Şimdi Ara

webcam i güvenlik kamerası yaptık ama...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • piranha 2 mp bir webcamim var. Alalı 1,5 seneyi geçti. Webcam olarak sorunsuz kullanıyorum. Geçenlerde ihtiyaç duyduğum için güvenlik kamerası olarak kullanmaya başladım. Geceleri sorunsuz çalışmasına rağmen gündüzleri (gün ışığında) ekranda bembeyaz bir görüntüden başka bir şey gelmiyor (ışık patlaması denen olay sanırım.) Hadi sabah olsa anlarım evin doğuya bakan yakasına koyduğumdan direk güneş vuruyor çünkü. Ama şu an öğleyi gectik ve ışık arkadan vurmasına rağmen gün ışığında hiç bir şey gösteremiyor :(

Bu benim webcamin biraz basit (ucuz etin yahnisi misali) bir model olmasından mı kaynaklanıyor acaba? Şöyle A4tech veya philips gibi biraz daha kaliteli modellerden alsam gündüz de görüntü alabilir miyim? Yoksa webcam dediğin şeyin objektifi ne, sensörü ne alabileceğin budur mu diyeceksiniz :)

• gece görüş modunda kaldı ise olabilir.
  • öyle bir mod olmadığı için öyle bir ihtimal de yok :)
  • güvelik kamerası yapmak için proğram kullanmıyormusun
  • Crime catcher, bbg ve bir iki tane daha denedim. ama sorun programda değil ki. Kameranın programı amcap ile baktığımda veya bilgisayarımdan açtığımda da aynı görüntüyle karşılaşıyorum. camdan dışarı çeviriyorum bembeyaz görüntü, içeri çeviriyorum gayet net odanın içini gösteriyor. Sanırım kameranın yapabileceği bu kadar. Eğer herkeste aynı değilse benimkinde bir sorun var demektir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.