Şimdi Ara

WoW da kafası karışık elaman...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Geçen yaz 1 ay kadar oynadım.Bir süre meşgul olduğumdan çok oynayamadım ama bir sürü karakter açıp her class ın ve ırkın tadına baktım.En son Orc Arms Warior de karar kılıp yaklaşık 70 lv ye kadar geldim.Şimdide tekrardan oyuna başlamayı düşünüyorum ama içimde bir şüphe var.Ben öle tek yemeyen melee Dps sevdiğimden aklımda birkaç class var.Ama çok professiyonel olmadığımdan sizin de fikrinizi almak istedim.Arms warior a devam etmek yada Furry ye dönmek(alişamicam buyuk ihtimalle) yada Ret. Paladin açabilirim diye düşünüyorum.Özellikle Ret. Paladin ilgimi çekmeye başladı ama bilmiyorum.Bu yüzden yardımınızı istiyorum ney neden açılmalı,ney neden açılmamalı yada ney neyde iyi neyde kötü,ret paladin yeterince damage atarmı? Cevaplarınızı bekliyorum

• Tek yemeyen melee bana gore dk ve paladin. Her turlu bu iki class kendini kurtariyor. Mesela magem ile old scholl raidlerin cogunu sololuyamam. Fakat dk yada paladinle cok zor bosslari kesebiliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gittiğin yoldan devam et, olmadı fury'e dönersin. Şu şundan daha iyi diyemeyiz, hepsinin avantajı olduğu gibi dezavantajı da var. Sen hangisi hoşuna gidiyorsa onu oyna, ayrıca wod öncesinde olduğumuz için dengeler değişebiliyor ama şu oynanmaz arkadaş diyede bir şey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafafuttu98

Öncelikle merhaba arkadaşlar :)
    Geçen yaz 1 ay kadar oynadım.Bir süre meşgul olduğumdan çok oynayamadım ama bir sürü karakter açıp her class ın ve ırkın tadına baktım.En son Orc Arms Warior de karar kılıp yaklaşık 70 lv ye kadar geldim.Şimdide tekrardan oyuna başlamayı düşünüyorum ama içimde bir şüphe var.Ben öle tek yemeyen melee Dps sevdiğimden aklımda birkaç class var.Ama çok professiyonel olmadığımdan sizin de fikrinizi almak istedim.Arms warior a devam etmek yada Furry ye dönmek(alişamicam buyuk ihtimalle) yada Ret. Paladin açabilirim diye düşünüyorum.Özellikle Ret. Paladin ilgimi çekmeye başladı ama bilmiyorum.Bu yüzden yardımınızı istiyorum ney neden açılmalı,ney neden açılmamalı yada ney neyde iyi neyde kötü,ret paladin yeterince damage atarmı? Cevaplarınızı bekliyorum

Raid sirasinda dps ranking takintin yoksa dk nin mekanigi oldukca eglencelidir tavsiye ederim ama takinti varsa warrior la ortaligi tozu dumana katabilirsin

• Warriora devam et. Hem zevkli hem dps'i iyi.

• Warrior ile devam et diyin ama zevkli demeyin yahu Melee'de zevkli karakterler genelde zor olurlar. Aslında zevkli olan class aynı zamanda da zordur çünkü DPS yaparken uyuklamazsın, takip etmen gereken bufflar ve proclar vardır. Warrior'da minimum seviyede takip etsende belli bir dps'e çıkarsın. Fakat sonra "şu klassta eğlenceli gibi" diyebilirsin kendine.Yolun başında olduğun için Ret. Paladin öneririm. Ayrıca UH DK'da da açabilirsin. Hem 55levelden başlayıp tekrar kasmana gerek kalmaz ki rotasyonu warrior'dan daha eğlencelidir. Rogue ve Monk gibi classlara şimdilik bulaşma, işin içinden çıkamazsın
  • KKochaKK kullanıcısına yanıt
    Nedenki monk veya rogueye bulaşmayın diyorsun. Açıklayın bizde öğreneyim. Ben Tüm Melee Karakterleri oynadım Hepsi güzel karakter ama ben Monku sevdim Monk daha çok PVE yönelik karakterdir. WowHeadta 5.4.8 ile 6.0.2 arasındaki en çok buffu alan sırasıyla 1. Monk 2.hunter 3. Rogue oldu En çok Nerf alan karakter ile Wairor ve Paladin oldu Bu Blizzin Ne yapacağı belli olmuyor

