Şimdi Ara

VW YENİ 1.6 TDİ MOTOR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
1.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yurtdışında vergi mevzuatı türkiyedeki gibi motor hacmi üzerinden yola çıkılarak hazırlanmamış, dolayısı ile de vw bir gün illa ki 1.6 diesel motor üretecek diye birşey yok.

bu arada çekceyi kim biliyor?
  • TİDUS1 arkadaşımız şaka yaptı sanırım...
  • Zaten Golfun yeni kasasında 1.6 tdı motor seceneği mevcut olacaktır
  • quote:

Orjinalden alıntı: mussa

hiçbir şey anlamadım!

arkadaş çekçe biliyorum demek için vw in haberini veriyor işte
  • bir bayiide satiş elemanıyım geçen ay eğitime gitmiştim orada 1.6 tdi motor çıkacağını öğrendim 125 hp oldugunu 240 tork
  • sayılara bakın onlar anlaşılıyor. gerisi önemli değil125kW beygir değil galiba.167.5603217158177 beygir
  • arikanturk
    kişi karşısındakını kendisi gibi bilir
  • Güzel olur
  • bununla ilgili çok öncedende bi haber duymuştum ama çok net kesin bir bilgi bulamamıştım onun için forumda açma gereği duymadım...
    ama bende vw acele 1.6 tdı motor üretmesi lazımdı çünkü 2.0 tdı jetta ve golf vergi yükü (birazda doğuşun aç gözlülüğü) yüzünden 55.000-60.000 ytl civarlarında fiyatlara sahipler c sınıfındaki araçların bana sorarsanız bukadar pahalı olmaması lazım 60.000ytl üst sımıf dizel araçlar bile alınabilirken jetta ve golf ün bu rakamlara sahip olması zaten dizel pazarındaki yerinin neden kötü olduğunun en büyük kanıtı...
    ama 1.6 tdı ile iyi bir satış etiketinede sahip olursa diğer markaların işi çok zorlaşacak...
  • oncelikle tidus1 nikli arkadasima cok tesekkur ediyorum.vw'nin 1.6 dizelini ilk sizden ogrendim.burda zahmet etmissiniz cekcede olsa yayinladiniz. rakamlardan anlasiliyor zaten. performans degerleri iyiymis gercekten. lutfen bilgi veren arkadaslari kinayeli bir sekilde elestirmeyelim. takdir edelim derim ben. saygilar.
  • TİDUS1

Bilgi verdiniz, doğal olarak kaynak istedim, tutup ortaya çekçe abuk sabuk bir otomobil sitesi linki koydunuz. Belli ki google'da "volkswagen 1.6 tdi vs vs" yazıp bulduğunuz bir siteyi yazmışsınız.

Madem bayide çalışıyorsunuz ve gittiğiniz bir eğitimde öğrendiniz bu bilgiyi, niçin ilk başta kaynağınızı belirtmediniz de köşeye sıkışınca geldi bu açıklama?

Kusura bakmayın ama;
    Şahsıma hakaret edecek kadar diliniz uzun ise, o zaman ben de sizi alenen yalancılıkla suçluyorum.
  • bu haberi geçen yıllarda da tartışmıştık vw bu yeni dizellerle yavaş yavaş TDİ sistemini terk edip common-rail sistemine geçmeye başlıyacak ama sanırım karizmayı çizdirmemek için motorları TDİ adıyla satacak diye biliyorum.
  • Yeni TDI motorlar pompalı sistemden common-rail sistemine geçiş yapacaklar, bu doğru. Ama kesin tarih ve güç olarak bir bilgim yok, henüz rastlamadım biyerde.. Ama VW'in yapacağı dizel motor da eminim ki piyasanın en iyi dizellerinden birisi olacaktır. Yıllardır yaptığı ve sattığı dizel araçlar ortada.. Eski kasa Passat 2.0TDI'lar bile 40 milyar civarı satılıyor.

Kimbilir 1.6TDI gelirse Caddy'den ayrılabilirim Golf, Jetta ya da Leon..
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: metinemre

tabi tabi. tsi çıkınca da aynı şeyleri söylemişlerdi. noldu tsi tsfısssssss oldu...

quote:

daha detaylı bilgi yok mu?
    eğer türkiye'ye gelirse bu motor kesin yok satar, ortalık VW'den geçilmez herhalde.

ama şimdi dizel olduğu için işin içine yakıt ekonomisi giriyor, o yüzden TSİ gibi olmaz.

iyi de 1.6 dizel araba mı yok sanki? olmayan bir boşluğu mu dolduracak bu?

• volkswagen de yok 1.9 da çok yüksek kalıyo diğer markaların da pek kaliteli olduğu söylenemez (tabi hepsi diil kaliteliler de var)
  • VW'nin satışlarının azalmasınnın en büyük nedeni 1.6 yada daha düşük motor seceneğinin dizeli olmayasıdır
  • quote:

Orjinalden alıntı: _Maxy_

volkswagen de yok 1.9 da çok yüksek kalıyo diğer markaların da pek kaliteli olduğu söylenemez (tabi hepsi diil kaliteliler de var)

ne demezsin. zaten vw olmasa dünyada kaliteli bi tek araba kalmıycak... mübarek sanki mercedes...
  • siz burda 125 beygirle avuna durun, yerden yere vurulan FIAT 1.6 150 beygir dizel çıkarıyormus sonbaharda. Hadi bakalım buna ne diceksiniz çok merak ediyorum!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: donniedarko

siz burda 125 beygirle avuna durun, yerden yere vurulan FIAT 1.6 150 beygir dizel çıkarıyormus sonbaharda. Hadi bakalım buna ne diceksiniz çok merak ediyorum!!!

kaynak??
  • Fiatın 1.6 dizeli 120 hpdir
    quote:

Orjinalden alıntı: donniedarko

siz burda 125 beygirle avuna durun, yerden yere vurulan FIAT 1.6 150 beygir dizel çıkarıyormus sonbaharda. Hadi bakalım buna ne diceksiniz çok merak ediyorum!!!
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.