Şimdi Ara

Web Sitesi Tasarımına Nasıl Başlanmalı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
1.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    İşin sadece tasarım kısmının gelişimini merak ediyorum.
    web sitesi tasarlayan arkadaşlar, ellerine bir web sitesi işi geldiği zaman tasarımına nasıl karar veriyorlar?
    heralde photoshop veya fireworks'ü açıp çat çat çat çizmiyorlar siteyi hemen, taslak veya bilgi toplama aşamalarını merak ediyorum.
    Photoshop'ta gayet iyiyim, program bilgisi veya programlama dili bilgisi istemiyorum zira CSS, Javascript, HTML falan benim işim değil şu an için.
    ben sadece tasarım kısmını gerçekleştireceğim sitenin, canlı hale ekip arkadaşlarım getirecek.
    tecrübeli ve bu işi yapanlardan tavsiye istiyorum, nasıl sistemli bir şekilde site tasarımı çıkartılır?

• mesela bi ayakkabı sitesi yapıcaksın önce yapılmış ayakkabı site tasarımlarına bak siteleri dolaş,ama aynısını yapmaya çalışma sadece fikir vermesi açısından bak sitelere zaten ps'de çizmeye başlayınca şurayı şöyle yapsam şuraya şunu yapsam diye fikir gelicektir ilham çizmeye başlayınca geliyor.
    Tasarımlarında detaylara önem ver,sade tasarım yapmaya çalış.
  • Valla ben işin detaylarını öğrendiğim anda , (şaka yapmıyorum) 1-2 dk. içerisinde kafamda taslak canlanıyor. Bu taslağa göre çiziyorum. O 1-2 dk. içerisinde kafamda taslak canlanmazsa o işi almıyorum , alsam da 1 haftadan fazla zamanımı alıyor siteyi sunmam , ona göre iletiyorum tasarım yaptıracak kişiye.

Ardından çizime başlıyorum. Her şeyi bitiripte tamam oldu bu deyince teslim etmiyorum. 2 gün daha bekletiyorum. Çünkü ancak öyle eksikleri görebiliyorum. Bunu çalışma içinde de zaman zaman yapıyorum. Bir kısmı bitirince 1 saat ara verip sonra tasarıma bakıyorum ve eksiklerini görebiliyorum.

Zaman kısmı çok önemli. Sen adama 3 gün içerisinde garanti teslim ederim tasarımı deyipte 1 hafta sonra teslim edersen , ortada çok mükemmel bir iş yoksa o adam seninle bir daha çalışmaz.

Sen sitenin tasarımını 1 günde tamamlıyorsan müşteriye en az 3 gün demelisin. Hastalık var, aksilik eksik olmaz zaten , PC'ye bir şey olur da resetlemek zorunda kaldıysan ve tasarımı kaydetmemişsen henüz ; yandın...

Ekleyebileceğim daha bir kaç şey var ancak epey uykusuzum , yarın ekleyebilirim aklıma gelirse.

• bu kafada taslak oluşma olayında, önceden bir a4 kağıda sitenin şurasında şu olacak şeklinde çizmek mantıksız bir olay mı olur? siteyi çıkarmış olursunuz ve ps'de çizmeye başlayınca her şey oturmuş olur falan? ps içinde ilham beklemeyiz yani ben öyle yapmayı düşünüyorum, iyi bir fikir değil mi?
    teşekkürler bu arada cevaplar için.
  • İlham için daha önce yapılmış siteleri gezmek çok güzel bir tercih oluyor. Ben arada R10'daki satış konularına ve Themeforest'taki temalara bakıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.