Şimdi Ara

VİB Turizm Üzerime Direksiyon Kırdı...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sayın DH üyeleri merhaba, yüzlerce kilometre yapıp son 20 - 25 km kala Vib turizm otobüsü üzerime direksiyon kırdı ve son anda o süratte tamponların değmesinden kurtuldum ve bugün kendilerine durumu anlatan bir mail yazdım.. sizinle de paylaşmak istedim, birşey olacağını sanmıyorum ama ,, aşağıya kopyalıyorum yorum sizin...
    Otobüslerin frene basmak yerine üzerine direksiyon kırmalarına daha önce de karşılaşmıştım ama bu başkaydı...

" Merhaba, lafı uzatmadan VİB turizmin otobüsünün nasıl dikkatsiz otobüs kullandığını bildirmeyi bir borç olarak görüyorum. Tarih:14 temmuz cumartesi, saat 20:00 civarı, yer izmit-istanbul istikametinde otobanda, hereke mevkiinde. Otomobilim ile sol şeritte ilerliyorum hızım 110-120 km. orta şeritte Vib turizm yazan otobüs 54 ... 9039 veya 9036 tam hatırlayamıyorum. sol şertitte ilerlerken orta şeritteki vib turizm otobüsünü de normal sollamak üzereyim, buraya dikkat : tamponlar nerdeyse aynı hizzada, o da ne? Vib turizm sinyal vermesiyle direksiyonunu sol şeride kırması aynı anda, heralde ayna kullanmıyor şöförünüz, sonuç: otomobilin içerisindekiler bağrış-çağrış,, ben ani fren,, ve tamponlar birbirine değmekten son anda kurtuluyor. O süratte otobüse bişey olmazdı ama bizim otomobilde heralde yol hakimiyetini kaybederdik. Allahıma binlerce şükürki bir-iki metre daha ilerleyip sollama gerçekleşmemiş. Tabi sellektör ve korna birşey ifade etmiyor. şöförünüz zahmet edip aynaya bakmıyor, yada bakıyor önemsemiyor, çünkü önünde bir araç var ve beyefendi frene basmak zorunda kalıp yavaşlayacak ve sonra tekrar gaza basmak zorunda kalacak, bu yüzden cesaretli bir şekilde araç üzerlerine direksiyon kırmaktan çekinmiyor, tabi ben önüne geçip dikiz aynasından beynimi işaret ettim, aklını kullan demek istedim, gördüğünü bilmiyorum gördüyse de bir anlam verebildimi onuda bilmiyorum..
    Şimdi olan oldu kusura bakmayın demek var, yada hiç kaale almayıp, bu şekilde devam etmek var, yada kurumsal bir firma iseniz saati güzergahı ve mevkisini verdiğim otobüsün şöförünü tespit edip konuşmak var. Sizin kurumsallığınızla ilgili bir durum. Ama ben artık Vib Turizm otobüslerine daha temkinli yaklaşıcam çünki araç içerisindeki o bağrışma ve fren unutulacak gibi bişey değil. "

• iyi hoş yazmışsınızda bişey değişeceğini sanmıyorum açıkcası..
  • Bende ayni guzergahta carsamba gunu vibe bindim. Takip mesafesi bedir bilmiyor adam 4-5 kez ondeki otomobillerin kicina kadar yanastigi icin ani fren yapmak zorunda kaldi sonrada korna selektor ne varsa basiyor adam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mobbdeep -- 15 Temmuz 2012; 22:40:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Janeiro

iyi hoş yazmışsınızda bişey değişeceğini sanmıyorum açıkcası..

Yazımda belirtmiştim ben de " birşey olacağını sanmıyorum ama ,, " ...

Ayrıca Firmaya gönderilen mailler iletilemiyor, mail adresi çalışmıyor, ....
  • Bu VİB'in sürücüleri sol şeritten çıkmıyor. Otobüsün sol şeritte ne işi var ? Hızı 110 km/saate ayarlayıp gidiyorlar. Yavaşlaması gereken yerlerde frene basıp hız sabitleyiciyi devre dışı bırakmak istemiyorlar. Mecbur fren yapması gerekince de küt diye frene asılıyorlar. Yolculuk zehir oluyor. Yağmurlu havada bile sol şeritten 110 ile gidiyorlar. Limit 110 ya 110la gitmese ölür. Bakıyorum orta şeritte BMWler Mercedesler 90-100 gibi hızlarla gidiyor otobüs hepsini solluyor.

