Şimdi Ara

Windows7 Sorunlarım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Lenovo G580 Laptop'um var. Windows7 Ultimate işletim sistemim. Bundan 3 hafta önce çalışırken diskinizde problem olabilir, yedek alın diye bir uyarı çıktı. Ben önemsemedim, Cuma günü bilgisayarımı kapattım ve Pazartesi günü laptobu açtığımda Windows 5 dakika sonra mavi ekran hatası verdi. Tekrar başlat dediğimde ise Check Cable Connection. PXE-M0F No Bootable Device diye bir uyarı çıktı. (Kabloları kontrol edin, boot edip başlatılacak cihaz bulunamadı yani harddiski göremiyorum diye bir hata). Kapat tuşuna basıp kapatıp tekrar başlatınce Windows normal olarak başlıyor ve 5 dakika sonra tekrar çöküyor.

- Virüs taraması yaptım, birşey çıkmadı
    - CHKDSK komutuyla tarama yaptım, birşey çıkmadı
    - Geri yükleme noktasından yükleme yapmaya çalıştım, daha önce böyle bir yükleme noktası oluşturulmadı dedi
    - Windows onar diyorum, belli bir yere kadar gelip çıkıyor.
    - Son yüklediğim programları ve birçok programı kaldırdım, işe yaramadı.

İşin garip tarafı Ağ ile Güvenli Modda hiç bir sorun olmadan çalışabiliyorum, ne kilitlenme, ne mavi ekran... Ancak güvenli modda videolar ve bazı programlar çalışmadığı için, ses ve parlaklık ayarlanamadığı için bu modda devam edemem. Windows'u normal modda çalıştırmam lazım. Diskimde sorun olsa Güvenli modda da kilitlenme olması lazım. Format atmadan ne yapabilirim?

• Tahminimce sabit diskte problem olabilir. HD Tune ile health taraması yap. Ardından error scan'a bas, quick scan'ın işaretini kaldır ve taramayı başlat. Sonuçları paylaş.
  • Cevap için teşekkürler. Dediğinizi yaptım. Taratınca blokta sorun olduğu gözüküyor, bunu onarmanın ya da oradaki datayı başka bloğa taşıma imkanım var mı?Windows7 Sorunlarım Windows7 Sorunlarım

• p503 P kullanıcısına yanıt
    HDD Regenerator, low level format gibi çözümler var. Ancak bunları uygulamadan önce önemli verilerini yedeklemeni öneririm. Ancak sabit diskin kendisi bozuksa yenisini almak zorundasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçesever -- 6 Nisan 2018; 16:46:44 >
  • Teşekkürler, 6 senedir fotmat atmadan aynı sistemle devam ediyordum ve format atmadan kurtulmaya çalışıyordum. Format kaçınılmaz anlaşılan
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.