Şimdi Ara

Volvo V40 Cross Country 1.6 Dizel Otomatik (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
1
Favori
12.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkür ederim arkadaşlar araç salı günü teslim edilecek inşallah araç cross zaten normal v40 larda da olduğunu düşünüyorum ama otomatik vites
  • Hocam 2 sene sonra 50 bin tl' ye alırım :) Şaka bi yana tasarımı normal V40' dan daha şık bence. Beğendiğim bir araba ama fiyat uçuk. Diğer premium c segmentleri gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence de 1.6 litre dizel otomatik konusunda en mantıklı seçeneklerden birisi...

Cross Country'nin altı normal V40 a göre yerden ne kadar daha fazla yüksek, birde süspansiyon sisteminde fark var mı acaba?

Bilen var mı arkadaşlar?
  • Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.
    Şu versi sistemi adam akıllı olsa da 2.0 turbo dizel getirseler ( diğer markalarda) o cross country'nin ve beygirlerin tadına baksak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Su ic dizaynindaki el freni nedir allah askina
    Tek sinir edeici o

• Bir ev alaydın topraktan 85 bine,2 sene sonra sana volvo v40 hediye ederdi.
  • hayırlı olsun Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin, inşallah bende ev kredim seneye bittikten sonra 2. elini alırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werty_tr -- 2 Ağustos 2013; 11:58:47 >
  • bazıları vw ile kıyaslama yapmış ama bakım masrafları yedek parça fiyatları ve 2.el değer kaybını hesaba katan yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: akula06

bazıları vw ile kıyaslama yapmış ama bakım masrafları yedek parça fiyatları ve 2.el değer kaybını hesaba katan yok

vosvos ile kıyaslayan zaten yanlış düşünüyor bu araç kalite güvenlik prestij vs olarak golfün üzerinde audi a3 ile rakip olduğunu tekrar hatırlatıyorum

değer kaybı konusuna gelirsek dizel s40,s60 powershift ler gayet iyi fiyatlara alıcı bulabiliyor

v40 ı da yepyeni bir araç yerine c30 un devamı olarak düşünmek gerek.

c30 un 3 kapı olması zaten bizim piyasamızda handikaptı

isterseniz sahibinden.com dan örnekler verebilirim. benzinli volvo larda değer kaybı bir miktar daha fazla o da olacak tabiki

bakım olarak da tabiki ford dan vosvos dan yukarıda

Toyota parasına mercedese binip bakımını yaptırmak gibi bir düşünceniz olmasın

aracı önce inceleyin ondan sonra hesaba girersiniz

volvo binici arabasıdır 3-5 sene binmeyeceksen tavsiye etmem

• quote:

Orijinalden alıntı: akifsari

quote:

Orijinalden alıntı: sarapci

Thomas Broberg is a senior engineer for Volvo in Gothenburg, Sweden, who is active in automobile safety.[1][2] He also worked for Ford Motor Company.

Ford un lab larını kullandı ondan dedım akıf bey

Bak arkadaşım baştan beri yanlı ve yanlış yorumlarda bulunuyorsun

volvo ,ford dan mali kaynak dışında hiçbirşey almadı almasına da gerek yok

kendi mühendisi de var lab ı da arge si de çarpışma testlerini yaptığı lab ı ford a kullandırmadılar bile

misal ecoboost un turbo ve yakıt besleme sistemi de volvo tarafından geliştirildi.

borg warner turbo kiti kullaniliyor ecoboostlarda. Volvo gelistirmismis :))

• quote:

Orijinalden alıntı: trapspeed

quote:

quote:

Thomas Broberg is a senior engineer for Volvo in Gothenburg, Sweden, who is active in automobile safety.[1][2] He also worked for Ford Motor Company.

kendi mühendisi de var lab ı da arge si de çarpışma testlerini yaptığı lab ı ford a kullandırmadılar bile

misal ecoboost un turbo ve yakıt besleme sistemi de volvo tarafından geliştirildi.

Cehalet kadar kötü şey yok bunu birkez daha anlamış oldum

aklın sıra bana muhalefet yapıcaksın

oku bakalım ne yazıyor İngilizce tercüme istersen destek veririm

Jointly developed with Borg-Warner and Benteler Automotive (a steel component manufacturer),

http://www.worldcarfans.com/110012824258/volvo-announces-new-gtdi-engine-with-unique-turbo-system

otomobil üreticileri turbo ya da far gibi parçaları zaten üretmez .

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: trapspeed

quote:

quote:

Cehalet kadar kötü şey yok bunu birkez daha anlamış oldum

aklın sıra bana muhalefet yapıcaksın

oku bakalım ne yazıyor İngilizce tercüme istersen destek veririm

Jointly developed with Borg-Warner and Benteler Automotive (a steel component manufacturer),

http://www.worldcarfans.com/110012824258/volvo-announces-new-gtdi-engine-with-unique-turbo-system

otomobil üreticileri turbo ya da far gibi parçaları zaten üretmez .