Bazı şöförleri direksiyonu dirseğiyle tutup otobanda para sayıyor. Bazısı yol boyunca telefonla konuşuyor.

Zaten kurulduğu şehirde tekel olmuş bir firma. Fiyatlar uçuk. Kampanya ya da indirim asla olmaz. Müşteri hizmetleri denen bir şey yok. E-postanıza cevap gelmeyecek. Kurumsal bir yapı yok.

Berbat yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayme

quote:

ne kadar kurumsal ve kaliteli olduğunu görmüş olduk
  • quote:

quote:

quote:

ne kadar kurumsal ve kaliteli olduğunu görmüş olduk

Alıntıları Göster
    Firmaya yazmakla birlikte hemen 155'i arayıp böyle böyle oldu diye bildirseydiniz daha caydırıcı olurdu hakkında mutlaka işlem yapılacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: of dead

Firmaya yazmakla birlikte hemen 155'i arayıp böyle böyle oldu diye bildirseydiniz daha caydırıcı olurdu hakkında mutlaka işlem yapılacaktır.

Alıntıları Göster
    Otobüs şoförünün hatalı olmasına bir şey diyemem ama aynı hatayı bende çoğu zaman dalgınlıkla yapıyorum.

Otobüsün kör noktasına girdiğiniz anda kafayı çevirip bakmadan sizi göremez. Her seferinde de kafayı sola çevirip bakmaya üşendiğimizden bazen böyle ufak görünen ama aslında ölümcül sonuçlar doğuran hatalar yapabiliyoruz.

Tavsiyem; büyük araçları sollarken ne olur ne olmaz diye 2 defa kornaya dokunun. Sizin orada olduğunuzu bilsinler.

• quote:

Orijinalden alıntı: seizure

Otobüs şoförünün hatalı olmasına bir şey diyemem ama aynı hatayı bende çoğu zaman dalgınlıkla yapıyorum.

Otobüsün kör noktasına girdiğiniz anda kafayı çevirip bakmadan sizi göremez. Her seferinde de kafayı sola çevirip bakmaya üşendiğimizden bazen böyle ufak görünen ama aslında ölümcül sonuçlar doğuran hatalar yapabiliyoruz.

Tavsiyem; büyük araçları sollarken ne olur ne olmaz diye 2 defa kornaya dokunun. Sizin orada olduğunuzu bilsinler.

Alıntıları Göster
    plakayı tam olarak yazsana millet önlem alsın onlara karşı

• quote:

Polislere artık ne kadar güvenilir sizin takdirinize bırakıyorum,; 10-15 polis adamı pataklıyor + yetinmiyorlar birde virane bir yere götürüp bayılana kadar adamı dövüyolar. bu olayın bir kısmı bir şekilde kamerayla ispatlanıyor... polis aracının gps kayıtlarıda incelendiğinde evet dayağı yiyen adamın ifadeleri doğru virane bir yerde polis aracı 1-1,5 saat kalmış deniyor internet haberinde.. sonuç: ? polisler elleri incinmiş diye doktordan rapor alıyolar ve uzatmıyorum açığa alınma dışında bişey yok...
    birde kamera kayıtları olmasaydı diye düşünün...

Hepsi aynı şekilde değerlendirilemez tabi ama en azından o akşam ordakiler hepsi aynı şekilde değerlendirilebilirler ve sayıları hiç te azımsanmayacak kadar var.

• quote:

kör nokta olmaması lazım...
    otobüs kullanmadım ama, çok seyahat ettim otobüsle ,, sözüme dikkat: tamponlar nerdeyse aynı hizada ve ben sol şeritteyim otobüs orta şeritte... bu şekildeyken otobüs ile seyahat esnasında gayet rahat aynadan ben görebiliyordum... kaldıki bunuda göstermeyecekse ayna koymasınlar.. kör nokta olabilmesi için, onun en sağ şeritte, benimde en sol şeritte felan olmam lazımki aynadan göremesin.. diye düşünüyorum.. tek düşüncesi ben onun soluna girince frene basmak zorunda kalacak...

