Şimdi Ara

Voltaj sabitleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aracımda 12v 2.5A gücünde DARK media player takılı. İçerisinde HDD mevcut.
    Montajını kendim yaptım. Görüntü çıkışını aracın orjinal LCD ekranına, sesinide ses sistemine verdim sorun yok.
    Yanlız media playerın beslemesini torpidoya en yakın yer çakmak tan aldım.
    Buradan aldığım 12V o kadar dengesiz ki ne yapacağımı çözemedim.
    Araç düşük devirlerdeyken sürekli dalgalanma oluyor ve media player bundan etkileniyor. Ya ses gidiyor ya görüntü.. Sonrasında toparlıyor düşük vites geçişlerinde yine aynı muhabbet.

Yapılması gerekenler konusunda yönlendirecek birileri var mı ?

Bu arada aküye ulaşamıyorum. Delmek istemiyorum arayı.

• 1 ad DC/DC konvertör yapacaksın aracın çakmak dan aldığınız yerdeki 12 voltu 18 volta yükselteceksiniz sonra bu 18 voltu tekrardan 12 volta sabitleyecek siniz ,

Neden 18 volta yükselteceksiniz onu da açıklayayım,

Aracınızın çıkış gerilimi 12 volt siz bunu sabit 12 voltta tutmak istiyorsanız her zaman çıkış gerilimini yüksek tutmak zorundasınız eğer 12 volt girip 12 volt almaya kalkarsanız
    Regüle devreleri sapıtır ve regüle sistemleri sağlıklı çalışmaz kendi içinde çok yüksek derecede parazit üretmeye başlar .

elektronik bilginiz ne düzeyde bilemiyorum eğer iyi ise rahatlıkla yapabilirsiniz.
  • motor çalışınca 14.5 volt veriyor haberiniz olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: sessizlerin_umudu

motor çalışınca 14.5 volt veriyor haberiniz olsun

Giriş voltajının 14-16 volt olması önemli değil çünkü bu devreler giriş voltajı 40v a kadar çalışır önemli olan burada çıkışı fix etmektir .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.