Şimdi Ara

VOLKSWAGEN TRANSPORTER 2.0 TDI CAMLI VAN .....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
14.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Allah kısmet ederse yarın , 2010 Model kısa şase camlı van, 2.0 TDI 102 PS VW TRANSPORTER almaya gideceğim , yıllarca otomobil kullanıcısı olarak ailemle her yıl sıkış tepiş üç çocuğumla otomobilimle 15-16 saat yolculuğa çıkmaktan gına geldi için Vw Transporter alamaya karar verdim. Forumda transporter ile ilgili tüm başlıkları okudum ama beni tatmin edecek cevap bulamadım. Forumdaki arkadaşlara sormak istiyorum.

1-Bu aracı alırken nelere dikkat etmeliyim
    2- Uzun yolda transporter nasıldır? konfor açısından
    3- ilk kez bu tür bir araç kullanacağım dikkat etmem gerekenler nelerdir?
    4- Alacağım araç Ruhsatta kamyonet olarak geçiyor bu aracı minibüse çevirebilir miyim? (Hususi kullanacağım)
    5-Aldıktan sonra aracıma bakım olarak ne yapmalıyım ?
    6-Benim sormadığım veya bilmediğim, tavsiyeleriniz var mı?
    7- Bu transporteri sürmek için SRC belgesi gerekiyor mu?

Cevap yazan, bilgilerini bu forumda paylaşan tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum iyi günler.
     VOLKSWAGEN TRANSPORTER 2.0 TDI CAMLI VAN .....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iptas -- 13 Temmuz 2014; 15:46:58 >

• Forum formunu yitirmiş gözüküyor. Bugün itibarı ile Vw Transporterı aldım Resimlerini ekliyorum.
     VOLKSWAGEN TRANSPORTER 2.0 TDI CAMLI VAN ..... VOLKSWAGEN TRANSPORTER 2.0 TDI CAMLI VAN .....

• quote:

Orijinalden alıntı: iptas

Forum formunu yitirmiş gözüküyor. Bugün itibarı ile Vw Transporterı aldım Resimlerini ekliyorum.
     VOLKSWAGEN TRANSPORTER 2.0 TDI CAMLI VAN ..... VOLKSWAGEN TRANSPORTER 2.0 TDI CAMLI VAN .....
    Hocam hayırlı uğurlu olsun iyi günlerde kullanın.

Artık geç bunu söylemek için ama keşke Caravelle alsaydınız diyecektim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Ali Dogukan

Hocam hayırlı uğurlu olsun iyi günlerde kullanın.

Artık geç bunu söylemek için ama keşke Caravelle alsaydınız diyecektim :)

Alıntıları Göster
    Araç güzel hocam hayırlı olsun artık konforuydu falan kendiniz anlatırsınız bizde bilgileniriz
  • Bana vw transporter cok ticari ve yuk tasima endeksli geliyor. Caravelle daha binek ve aile kullanimi icin uygun geliyor.

Gene de hayirli olsun demek duser. Gec gordum konuyu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

Bana vw transporter cok ticari ve yuk tasima endeksli geliyor. Caravelle daha binek ve aile kullanimi icin uygun geliyor.

Gene de hayirli olsun demek duser. Gec gordum konuyu
    Daha iyileri sizlerin olur inşallah. Her yıl uzun yollarda perişan oluyordum çocuklar huzursuz bagaj sorun hep içimde böyle bir araç almak vardı Allah kısmet etti aldım bu büyüklükte ilk kez böyle bir araç kullanacağım iki günde yaklaşık 250 km yapmışımdır sürmesi acayip zevkli... motor kendini gösteriyor. Yüksekte oturmanın zevkine varıyorsunuz Yarın ailemle İzmir'e yola çıkıyorum Kazasız belasız ağır ağır giderim inşallah o zaman daha da aracı iyi tanıyacağım forumdaki üstad'lara ayıp olmaz ise bende deneyimlerimi yazarım. Tek sorun yol bilgisayarın İngilizce olması onuda anlamaya çalışıyorum . Km sıfırlayabilsem iyi olacak ..:)

• quote:

