Şimdi Ara

Win 7 kurulum problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar merhaba, 2 gundur win 7 ultimate kurmaya calisiyorum 2 farkli surum denedim fakat ikiside ayni yerde problem cikardi.. problem şu..
    Butun kurulum bittikten sonra keyi filan girdikten sonra bilgisayar 2. kez restart oldugunda cd rom dan on yukleme yapacakmısınız diye sordugu yerde takılıp kalıyor. dvd yi de çıkarıp denedim 6-7 kere kurulum yaptım 2 farklı dvd den problem aynı.. XP de hiç problemsiz çaılışıyorum fakat win 7 de boyle bir problem oldu yardımcı olabilecek varmı acaba.. şimdiden teşekkurler

• Boot'a geçemiyor gibi gözüküyor. BIOS update deneyin derim.
  • Yok o da fayda etmedi :(
  • Biostan HDD yi 1.cil yapın cdrom 2.cil olsun.

• korsan tabi %100
  • @hayati54 : hocam onuda yaptım ama farklı bişi anlam veremedim xp ye geri dondum :P

@Dracos : ilk kurdugum arkadastan alınmıs orjinaldi fakat ikinci win7 korsandı ikisindede problem oldu ama bu arada ana kartım Biostar TA690G anakarttan supheleniyorum :P
  • quote:

Orijinalden alıntı: vlkn
    @hayati54 : hocam onuda yaptım ama farklı bişi anlam veremedim xp ye geri dondum :P

@Dracos : ilk kurdugum arkadastan alınmıs orjinaldi fakat ikinci win7 korsandı ikisindede problem oldu ama bu arada ana kartım Biostar TA690G anakarttan supheleniyorum :P

hdd sata ve bios da ide olarak mi ayarli, bir de clock calibration falan yaptin mi islemciye cekirdek acmak icin
  • Remlerinde veya ekran kartında kısa tabirle depolamada bir sorun olabilir. 2 reminiz varsa teker teker deneyin ekran kartınız varsa ob ekran kartınızı deneyiniz(varsa)
  • anakartta sıkıntılı olabilir. gerci bende aynı marka model anakartı kullandım ve o dönemde win7 kurulumunu yapıp kullandım. sıkıntı yoktu. dün basıma gelen olay. foxconn a6vmx model anakartla windows kurulumu başlıyor kurulumun yarısında veya bitmek üzeyken donup kalıyordu. 2 tane aynı model anakartı denedim ram işlemci hdd hepsini denedim. sonra anakartı degistirdim asus marka taktıp ve kurulumu bastan yapıp sistemi hazır hale getirdim.

dedigin gibi anakatta da olabilir...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.