Şimdi Ara

Windows Mağaza Çalışmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar,windows mağaza uygulamasını açtığımda resimdeki hatayı alıyorum "wsreset.exe" dosyasını çalıştırıp reset atmayı denedim mağazaya yine olmadı.Sizce sebebi ne olabilir internetde böyle bir sorunla karşılaşan göremedim.

Windows Mağaza Çalışmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nightmare70 -- 12 Haziran 2014; 10:22:34 >

• Genelde crack sistemlerde oluyor. Orjinal sistemlerde sorun çıktığını görmedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Goril1

Genelde crack sistemlerde oluyor. Orjinal sistemlerde sorun çıktığını görmedim

orjinal dostum sistemim :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nightmare70 -- 12 Haziran 2014; 15:21:27 >
  • Nightmare70 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar;

http://mscozum.com/makale/windows-8-1-magaza-uygulamasini-duzeltmek/ makalesini uygulayarak magaza uygulamasını onarabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oduranli

Merhabalar;

http://mscozum.com/makale/windows-8-1-magaza-uygulamasini-duzeltmek/ makalesini uygulayarak magaza uygulamasını onarabilirsiniz.

Sağolun hocam ama olmadı onları uygulayınca 0x80073CFE kodlu hayatı veriyor CMD.Microsoft'un sitesinde baktım hata için böyle yazıyor

"ERROR_PACKAGE_
    REPOSITORY_CORRUPTED
    0x80073CFE
    The package repository is corrupted.
    You may get this error if the folder referenced by this registry key doesn't exist or is corrupted:
    HKLM\Software\Microsoft\Windows\
    CurrentVersion\Appx\PackageRepositoryRoot
    To recover from this state, refresh your PC."

Merhabalar tekrar;

paketleme deposu anahtarı ile paketleme depoları birbirini tutmadığını belirtmiş. Bunu çözmek için de windows 8 i yenilemeniz gerektiğini belirtmiş. Yenilemek içinhttp://windows.microsoft.com/tr-tr/windows-8/restore-refresh-reset-pc makalesindeki Dosyalarınızı etkilemeden bilgisayarınızı yenileme bölümünü kontrol edin.
  • quote:

Merhabalar tekrar;

paketleme deposu anahtarı ile paketleme depoları birbirini tutmadığını belirtmiş. Bunu çözmek için de windows 8 i yenilemeniz gerektiğini belirtmiş. Yenilemek içinhttp://windows.microsoft.com/tr-tr/windows-8/restore-refresh-reset-pc makalesindeki Dosyalarınızı etkilemeden bilgisayarınızı yenileme bölümünü kontrol edin.

Tekrardan programları kurmak istemiyorum bir ton güncellemesi var zaten programların neyse mağazayı kullanmayacam :) Microsoft'un yapacağı iş bu kadar olur zaten.Teşekkürler bilgiler için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nightmare70 -- 13 Haziran 2014; 17:17:03 >

Verdigim makaleyi okudunuz mu orada programları kurmadan veya dosyalarınıza ayarlarınıza zarar gelmeyeceği belirtiliyor zaten? Microsoft'un yapacağı iş bu kadar olur diyorsunuz da bunun sorumlusu microsoft windows değil 3. party yazılımlardır. Bilgisayarınıza kurduğunuz Microsoft harici yazilimlardan kaynaklanan genel bir sorundur.
  • quote:

Verdigim makaleyi okudunuz mu orada programları kurmadan veya dosyalarınıza ayarlarınıza zarar gelmeyeceği belirtiliyor zaten? Microsoft'un yapacağı iş bu kadar olur diyorsunuz da bunun sorumlusu microsoft windows değil 3. party yazılımlardır. Bilgisayarınıza kurduğunuz Microsoft harici yazilimlardan kaynaklanan genel bir sorundur.

Okudum kurulan programların gideceği söyleniyor ama ayarların ve kişisel dosyaların kalacağı yazıyorda dosyalar zaten ayrı bir HDD içerisinde.3.parti yazılımlar sistemi böyle etkileyebiliyorsa ben yine sorumlu olarak Microsoft'u görürüm ki hiç öyle abuk sabuk programlarda kurmadım.Orjinal windows 8 aldığıma pişmanım..
    Abuk subuk program olmasina gerek yok ki. Kurdugunuz programlardan biri windows 8 uyumlu degil ise malesef yapisini bozabiliyor. Bu linux icin de gecerli, mac os icin de gecerli, unix icin de gecerli. En basitinden antivirusler bile uyumlu degilse sistemin cokmesine neden oluyorlar ki bunlar isletim sisteminin guvenliginden sorumlu mesela.
  • quote:

Abuk subuk program olmasina gerek yok ki. Kurdugunuz programlardan biri windows 8 uyumlu degil ise malesef yapisini bozabiliyor. Bu linux icin de gecerli, mac os icin de gecerli, unix icin de gecerli. En basitinden antivirusler bile uyumlu degilse sistemin cokmesine neden oluyorlar ki bunlar isletim sisteminin guvenliginden sorumlu mesela.

Anladım antivirüs kullanmıyorum ama kullandığım programlar windows 8 uyumlu her neyse yapacak bir şey yok ilerde mac'e geçmeyi düşünüyorum zaten windows android misali güzel ama çok sorunlu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.