Şimdi Ara

windows 8 işletim sistemli tablet

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
3.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkaşlar , öncelikle windows tabletler alt başlığı olmadığı için konuyu buraya açıyorum.
    Uzun süredir tablet arayışı içerisindeyim,dün Acer'in w700 tabletini gördüm ve inceledim(i3 işlemci Ghz hatırlamıyorum,4Gb DDR3 Ram,128 Mb ekran kartı ve 64 mb dahili hafıza fiyat:1500tl).Yanımda flash belleğim olmadığı için tablete herhangi bir program kurmadım fakat oradaki görevlinin söylediğine göre bir bilgisayarda yapabildiğimiz herşeyi o tablette yapabiliyormuşuz.
    Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?Android tablet almak yerine windows işletim sistemli tablet almak mantıklı mı?
    Saygılar,iyi forumlar.

• Windowssun ivmesi giderek artıcak ama bence seneyi bekle daha cok fazla model ve fiyat secenegi cıkıcak biraz daha paran varsa i5 li pro olanları al derim RT liler sadece ofisi calıstırıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fsh77

Windowssun ivmesi giderek artıcak ama bence seneyi bekle daha cok fazla model ve fiyat secenegi cıkıcak biraz daha paran varsa i5 li pro olanları al derim RT liler sadece ofisi calıstırıyor.

bu rt li değil pro olan versiyon galiba.arkadaşın dediği özelliklere göre şu modeli buldum.w700 ün bir kaç değişik modeli daha var.
    Acer Iconia W700-6607

Intel Core i3-3317U 1.8GHz Processor
    11.6″ 1920 x 1080 resolution LED backlit TFT LCD display w/ 10-point multi-touch screen
    4GB of DDR3 RAM
    Intel HD Graphics 4000 w/128MB RAM
    64GB SSD
    802.11a/b/g/n Wi-Fi + Bluetooth 4.0
    5MP, 1080p rear-facing camera
    1280×1024, 720p front-facing camera
    1 USB 3.0, 1 Micro-HDMI, 1 3.5mm headphone/mic jack
    Up to 9 hours battery life
    17″ (L) x 3.28″ (W) x 9.25″ (H), 2.09 lbs

eğer bu özelliklere sahipse normal windows 8 kuruludur(normalden kastım rt olmayan).fiyatı gayet uygun geldi özellikle aynı özelliklerdeki(hatta bazıları daha düşük özelliklerin) samsung tabletlere göre bayağı uygun.örnek vermek gerekirse:
    http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-i3-2377m-2gb-64gb-ssd-slate-pc-xe700t1a-a02tr/productDetails.aspx?productId=bd301380&categoryId=3008012

• Hacı nickli arkadaşın yazdığı idi benim baktığım tablet.
    Asıl aklımda olan 2 model var;
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/microsoft-surface-32-gb-microsoft-tablet-pc-en-ucuz-fiyatlari,36623.html

http://www.istanbulbilisim.com.tr/svd1121q2eb-sony-tablet-pc-en-ucuz-fiyatlari-kampanyalar,36760.html

sony çok hoş ama çok pahalı.

Demek istediğim bu tabletler alınır mı ?arada oyun da oynayacağım,filmde izleyeceğim,takılma donma yaparmı ki

• quote:

Orijinalden alıntı: hacı1992

quote:

Windowssun ivmesi giderek artıcak ama bence seneyi bekle daha cok fazla model ve fiyat secenegi cıkıcak biraz daha paran varsa i5 li pro olanları al derim RT liler sadece ofisi calıstırıyor.

bu rt li değil pro olan versiyon galiba.arkadaşın dediği özelliklere göre şu modeli buldum.w700 ün bir kaç değişik modeli daha var.
    Acer Iconia W700-6607

11.6″ 1920 x 1080 resolution LED backlit TFT LCD display w/ 10-point multi-touch screen
    4GB of DDR3 RAM
    64GB SSD
    17″ (L) x 3.28″ (W) x 9.25″ (H), 2.09 lbs

eğer bu özelliklere sahipse normal windows 8 kuruludur(normalden kastım rt olmayan).fiyatı gayet uygun geldi özellikle aynı özelliklerdeki(hatta bazıları daha düşük özelliklerin) samsung tabletlere göre bayağı uygun.örnek vermek gerekirse:
    http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-i3-2377m-2gb-64gb-ssd-slate-pc-xe700t1a-a02tr/productDetails.aspx?productId=bd301380&categoryId=3008012

Dikkat !! Turkiye gelen modeller eski i3 kullaniyor hd3000 sahip bizim model !! Serefsiz Acer Avrupa ve Amerikaya yenileri gonderiyor bizim gibi ulkere ise eski modeleri !!

• quote:

Orijinalden alıntı: hsncck

Hacı nickli arkadaşın yazdığı idi benim baktığım tablet.
    Asıl aklımda olan 2 model var;
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/microsoft-surface-32-gb-microsoft-tablet-pc-en-ucuz-fiyatlari,36623.html

http://www.istanbulbilisim.com.tr/svd1121q2eb-sony-tablet-pc-en-ucuz-fiyatlari-kampanyalar,36760.html

sony çok hoş ama çok pahalı.

