Şimdi Ara

VOLKSWAGEN TRANSPORTER 2.0 TDI CAMLI VAN ..... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
14.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hayırlı olsun Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin 2.0 tdi 140 hp var bizde 2013 model sıfır alındı araba bastınmı gidecek rampada hiç düsmeyecek klima etki bile etmiyecek diyen biri varsa bu motor secenegini düsünsün.aile için yavas gitsin az yaksın diyorsanız 102 hp yeterli hıı sıfırına 77 bin tl istiyorlar degermi hiç degmez hiç bi özellik yok arabada resmen bos bi araca bu para verilmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: 26_____

hocam fiyat km bilgilerinide yazsanız çok iyi olurdu

Araç şuan46 000 km de. Bana ,dört lastik sıfır aldım. 49 000 TL maloldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iptas -- 20 Temmuz 2014; 12:42:25 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benden önceki arkadaş araca 400 TL değerinde zenon far taktırmış gece yolculuk yaparken çoğu araç bana uzunları yakıp söndürdü, aslında ben bundan rahatsız oldum acaba zenonu kaldırsam mı.? Sizlerin bu konuda görüşünüz nedir bilmek isterim doğrusu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iptas

Benden önceki arkadaş araca 400 TL değerinde zenon far taktırmış gece yolculuk yaparken çoğu araç bana uzunları yakıp söndürdü, aslında ben bundan rahatsız oldum acaba zenonu kaldırsam mı.? Sizlerin bu konuda görüşünüz nedir bilmek isterim doğrusu.

Hocam farlarınızda mercek var mı ?

Ben orijinal halojen farları kullanıyorum halen.Ayarlarından en aşağıya doğru çevirsem de kısada olmasına rağmen bana da selektör yapanlar oluyor.Sanırım aracın yüksek olmasından kaynaklanan bir durum,farlarınız ne durumda bilmiyorum ama pek zannetmiyorum xenonlardan olacağını orijinale dönseniz de olacak aynısı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nıghtman kullanıcısına yanıt
    Radarlar plakadan ayırıyor hocam sonra ileride ya çevirirler ya da eve fotoğrafını yollarlar.
  • quote:

Benden önceki arkadaş araca 400 TL değerinde zenon far taktırmış gece yolculuk yaparken çoğu araç bana uzunları yakıp söndürdü, aslında ben bundan rahatsız oldum acaba zenonu kaldırsam mı.? Sizlerin bu konuda görüşünüz nedir bilmek isterim doğrusu.

Sizinki Xenon değil, beyaz ampul. Milletin gözüne tecavüz ediyor o ampuller. Halojen sarı ampule dönün bence. Osram Nightbreaker gibi kaliteli bir ampulle sorunu çözersiniz.

• Hocam öncelikle hayırlı uğurlu olsun.

Allah kazasız belasız güzel günlerde binmeyi nasip etsin.

Xenonları merceksiz ve ayarsızsa değiştirin

Nedeni hem karşıdan gelenleri rahatsız etmesi hem de muayeneden geçemezsiniz.Bildiğim kadarıyla sizde muayene her yıl.

Bu nedenle tak-çıkar yerine orjinalini kullanırsanız belki kıl polise denk gelirsiniz ceza vs. yazmaya kalkabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: çağlar2323

Hayırlı olsun Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin 2.0 tdi 140 hp var bizde 2013 model sıfır alındı araba bastınmı gidecek rampada hiç düsmeyecek klima etki bile etmiyecek diyen biri varsa bu motor secenegini düsünsün.aile için yavas gitsin az yaksın diyorsanız 102 hp yeterli hıı sıfırına 77 bin tl istiyorlar degermi hiç degmez hiç bi özellik yok arabada resmen bos bi araca bu para verilmez

Çağlar kardeş 102 hp liği yabana atılır cinsden değil. Araç hiç bir rampada bırak bayılmayı, zorlandığını hissetmedim. Tabi 140 hp olanını tahmin bile edemiyorum. Donanıma gelince, göreceli kişiden kişiye değişir, bana göre araç yeterli donanıma sahip. Daha önce bundan iyisine binmedik ondandır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iptas -- 20 Temmuz 2014; 17:03:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kutu149

Radarlar plakadan ayırıyor hocam sonra ileride ya çevirirler ya da eve fotoğrafını yollarlar.