Daha iyileri sizlerin olur inşallah. Her yıl uzun yollarda perişan oluyordum çocuklar huzursuz bagaj sorun hep içimde böyle bir araç almak vardı Allah kısmet etti aldım bu büyüklükte ilk kez böyle bir araç kullanacağım iki günde yaklaşık 250 km yapmışımdır sürmesi acayip zevkli... motor kendini gösteriyor. Yüksekte oturmanın zevkine varıyorsunuz Yarın ailemle İzmir'e yola çıkıyorum Kazasız belasız ağır ağır giderim inşallah o zaman daha da aracı iyi tanıyacağım forumdaki üstad'lara ayıp olmaz ise bende deneyimlerimi yazarım. Tek sorun yol bilgisayarın İngilizce olması onuda anlamaya çalışıyorum . Km sıfırlayabilsem iyi olacak ..:)

Alıntıları Göster
    EVET ARKADAŞLAR aracımın yakıtı hakkında bilgi vermek istiyorum yol boyunca klima açık 1230 km yolu 86 litre disel ile geldim. Otalama 100km de 7 litre yakıt tüketmiş o da kilometrede 31 kuruş yakıt tüketimi olduğunu gösteriyor . Sizce bu değer nasıl yorumlarsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iptas -- 19 Temmuz 2014; 18:03:08 >

• quote:

EVET ARKADAŞLAR aracımın yakıtı hakkında bilgi vermek istiyorum yol boyunca klima açık 1230 km yolu 86 litre disel ile geldim. Otalama 100km de 7 litre yakıt tüketmiş o da kilometrede 310 kuruş yakıt tüketimi olduğunu gösteriyor . Sizce bu değer nasıl yorumlarsanız sevinirim.

gayet normal, hayırlı olsun bu arada 1.9 olmasın o ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhanique

quote:

EVET ARKADAŞLAR aracımın yakıtı hakkında bilgi vermek istiyorum yol boyunca klima açık 1230 km yolu 86 litre disel ile geldim. Otalama 100km de 7 litre yakıt tüketmiş o da kilometrede 310 kuruş yakıt tüketimi olduğunu gösteriyor . Sizce bu değer nasıl yorumlarsanız sevinirim.

Alıntıları Göster
    Motor Hacmi 1986cc
    yani 2.0 TDİ

• Hayirli olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: sünnetçi34

Hayirli olsun
    hayırlı olsun.Genişlik yönünden doğru karar vermişsiniz.
  • quote:

quote:

2010 da T5 sonlandı T5 GP yani makyajlı kasaya geçildi hocam.Bununla birlikte motor seçenekleri de aşağıdaki gibi değişti.

1.9 TDI PD 105 > 2.0 TDI CR 102

2.5 TDI PD 130 > 2.0 TDI CR 140

2.5 TDI PD R5 174 > 2.0 BiTDI CR 180 oldu.

@iptas Bence yakıt tüketiminiz gayet iyi, neticede 2 tonluk bir araç kullanıyorsunuz.Aracınızla 90 km/h sabit hızda 5.1 litre/100 km verilerini elde edenler var bir Vw forumunda,demek ki potansiyeli var biraz daha nazik kullanırsanız siz de görebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ali Dogukan -- 5 Temmuz 2015; 13:48:44 >

• quote:

quote:

quote:

2010 da T5 sonlandı T5 GP yani makyajlı kasaya geçildi hocam.Bununla birlikte motor seçenekleri de aşağıdaki gibi değişti.

2.5 TDI PD 130 > 2.0 TDI CR 140

2.5 TDI PD R5 174 > 2.0 BiTDI CR 180 oldu.

@iptas Bence yakıt tüketiminiz gayet iyi, neticede 2 tonluk bir araç kullanıyorsunuz.Aracınızla 90 km/h sabit hızda 5.1 litre/100 km verilerini elde edenler var bir Vw forumunda,demek ki potansiyeli var biraz daha nazik kullanırsanız siz de görebilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun hocam, kazasız belasız

• quote:

quote:

quote:

2.5 TDI PD V5 130 > 2.0 TDI CR 140

2.5 TDI PD V5 174 > 2.0 BiTDI CR 180 oldu.

uzak kalmışız modellerden. bizde 2004 1.9 camlı van var. uzun yolda 7 litre şehir içinde 12 litre yakıyor. bence normal.