Şunu oyna diyerek(Sanki emir veriyormusun gibi)insan oyundan zevk alamaz. Daha önceki forumlarında konu açmıştım Paladin/ DK oyna diye Paladin açtım o zamanında ilk karakterim Paladindi. Onuda Büyük bir hevesle karakterimi 85 lvl yaptım (MOP gelmeden önceki CATA dönemiydi). 85 lvl sonunda item level kasmadan sıkılmaya başladım bıraktım. Sonra forumlarından yardım almadan Rogue açmıştım onuda 85 lvl kastım sonra Raid/Arenalara girerek çok zevk aldım. MOP Geldikten sonra Tüm Karakterleri oynamaya başladım en çok Monk zevkli geldi

Şunu söyleyebilirim Hangi karakterini çok zevk alıyorsan onu seçebilirsin

• fethisagol kullanıcısına yanıt
    Monk ve rogue önermememin sebebi tamamen karışık olmasıydı. Benimde Monk karakterim var ve severek oynarım. Mesajı yanlış anlamışsın. Ayrıca buff-nerf olaylarına girmeye gerek yok. Her patchde ya biri nerflenir ya da bufflanır. Dediğin gibi Blizz'in ne yapıcağı belli değilken "şu karakter op, onu oyna" denmez. Gene dediğin gibi istediği karakteri oynasın. Kimseye emir de vermiyorum, sadece konuyu açan arkadaş aklında bulundursun diye yazıyorum.

Dediğin zevk konusuna değinerek yazmıştım bu mesajı ve asıl anlatmak istediğim sadece Warrior deneyen birine aslında daha eğlenceli karakterler olduğunu söylemekti.
  • Bu konu biraz karisik aslinda. Herkesin zevkleri farkli. Ayrica patchlerde ve expansiomlarda gelen degisikliklerde bunlari cok etkiliyor.

Tbc zamani ret paladin hatiri sayilir derecede azdi hatirladigim kadariyla. Ama bana gore zevkliydi oynamasi casual olarak bglarda.

Wotlk zamanida zevkliydi,gerci bunda Ret in kismen op olmasininda etkisi vardi, elino sallasan ret paladine carpiyordu. Holy power degisikliginden sonra bana pek zevkli gelmemeye basladi misalen. Su an iyi gibi.

Ayni sey blood dk icinde gecerli. Tam inceleyemedim ama skill kalmamis gibi. Yine de tek hs ile hp nin buyuk bir kismini doldurabiliyorsun. Uh her zamnki gibi zevkli.

Warrior da BT talenti hosuma gitti,full rage dolasabiliyorsun. Uzun suredir warrior oynayan.bir arkadasim arms in daha verimli oldugunu soyluyor,tam olarak.bilemiyorum.

Cogu class in max lvl ine sahibim,yinede hicbiri brni mage kadar eglendirmemistir.

TL;DR : Burda alacagin tavsiyeler senin hosuna gidecek olani tam olarak yansitmaz. Yinede fikir verebilir. Ptr herkese acikmi bilmiyorum suan,eger aciksa orada hazir karakterleri kullanarak fikir edinebilirsin skiller ve karakter hakkinda.

Dipnot: Bunlar kendi dusuncelerim,polemik konusu oomasin sonra.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• mustafafuttu98 kullanıcısına yanıt
    Uzun süredir warrior oynamaktayım. Gerçekten keyifli bi class, öncelikle bunu belirtmekte fayda var.

