryadan Zonguldak'a giderken EFETUR ile yaşamıştım. 2 numarada oturuyordum şöförün tam tepesinde yani, adam Ken Block videolarını çok izlemiş olacak ki öyle bir kullanıyordu ki otobüsü, bazı yerlerde arabaların sağından geçtiği falan oluyordu.. Ereğli-Zonguldak arasındaki yolu bilen vardır virajlı, bol bayırlı ve asfalt kalitesi sıfır olan bir yoldur, adam orada otobanda gider gibi 90-100'le gidiyor araç sollamaktan çekinmiyordu.. Genç bir şöfördü bir de, böylelerine Allah akıl fikir versin ne diyim

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.