Şimdi Ara

wireless router alsam modem işini de görür mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://www.tenda.cn/product/show.php?produ...d-268.html
    şu yukardaki gbi bir wireless alet istyorum ama işimi görür mü bilmiyorum. amacım evin içinde 300mbps lik bir yerel ağ kurmak. yani lcd tv me bağlı olan wd hd live a 300mbps lik bir usb adaptör taktım ama modemim 54 mbps olduğu için laptop ım ile arasında dosya transfer hızı da çok düşük oluyo. bilenler bi anlatsın hele router alsam işimi görür mü?

• Bende benzerbir bağlantı kulanıyorum 720p dosyalar için 36mbps civarında bir bağlantı var yeterli oluyor. İşyerimdeki pcye evden bağlanıp izliyorum o yüzden kayıp var biraz. Senin alacağın 300 mbps router + hem wd hemde laptopunda 300 mbps destekli wireless adaptör olması lazım. Alacağın cihazların özelliklerine iyi bak bazılarında 300mbps alma 150mbps gönderme şeklinde olabiliyor. Gerçi 150mbps de yeterli olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ontpl

Bende benzerbir bağlantı kulanıyorum 720p dosyalar için 36mbps civarında bir bağlantı var yeterli oluyor. İşyerimdeki pcye evden bağlanıp izliyorum o yüzden kayıp var biraz. Senin alacağın 300 mbps router + hem wd hemde laptopunda 300 mbps destekli wireless adaptör olması lazım. Alacağın cihazların özelliklerine iyi bak bazılarında 300mbps alma 150mbps gönderme şeklinde olabiliyor. Gerçi 150mbps de yeterli olur.

çok alakasız bir cevap olmuş ama sağol. neden dersen ben diorum ki wd hd live a 300mbps lik bir usb adaptör taktım. ama modemim 54mbps olduğu için dosya transferim çok yavaş ve mkv leri oynatamıyor. amacım ağ üzerinden mkv oynatmak. asıl sorum da o linkteki alet router die geçiyor. yani modem demiyor ona. ben bunu alıp kendi modemimi söksem yerine de bunu taksam bu router aynı zamanda router olarak da çalışır mı?

• İnternet bağlantın ne olacak hem modem hemde router kullanman gerekir. Modemden wireless kapatıp ethernet ile router a bağlaman lazım wireless bağlantıyı router ile yapman gerekir. Wd hd live a usb adaptör bağlamışsın tamam o 300mbps ile çekecek dosyayı ama laptopunda o hızda veri gönderebilmesi gerekir. Laptopun standart wireless adaptörü 54mbps dir büyük ihtimalle. O yuzden bunu dedim;
    quote:

Senin alacağın 300 mbps router + hem wd hemde laptopunda 300 mbps destekli wireless adaptör olması lazım.

Senin bağlantında bir modem bir router iki tanede wireless adaptör olması gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ontpl

İnternet bağlantın ne olacak hem modem hemde router kullanman gerekir. Modemden wireless kapatıp ethernet ile router a bağlaman lazım wireless bağlantıyı router ile yapman gerekir. Wd hd live a usb adaptör bağlamışsın tamam o 300mbps ile çekecek dosyayı ama laptopunda o hızda veri gönderebilmesi gerekir. Laptopun standart wireless adaptörü 54mbps dir büyük ihtimalle. O yuzden bunu dedim;
    quote:

Senin alacağın 300 mbps router + hem wd hemde laptopunda 300 mbps destekli wireless adaptör olması lazım.

Senin bağlantında bir modem bir router iki tanede wireless adaptör olması gerekiyor.

laptopın wireless card ı n hızında çalışıyor diye yazıyordu. bilemiyorum doğru mudur? asus f3sv 240dr?

• benim laptoptaki Intel® Wireless WiFi Link 4965AGN kartmış;
    http://www.intel.com/network/connectivity/products/wireless/wireless_n/overview.htm
    şurda da dediğine göre
    "Data rates up to 300Mbps offer major improvement over today's 802.11a/g products that deliver 54Mbps. This helps overcome network capacity issues, allowing increased simultaneous network activity for large file transfers, network backups, streaming video, multi-player gaming, VoIP and more."
    300mbps destekliyor. yanlış mıyım?
  • 802.11n destekliyorsa 300mbps olabilir. O zaman sadece router alman yeterli gibi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.