Sayın kutu149,
    Nasıl yani zenona ceza mı? kesiliyor. Konuyu birazda açabilir misin?
  • iptas kullanıcısına yanıt
    Hocam fabrika çıkışlı xenon olmazsa araç muayeneden geçemez genede polisler çok bir şey diyemiyor xenon için çünkü bu sonradan takılmış demek için

sadece gar yıkamya bakması yetmiyor.Ya da mercekli olması.

Aracınız mercekli far yoksa ve sonradan siz kendiniz dışarıda xenon taktırdıysanız.O yasak muayeneden geçemezsiniz merceksiz farla.

Merceksiz dışında bir de şu var hocam aracı lifte kaldırıyorlar muayene istasyonunda ya da altına giriyor.

Arabanın altında xenon beyni diyende var başka isimlendirenlerde.

Orada xenon sensörü denen sensör sayesinde araca ve yola göre farların yüksekliğini ayarlıyor yoksa hem karşıdaki sürücünün gözünü alırsınız.

Hem de size tam verimli aydınlatma vermez.

Transporter'da benim bildiğim orjinal xenonla satılmıyor ama far mercekli mi bilmiyorum.

Araştırın ama sonradan takılan Xenon muayenden geçemez.

Polis keser diyen var bana kesildi yok kesilmedi diyenlerde var polise bağlı ama şu var.

Araç dikkat çeker çevirme vs. xenonlardan dolayı zaten her muayenede sök eskileri tak git sonra gel xenonu tak her muayene uğraşacağınıza.

Güçlü sizi xenona yakın tatmin edecek bir şey takıp uğraşmayın derim

• Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin hocam. Anladığım kadarı ile daha önce otomobil sınıfı kullanıyormuşsunuz şimdilik sizin için tek sorun her sene muayene ve hız limitleri olacaktır.

Diğer sorularınıza cevaben;

1- Aracı almışsınız ancak yinede söylemek gerekirse aracın bagaj bölümünü kontrol edin eğer çok fazla deformasyon varsa ticari olarak kullanılmış demektir. Ticari kullananlar biraz daha fazla kar yapmak için aracın deposuna ne varsa dolduruyorlar ( eski nesilleri pek yakıt ayırt etmez ancak yenileri öyle değil maalesef) o yüzden enjektör ve pompalara çok dikkatli baktırın servisler haricinde bosch car servis noktasında baktıra bilirsiniz, birde turbo konusu var tabiyi ki bu araçların kalbi turbodur kullanmasını bilemezseniz 50.000 de bile turbo yersiniz ancak kullanmasını bilirseniz patlaması mucize gibi bir şey (mesela eski iş yerimdeki 99 trasporter 297.000 turbo patlattı).

2- Konfor açısından hangi konfordan bahsediyorsunuz ? Hareket konforu mu ? Yoksa ses konforu mu ? Eğer sizde benim gibi uzun yolda yayılmayı sevenlerdenseniz sizi fazlası ile memnun eder. Eğer ses konforundan bahsediyorsanız özellikle arka tekerlerin oradan biraz fazla ses alır, bir müddet sonra rahatsız edebilir. Birde ticari olduğu için arka süspansiyonlar biraz serttir ancak çokta değil kararı diyelim.

3- Sürüş tarzı olarak soruyorsanız altınızdaki aracın ticari bir araç olduğunu unutmadığınız sürece kesinlikle problem çıkartmaz, zaten yeni modellerin hepsinde ESP standart buda bir artı... Aslında trasporter manevra kabiliyeti olarak oldukça stabil bir araçtır (ESP nin yardımı ile ) ancak sonuçta ticari bir araç ne gerek var atraksiyona ?