Borg warner dedigin sirket 100 yildir onlarca markaya aktarma urunleri ve motor parcalari sagliyor. Volvonun neredeyse tum otomatik sanzimanlari borg warner imzali. Simdi sen dedin ki 1.6 ecoboost kb39 turbosunu volvo gelistirdi. Bende bi tarafimla guldum. Otomobil ureticileri turbo yada far gelistirmez diyen adam 2 mesaj once ecoboostun turbo ve yakit besleme unitesini volvo gelistirdi demis. Verdigin linki once kendin bi oku anla ondan sonra ahkam kes. Ingilizce tercume istersem yardim edermis, akifsari efendi odtu mezunu ve NDT, NDE alaninda uzmanlasan biri olarak ne senden tercume alirim ne de senden kompozit komponentler dersi alirim.

• Otomobil üreticileri far ya da turbo üretmez yazdım geliştirmez demedim

Sen okuduğunu işine gelen yerden anlamaya çalışıyorsun sebebi de Volvo sana ve senin gibilere batıyor

ayrıca ne mezunu olursan ol önce terbiyeli konuşmayı öğren anladın mı senin karşında çocuk yok

birtarafınla gülmek yerine okuduğunu doğru anla

ben ahkam kesmiyorum ford ile Volvo ortaklığı ile ilgili yanlış bilinenlere düzelttim sadece

her Volvo konusunu kirletmek yerine bir derdin varsa özelden yaz asabımı bozma benim

öyle muha zuha ile iş olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akifsari -- 2 Ağustos 2013; 17:36:09 >
  • geliştirmek ile üretmek arasındaki farkı iyi ayırdetmek gerekiyor.

evet ecoboostun turbo ve yakıt besleme ünitesini volvo geliştirdi. borg warner'a da ürettiriyorlar.

nasıl ki dobloyu fiat geliştiriyor burada tofaş üretiyorsa aynı şey volvo-borg warner için de geçerli.

asıl konudan uzaklaşmamak lazım. ford motor ve teknoloji anlamındaki çoğu kazanımlarını volvoyu bünyesine kattıktan sonra sağladı. sonra volvo çinlilere satılınca gerçek ortaya çıktı. volvo 1.6 dizel+otomatiği çıkaralı 2 yıl olacak ama forddan hala ses yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti

geliştirmek ile üretmek arasındaki farkı iyi ayırdetmek gerekiyor.

evet ecoboostun turbo ve yakıt besleme ünitesini volvo geliştirdi. borg warner'a da ürettiriyorlar.

nasıl ki dobloyu fiat geliştiriyor burada tofaş üretiyorsa aynı şey volvo-borg warner için de geçerli.

asıl konudan uzaklaşmamak lazım. ford motor ve teknoloji anlamındaki çoğu kazanımlarını volvoyu bünyesine kattıktan sonra sağladı. sonra volvo çinlilere satılınca gerçek ortaya çıktı. volvo 1.6 dizel+otomatiği çıkaralı 2 yıl olacak ama forddan hala ses yok.

Onun sıkıntısı volvoyu hazmedememek

volvonun kalitesi ve güvenliği zoruna gidiyor

kendisine boşuna dil dökmeye gerek yok
  • Yarın saat 3 gibi aracı almaya gelebilirsiniz dediler aldıktan sonra fotoğraf eklerim arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black_Paw

Yarın saat 3 gibi aracı almaya gelebilirsiniz dediler aldıktan sonra fotoğraf eklerim arkadaşlar

Şimdiden hayırlı olsun sevindim adınıza Ben de dizel otomatik aracı test etmeden kaporasını verdim Teslim aldıktan sonra özellikle motor ve powershift hakkındaki izlenimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: arabaci_58

quote:

Yarın saat 3 gibi aracı almaya gelebilirsiniz dediler aldıktan sonra fotoğraf eklerim arkadaşlar

Şimdiden hayırlı olsun sevindim adınıza Ben de dizel otomatik aracı test etmeden kaporasını verdim Teslim aldıktan sonra özellikle motor ve powershift hakkındaki izlenimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

paylaşırım hocam biz de test etmeden aldık direk siz nereden aldınız kaça aldınız ?

• quote:

quote:

quote:

paylaşırım hocam biz de test etmeden aldık direk siz nereden aldınız kaça aldınız ?

Ben Altunizade Volvo'dan aldım, V40 V2 Powershift R design, R paket, cam tavan. Liste fiyatı: 90.000, 86.000 gibi bi rakama geldi, 1 ay sonra teslim. Umarım memlun kalırız

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben Altunizade Volvo'dan aldım, V40 V2 Powershift R design, R paket, cam tavan. Liste fiyatı: 90.000, 86.000 gibi bi rakama geldi, 1 ay sonra teslim. Umarım memlun kalırız

hayırlı olsun hocam şimdiden memnun kalırsınız inşallah

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.