• quote:

quote:

quote:

quote:

2.5 TDI PD V5 130 > 2.0 TDI CR 140

2.5 TDI PD V5 174 > 2.0 BiTDI CR 180 oldu.

uzak kalmışız modellerden. bizde 2004 1.9 camlı van var. uzun yolda 7 litre şehir içinde 12 litre yakıyor. bence normal.

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun hocam değerler de gayet iyi.

• En büyük sıkıntısı kesinlikle radar 110 km / s minibüs olunca 130 km/s oluyor kendi aracınız olsa bile kıl bi memura denk geldiğinizde arkada bulunan eşyanın faturasını sorabiliyor. Ticari araç sonuçta sırt bu yüzden sıfır transporter alacak olan arkadaşım 2. El caravelle aldı. 2.5 130 hp uzun şasi yıllarca kullandım yol tutuşu viraj dönüşü çok güzeldir. Sizin araçta en büyüdük sıkıntı 6 ileri olmaması 6 olsa daha az yakıt demek. Allah kaza bela vermesin güle güle kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: GuitarxtanbuL

En büyük sıkıntısı kesinlikle radar 110 km / s minibüs olunca 130 km/s oluyor kendi aracınız olsa bile kıl bi memura denk geldiğinizde arkada bulunan eşyanın faturasını sorabiliyor. Ticari araç sonuçta sırt bu yüzden sıfır transporter alacak olan arkadaşım 2. El caravelle aldı. 2.5 130 hp uzun şasi yıllarca kullandım yol tutuşu viraj dönüşü çok güzeldir. Sizin araçta en büyüdük sıkıntı 6 ileri olmaması 6 olsa daha az yakıt demek. Allah kaza bela vermesin güle güle kullanın
    Memur aracın transporter yada caravelle oldugunu uzaktan anlayıp ona göre mi durduruyor Aşırı hıza da gerek yok aile taşınıyor sonuçta.,,

Güzel araç hayırlı olsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: nıghtman

Memur aracın transporter yada caravelle oldugunu uzaktan anlayıp ona göre mi durduruyor Aşırı hıza da gerek yok aile taşınıyor sonuçta.,,

Güzel araç hayırlı olsun...

Alıntıları Göster
    Hayırlı uğurlu olsun,allah kaza bela vermesin.

4 yıl boyunca caravelle kullandım. Aile kullanımı için multivan veya mercedes viano alınmalı. Zaten o fiyatlara çıktıktan sonrada insan neden minübüs kullanayımki diyor. Piyasada böyle saçma işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: cenktun34

Hayırlı uğurlu olsun,allah kaza bela vermesin.

4 yıl boyunca caravelle kullandım. Aile kullanımı için multivan veya mercedes viano alınmalı. Zaten o fiyatlara çıktıktan sonrada insan neden minübüs kullanayımki diyor. Piyasada böyle saçma işte.

Alıntıları Göster
    Çok teşekkürler arkadaşlar. Tam bir aile arabası 11 yıldan beri En kısa mesafem 15- 16 saat olmuştur. Bu kadar rahat yolculuk yaptığımı hatırlamıyorum. Yakıt konusuna gelince verdiği rahatlıktan dolayı ortalama 7 litre yakıt helal olsun diyesi geliyor insanın. Daha aşağıya çekebilir miyim ? sabrım gelir mi bilmiyorum.:) caravelle almak isterdim ama bütçe meselesi. Aldığım araç ruhsatta kamyonet olarak geçiyor . Bunu minibüse çevirebilir miyiz? Bilgisi olan yazabilirse sevinirim.

• quote:

Çok teşekkürler arkadaşlar. Tam bir aile arabası 11 yıldan beri En kısa mesafem 15- 16 saat olmuştur. Bu kadar rahat yolculuk yaptığımı hatırlamıyorum. Yakıt konusuna gelince verdiği rahatlıktan dolayı ortalama 7 litre yakıt helal olsun diyesi geliyor insanın. Daha aşağıya çekebilir miyim ? sabrım gelir mi bilmiyorum.:) caravelle almak isterdim ama bütçe meselesi. Aldığım araç ruhsatta kamyonet olarak geçiyor . Bunu minibüse çevirebilir miyiz? Bilgisi olan yazabilirse sevinirim.

Alıntıları Göster
    hocam fiyat km bilgilerinide yazsanız çok iyi olurdu

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.