Demek istediğim bu tabletler alınır mı ?arada oyun da oynayacağım,filmde izleyeceğim,takılma donma yaparmı ki

film internet gibi günlük işlerde çok seri kullanabilirsiniz.oyundan kastınızın ne olduğuna bağlı ama oyun performansı olarak fazla bir şey beklemeyin.yani tabi grafik bakımından çok zengin olmayan oyunları oynatır ama mesela cod mw3 gibi oyunları ancak çok düşük ayarlarda oynatır ya da hiç açmaz.burda iş biraz size düşüyor.youtube da benzer özellikteki bilgisayarların oyun videolarına bakabilirsiniz.mesela ben bir tane veriyim.acer in bundan önceki windows 7 li tableti w 500 de ülkemizde satılmıştı.hatta bi ara 800 e kadar düştü sonra daha bir yerde rastlamadım.özellik bakımından bu tabletten daha düşük bir sisteme sahip:
    http://www.youtube.com/watch?v=endd3UNA-DY&feature=related

ayrıca oyun konusunda emin olun sony tablette fazla farketmeyecektir.harici grafik kartları olmadığından oyun konusunda beklentinizi yüksek tutmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hacı1992 -- 20 Kasım 2012; 22:51:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eric13

Dikkat !! Turkiye gelen modeller eski i3 kullaniyor hd3000 sahip bizim model !! Serefsiz Acer Avrupa ve Amerikaya yenileri gonderiyor bizim gibi ulkere ise eski modeleri !!

hocam öyle bir w700 modeline ben rastlamadım.gerçi arkadaş dedikten sonra netten baktım ama öyle bir şey varsa da acer in suçunun olduğunu pek zannetmiyorum.sonuçta ttnet üretimi biten nexus 7 8 gb da ülkeye getirip deymi yerindeyse "kakalamaya" çalışmıştır.
  • quote:

quote:

hocam öyle bir w700 modeline ben rastlamadım.gerçi arkadaş dedikten sonra netten baktım ama öyle bir şey varsa da acer in suçunun olduğunu pek zannetmiyorum.sonuçta ttnet üretimi biten nexus 7 8 gb da ülkeye getirip deymi yerindeyse "kakalamaya" çalışmıştır.

Turkiyeye gelen model Sandy Bridge i3 2365ub yurt disinda satilan modelse İvy Bridge i3 dikkatli olun adi Acerin tuzagina dusmeyin
  • quote:

Turkiyeye gelen model Sandy Bridge i3 2365ub yurt disinda satilan modelse İvy Bridge i3 dikkatli olun adi Acerin tuzagina dusmeyin

http://www.mediamarkt.de/mcs/product/ACER-Iconia-W700-323B4G06AS,48353,286806,526352.html hocam avrupada varmış söylediğiniz modelden.hatta burda 1500 e geliyorsa almanya dan daha ucuza kullanıyoruz demektir.3. nesil de gelecektir bence aceleye gerek yok daha yeni çıktı sayılır.ayrıyetten burda 3.nesil yazıyor:
    http://www.log.com.tr/acer-iconia-w700-turkiyede-satista/

• Yanlis yazilmis arastirirsan gorursun 2365 in eski cpu oldugunu Avrupaya gelecek butun i3 ler boyle olacak Amerikaya ise yeni nesil gidiyor ...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • En kısa sürede yanımda flash belleğim ile gidip, ürünü denemeyi düşünüyorum, denedikten sonra izlenimlerimi yazarım.Cevap yazan arkadaşlara çok teşekkürler :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Yanlis yazilmis arastirirsan gorursun 2365 in eski cpu oldugunu Avrupaya gelecek butun i3 ler boyle olacak Amerikaya ise yeni nesil gidiyor ...

yenıler dandık arıza cıkarma rıskı var amerıkalıları kobay gıbı kullanıyorlar.
    avrupaya ve tr ye eskılerı test edılmıs kalıtesı ıspatlanmıs olanları gonderıyorlar:)

not: zugrt tesellısıdır
  • Mediamarkt'te cihazı inceleyen bir arkadaş yok mu halä
    http://www.acer.com.tr/ac/tr/TR/content/model-datasheet/NT.L0FEY.001
    Türkiye'de satılan bu olsa gerek. MM incelemesi yapacak olanlar işlemci bilgisi rica...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlarwindows 8 normal ve pro tablete kurulabiliyor diye duymuştum. samsung ile mesela rt değilde pro geliyor örneğin. herhangi bir arm işlemcili tablete de kurabiliyormuyuz windows 8 i?
  • Valla ben de düşünüyorum android yerine w8'li bir tablet almayı ancak uygulama azlığı ve arayüzün berbatlığı beni bu istekten vazgeçiriyor.
  • sadece oyun amaçlı alınacaksa , bence de w8 alınmamalı, ama laptop yerine taşımayı düşününce(bir takım programlar eğer laptoptaki gibi kurulacaksa) gerçekten çok ideal birşey
  • amaç oyunsa w8 alma
  • windows 8 tablet 2 ayrı çeşidi olacaktı en son 4-5 ay önce araştırıken bilgi bu yöndeydi.
    x86 mimarili intel amd bildiğimiz işlemciler için olanı, bu versiyonda xp win7 vista vs de çalışan her türlü program çalışabilecekti. Yani autocad bile açacak gücü yetse.

bir de ynılmıyorsam risc mimarili, bu armlogic, texas instruments vb. firmaların çiğleri için yani android çalıştıran mimari çin çıkaratacaklar(dı).

bu 2 versiyon "windows 8 tablet" birbirlerinden bağımsız, 2. versiyonda windows uygulamaları çalışmayacak. dolayısıyla notebooktan tablete tam geçiş için intel/amd işlemci barındıran cihazlar gerekiyor, diğer işlemcili windows8 de androidde/ios ta yapılanlar yapılabilecek.
  • quote:

quote:

quote:

Acer Iconia W700-6607

11.6 1920 x 1080 resolution LED backlit TFT LCD display w/ 10-point multi-touch screen
    4GB of DDR3 RAM
    64GB SSD
    17 (L) x 3.28 (W) x 9.25 (H), 2.09 lbs

O firmalarmı gönderiyor eskileri yoksa bizimkilermi özellikle eskileri alıp yeni fiyatdan bizi seviyorlarmı diyede düşünmek lazım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.