4- Bu konu hakkında bilgim yok...

5- Servis ile görüşün onlar size aracın seceresini çıkartırlar...

7- Bir aralar böyle bir dedikodu çıktı SRC belgesi olmayanlar ticari araç kullanamayacak diye ancak hala ses seda yok. Bildiğim kadarı ile yasada kullanamaz diye bir ibare mevcut ancak emniyet mensupları kendi inisiyatifleri dahilinde hususi kullanıcılara sormuyorlar src belgesini yoksa cezası bayağı ağırmış. Yani şu an için böyle bir uygulama yok yada ben duymadım, ancak ben 520 lira verip SRC 1 almıştım cüzdanda duruyor öyle sadece 5 yılda bir piskotekniye girip piskoteknik kartını yenilemeniz gerekiyor, diğer asıl SRC belgesi süresiz olarak düzenleniyor. (Şimdilik ) Birde sürücülük konsun da bana hava yapanların gözüne sokuyorum SRC alda öyle gel diye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lacano -- 20 Temmuz 2014; 17:54:12 >

• hayırlı olsun
  • valla dostum yıllarca senin gibi düşündüm ve hep böyle panelvanlı araclar kullandım yaşım kırk ama 6 yıldır kullanmıyorum cocuklarım rahat edicek diye hammal araclar kullanmışım kendi sürüş zevkimi unutmuşum şu an avensis kullanıyorum varsın cocuklarım arabada biraz sıkışsın geri kalan park sorunuydu arabalı vapurda bile ekstra fiyat otoparklar ekstra...her yıl muayene ve yıllık vergiside boru gibi...yollarda adam yerine bile koyulmuyor allah kısmet ederse kasımda audi yada mecedes veya bmw ye geçiş yapıcam ..keyfime bakıcam ...tabi bu dedigim istanbul için gecerliiii
  • Hocam bizde düşünüyoruz 2.0tdi 102likler nasıl onu merak ediyoruz araba çekiyor mu yani yokuşlarda zorlanma varmı
    ve 140psliklerde var 6 vites ama onlarında yakıtından korkuyoruz bilgilendirirseniz sevinirim
  • 2.0 TDİ bana göre yeterli Antepten İzmire gittim bugüne kadar en rahat yolculu yaptım diye bilirim . Ama güç yeterli mi? dersen bana göre yeterli... bir başkasına göre yetersiz olabilir göreceli yani....
  • Transporter aracımın vergisini daha dün yatırdım fakat benden alınan vergi 2017 ocak bandrolü panelvan- karavan sınıfından 6 aylık 1. taksit 517 TL . Benim kafamı karıştıran olay ise ruhsatta kapalı kasa kamyonet diye geçiyor internet vergi dairesinden vergisine bakıyorum 408 tl bu durum normal mi benim araçtan olanlar hangi sınıftan ödüyorlar.

Cevap yazacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Transporter aracımın vergisini daha dün yatırdım fakat benden alınan vergi 2017 ocak bandrolü panelvan- karavan sınıfından 6 aylık 1. taksit 517 TL . Benim kafamı karıştıran olay ise ruhsatta kapalı kasa kamyonet diye geçiyor internet vergi dairesinden vergisine bakıyorum 408 tl bu durum normal mi benim araçtan olanlar hangi sınıftan ödüyorlar.

Cevap yazacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

2012 model transporterımızın vergisini 780 tl yatırdık internetten ocak ayı için.Zaten plakayı girdiğinizde ne kadar borcu olduğunu karşınıza çıkıyor.Müsait bir zamanda vergi dairesine gidicem zaten.4-6 yaş grubuna girmiş arabanın neden bu kadar yüksek çıkıyor anlamıyorum.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.