Şimdi Ara

wireless modem için yardım..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yan apartmandaki arkadasımın yararlanması için ben kendime wireless modem almak istiyorum.hangi modeli tavsiye edersiniz?

• USR 9108 var bende.Yandaki binaya wireless verebiliyorum ama 2 adet 7 DBI anten kullanıyorum ayrıca antenler birbirini görüyor.Araya duvar girince bağlantı olmuyor.Çok dikkat et alırken.Mutlaka değişim garantisi veren yerlerden al.Hiç kimseye inanıp alma.Herşey etkiler wireless bağlantıyı.Telsiz telefon-mikrodalga-vs.forumları iyice araştır.Bu arada benim yanımdaki evle mesafe 6-7 metre.Hesabını sen yap.Ama duvarın kalınlığıda 1 metre oda olabilir.
  • zyxell öneririm 3. katta duram modemden 1 . katta ben oturuyorum ordan çekiyor.hemde çok iyi.!!
  • mygokhan kardeş o dediğin her zaman aynı olmayabiliyor ama.USR içinde çok iyi dediler.4 katlı binada en alttan en üste bağlantı verebiliyormuş ama bide benim halime bak.modeme ve kasaya 7 DBI anten taktım ve ancak çekiyor ve arada duvar yok.Zyxel gerçekten iyi bir marka ama tavsiyem alırken mutlaka değiştirme garantisi olan biryerden alsın.

Zyxeli bende önerebilirim.
  • zyxel 661 hw kullaniorum.
    tavsiye ederim.
    modem de zyxel den sasma..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ewren

zyxel 661 hw kullaniorum.
    tavsiye ederim.
    modem de zyxel den sasma..

kesinlikle!!!
  • mıkrodalga fırın calısınca internet kesılıyormu wireless lerde???????
  • quote:

Orjinalden alıntı: pro7

mıkrodalga fırın calısınca internet kesılıyormu wireless lerde???????

Evet, kablosuz (=wireless) modemlere veya erişim noktalarına (=access point) enterferans yapabliyor mikrodalgalar. Modem'le mikrodalga fırını mümkün olduğunca uzakta konuşlandırınız...
  • saol kardesım zaten mıkrodalga calısınca bılgısayarın ekranı gıdıp gelıyor :D

pekı internet kesilince nasıl tekrar girilir internete
  • Arkadaşlar Merhaba.

Yaklaşık 9 aydır WBS Philips SNA6500 modemi üst komşunun pc'sine kurmak yoluyla internete bağlanıyordum...Modemi oradan çıkırmadan önce yaklaşık 15 gündür internete bağlanamıyorum...

Modemi söktüm ve kendim yeni abone oldum..Fakat internet bağlantım sağ altta gözüktüğü halde internette hiçbir sayfayı açamıyorum...

bu forumdan biraz araştırdığıma göre, adres çubuğuna 192.168.2.1 yazacakmışım..fakat bunu yazdığımda benden bir şifre isterse ben ne yaparım..

Yardım ederseniz minnettar kalırım..Çünki internet bağlantısı olduğu halde bağlanamamak çok kötü bir şeymiş!
  • Eğer modeme fabrika tarafından şifre konmamış ise ki öyle olması lazım ana sayfa açılıyor. Burada şifre isteyen bir pencere açılıyor. Sen hiçbirşey yazmadan tamam deyip geçeceksin. Sonra modem ayarlarını yapacağın sayfa açılacak.
  • AirTes in kablosuz modemlerinin çekim gücü iyi diye duymuştum.AirTies düşünebilirsin.
  • ben airties rt-205 kullanıyorum.çok memnunum.İTÜ'nin araştırma laboratuarlarında yapılan bir ürün.yani Türk malı,her türlü teknik desteğe ve servise sahipsin ayrıca 125++ mbps gibi bir hıza ulaşabilirsin,ayrıca ürünün sitesinden ücretsiz indirebileceğin bir programla cihaz sürekli kendini güncelliyor.selamlar....
  • Ben araştırdım Türk malı değilmiş taiwa malıymış.
  • quote:

Orjinalden alıntı: John PHILIPS

Ben araştırdım Türk malı değilmiş taiwa malıymış.

AirTies ürünleri Taiwan kökenli, üretim tesisleride arık Çin'de bulunan firmalarca, AirTies kriterlerine ve Türkiye'nin altyapısına uyumlu olacak şekilde fason olarak üretilmektedir. Bunların içinde kullanılan yazılımlar (tabi ki modemin chipsetinin temel çalışma yazılımı üreticisi tarafından sağlanmaktadır...) ve bunların Türkçeleşmiş versiyonları da yine AirTies tarafından oluşturulmaktadır...
  • Airties gerçekten voltaj dalgalanmasına karşı çok iyi bu yüzden pek hattan düşmüyor/kopma yapmıyor!!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.