• quote:

Başınıza gelen olay gerçekten çok sinir bozucu bir durum. Bir kaç firma hariç çoğu otobüs firmasının şoförleri aynı şeyleri yapıyorlar.
    Ancak şunu da belirtmek istiyorum. Ben, firma yetkilisi olsam mesajınızın başını okuyup çok önemsemeden silerdim. Çünkü olayı anlayabilmek için mesajınızın en az 2-3 kez okunması gerekiyor.
  • quote:

quote:

Polislere artık ne kadar güvenilir sizin takdirinize bırakıyorum,; 10-15 polis adamı pataklıyor + yetinmiyorlar birde virane bir yere götürüp bayılana kadar adamı dövüyolar. bu olayın bir kısmı bir şekilde kamerayla ispatlanıyor... polis aracının gps kayıtlarıda incelendiğinde evet dayağı yiyen adamın ifadeleri doğru virane bir yerde polis aracı 1-1,5 saat kalmış deniyor internet haberinde.. sonuç: ? polisler elleri incinmiş diye doktordan rapor alıyolar ve uzatmıyorum açığa alınma dışında bişey yok...
    birde kamera kayıtları olmasaydı diye düşünün...

Hepsi aynı şekilde değerlendirilemez tabi ama en azından o akşam ordakiler hepsi aynı şekilde değerlendirilebilirler ve sayıları hiç te azımsanmayacak kadar var.

Doğru tabiki sizde haklısınız,malesef Türkiye'nin acı gerçekleri ancak yapılan şikayetler bant kaydına alındığı için değerlendirilmek zorundadır her ne olursa olsun sonuçda bir nevi can'a kasıt var ortada ayrıca şahsın veya firma hakkında her hangi bir ceza yaptırımı veya uyarıda bulunup bulunmadığınıda öğrenme ve takip etme hakkınız var.

• quote:

quote:

otobüs kullanmadım ama, çok seyahat ettim otobüsle ,, sözüme dikkat: tamponlar nerdeyse aynı hizada ve ben sol şeritteyim otobüs orta şeritte... bu şekildeyken otobüs ile seyahat esnasında gayet rahat aynadan ben görebiliyordum... kaldıki bunuda göstermeyecekse ayna koymasınlar.. kör nokta olabilmesi için, onun en sağ şeritte, benimde en sol şeritte felan olmam lazımki aynadan göremesin.. diye düşünüyorum.. tek düşüncesi ben onun soluna girince frene basmak zorunda kalacak...

Ne yazık ki ister uzakta olun, ister yakında kör noktaya girme riskiniz her zaman vardır. Siz siz olun 90'ı geçmeyin ve büyük daha fazla dikkat edin.

• hocam peki sen orada otobusu durdurupta bisey yapmadin mi? bana yapacak aynini hele bide araa cocugum olacak allahima herifi dogrardim orda ki ben cok uysal sakin bi insanim ama canima kastedilirse o zaman gozum gormez sen sadece su maille mi yetundin?
  • quote:

quote:

quote:

Ne yazık ki ister uzakta olun, ister yakında kör noktaya girme riskiniz her zaman vardır. Siz siz olun 90'ı geçmeyin ve büyük daha fazla dikkat edin.

Alıntıları Göster
    kamyon ve otobüslerin yani büyük taşıtların çok sık yaptığı bir hareket
    sürati kesilmesin diye arkadan geleni önemsemeden sollama yapmak
    defalarca başıma gelen bir olay
    bi sonuç alabileceğinizi sanmıyorum ama bildirerek sorumluluğunuzu yerine getirmişsiniz
    geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: TruckTörMinator

konuyla ilgili degil ama paylasmak istedim

http://www.trthaber.com/haber/yasam/yolcu-otobusunde-yasanan-ilginc-olay-48541.html

Yazık küstürmüşler adamı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E75606366

http://www.trthaber.com/haber/yasam/yolcu-otobusunde-yasanan-ilginc-olay-48541.html
    Dün Konya Yolunda Kamil Koç'un otobüsü üstüme çıkacaktı.

Kovalayan var gibi geliyor adam koca otobüsle,dikiz aynasından izliyorum güya makasa girecek.Hızımı 20 km/s kadar arttırdım,tampon tampona geçti arkamdan bi yan şeride.Önceden farketmesem de götürecekti heralde arkayı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E75606366

yav alın ön cama bi kamera, elinde kanıt olacak böyle durumlarda
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.