İkincil olarak tabii ki forumda herkes fikrini söylemekte ancak oynadığın karakterde ne aradığın önemli bence. Tek yemeyen melee demişsin; durumlara göre bir çoğu tek yemez. Sen hangi durumları kullanmak istiyorsun önemli olan nokta bu. Melee classlara göre bildiğim kadarıyla en azından tek yeme konusunda bilgimi naçizane paylaşayım;

Warrior; tek yemezsin. Shield Wall aç, def stance geç tek atan kimse olmaz. Fakat bu belirli bir süreyle sınırlı tabii. Raidlerde büyü kullanmayan (ki MoP da bolca büyü kullanmayan boss var) bosları 8 saniye (Die By The Sword) tutarsın, üzerine Shield Wall ve Def Stance eklersen ve healerlar ile Skype vs yoluyla konuşabiliyosan totalde 15 saniye (ortalama bir gear ile) boss u tutarsın ki bunu dps olarak yapmak ciddi manada imba birşeydir.

DK: Tek yemezsin. Purgatory talentı ile tek yeme şansın zaten yok, 3 saniye gecikmeli ölürsün. Eğer içinde bulunduğun durum canını yavaş yavaş indiriyorsa Conversion talentı ile hatrı sayılır bir miktar canını doldurursun. Büyülere karşı en sağlam defanslardan ikisi bulunmakta. Anti Magic Zone ve Anti Magic Shield işini hayli hayli görür.

Paladin: Tek yemezsin. Karşında glyphli warrior ve/veya priest var ise "Bubble" (Divine shield) ı bozarlar ve sonra ölürsün. Yoksa en az 8 saniye hayattasın. Eğer glyph alırsan heartstone basıp kaçarsın.

Monk: Tek yemezsin. Touch Of Karma skillin ile toplam canın kadar bir hasarı almadan canından eksilme olmaz, ki bu hasar rakibine aynı oranda yansır. Aldığın hasar sadece büyü ise ve sana hiç bir şekilde melee olarak vuran yok ise Zen Meditation skill i ile rahatlıkla 8 saniye yaşar, self heal ile ayakta kalır uçma kaçma skilleri ile oradan uzaklaşırsın.

Druid: Tek yemezsin. Çok sağlam Damage reduction skilleri mevcut. Self Heal'ı vasatın üstünde. Druidleri yavaşlatmak veya root etkisi altına almak imkansız gibi birşey. Kaçmaman için herhangi bir engel yok.Eğer Nightelf isen ırksal özellik sayesinde invis olup kuş olur kaçarsın.

Rogue: Tek yemezsin. Oyunda büyüden tamamen kurtulabilen 3 karakterden birisi. (paladin ve boomkin(rogue symbio) ) Ne olursa olsun Cloak Of Shadows ve Vanish basar kaçarsın.

Shaman: Tek yemezsin. Talentlardan gelen ister dmg reduction istersen %25'ten sonra sana ekstra %20 can vermesi olsun, isterse Shamanistic Rage ile gelen %40 damage reduction olsun, gerçekten iyi denebilecek seviyedeki healları ile tek yemezsin. Fakat shaman burada warrior/dk ile hazin bir sonu paylaşmakta. Bu karakterler rakip bırakmadan/ölmeden/öldürmeden savaştan çekilemiyorlar.

Durum böyleyken böyle. Herhangi başka bir sorun olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Ayrıca oynamaya karar verdiğin karakterleri youtube'da da biraz araştır derim. Preach Gaming'in "Legacy of XXXX" (xxxx= class ismi) adlı karakterlerin WoW çıkışından itibaren neler yaptığını nerede olduklarını "bana göre" oldukça tarafsız bi şekilde anlatmakta.

İyi forumlar...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.