Şimdi Ara

workstation toplama ve hazır kasalar--- yarışırsa ?? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Lazeran

quote:

Orijinalden alıntı: rabitelli

hazır sistem kazanır. Çünkü ws denince stabilite ve yapılan işin aksamaması ön plandadır. Eğer kullanıcı donanım ve yazılım konusunda ileri derece uzmansa değişmekle birlikte; herhangi bir sorun olduğunda parça garantisi ya da en basitinden sorunun nerede olduğunu tespit etmek için zaman kaybetmek ve gereksiz işler ile uğraşmak yerine bi telefonla işi çözme avantajı yüzünden hazır sistemler toplama önünde değil 1-0 3-0 önde başlar. Yok ama ben bi bakışta şıppadanak sorunu anlarım şakkadanak da çözerim derseniz toplamanın getirdiği riskleri alabilirsiniz.

doğru cevap budur ayrıca toplama sistemin daha kötü

Dell in sistem olarak daha iyi konumda oldugunun farkındayım ram ve kasa dolaylarında Zaten 1000 tl yaklasık fark var. Ben topladıgında kı fıyatlarda bırbırıne esıt cıkma konusunu işleme amaclı aldıgım fıyatları kıyaslattım. Yoksa toplamada da en ıyı parcaları sec bırlestır fıyat olsun 15-20 bın aaa ıyı dell den ıyı oldu. Dell ın garantısını bosver topla gıtsın mantıgına ulasılırdı o zaman ama bu fıyata bu toplama bu dell. Bu arada sıstemi toplayan oneri amaclı satmak ıcın sunmus aynı elestırılerı bende yapıp reddettım fakat adamın bır bıldığı varda ben mı bılemedım dıe tereddute dusunce yazayım dedım kı sizlerde bnle bır dusuncedesız sankı. Tesekkur ederım yorum ıcın

• quote:

Orijinalden alıntı: rabitelli

Ancak geçtim makina başına. Mobilden yazmak işkence

Şinciiiik

Derdimiz stabilite ve performansta şu Dell, HP, Fujitsu gibi işini gerçekten hakkıyla yapan firmaların (iş istasyonu, server ya da ne bileyim diğer pro sistemler için konuşuyorum, yoksa bu markaların da consumer segmentinde tırt/çöp modelleri mevcut) makinalarına yaklaşabilmekse, onları taklit etmeliyiz diye düşünüyorum. Bu bağlamda Gigabyte anakart seçimi yerine intel daha mantıklı olur kanaatindeyim. İlla da Gigabyte aldık diyelim, o anakart Level10GT kasa içinde ne kadar sağlıklı ve rahat çalışır. Evet kasa şekilli şemalli ama bunun yerine Fulltower soğutması daha iyi daha ferah bir kasa sanki daha mantıklı. Ayrıca anakarttan bi pedestallik kokuları da yayılmıyor değil. (Bu konuda prof değilim, yanılmış olabilirim.) Ben olsam İntel w2600cr2 tercih ederim. 630-640 dolar civarı son kullanıcı fiyatı koymuştu bi ara intel. Şu anda sitesinde N/A

Gelelim ramlere... Böyle bi sistemde o kadar para gömdükten sonra mutlaka ve mutlaka ECC ram kullanmak gerekir. Xeon'a, anakartına, quadroya tonla para yatırdıktan sonra nonECC gskill, geil vs ramleri kullanmak, ferrariye lassa takmak gibi bi şey. Tamam lassa iyidir, yerli malı yurdun malı da; bi yere kadar

Konfigürasyondaki sıkıntı derken bunları kastetmiştim.

Yineliyorum; toplamaya karşı değilim ve kullandığım laptop(lar) haricinde elimden geçen tüm makinaları ben topladım. Ama böyle bir şey için "bütçem elveriyorsa" hazır sistemden şaşmam.

Bunu şuna benzetebiliriz: Diyelim ki arabadan çok iyi anlıyoruz, asla servise gitmiyoruz, bagajdaki takım taklavat ile servisin yapabildiği her şeyi yapma yeteneğine sahibiz. Eyvallah; zaten öyle bi durumda servise gidip kazıklanırsanız ayıp. Ammaaa; A++ segment bi arabayla vip yolcu taşıyorsanız, servise de gidersiniz, parça ve bakım garantiniz de olur, yolda belde kalma riskine karşı asist hizmeti de verilir size, bunun karşılığında ödediğiniz parayı da zaten vip çalıştığınız için misli misli çıkarırsınız.

Ama elbette taşrada taksi şoferliği yapıyorsanız, servise de gitmeyin, bagajdan da takımları eksik etmeyin.

http://www.n11.com/intel-workstation-board-w2600cr2-dual-xeon-ddr3-ecc-server-anakart-siparis-ile-3-6-hafta-teslim-P11386268
    anakart fıyatı : 2040 tl başkada denk gelmedı

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.